folder Tahribat.com Forumları
linefolder Mobil Programlama
linefolder React Native "No Connected Devices" Problemi

React Native "No Connected Devices" Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Merhaba müritler,

React native ile emülatör üzerinden değil fiziksel cihazım üzerinden 'run' yapmak istiyorum fakat aşağıdaki hatayı alıyorum.

adb devices'ta da cihazım gözükmüyor, usb hata ayıklama modu açık.

FAILURE: > Task :app:packageDebug UP-TO-DATE

> Task :app:installDebug FAILED

Build failed with an exception.

* What went wrong:

Execution failed for task ':app:installDebug'.

> com.android.builder.testing.api.DeviceException: No connected devices!

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

adb devices yapınca gosterıyor mu aynı hatayı ben de alıyorum adb devices da gostermesıne ragmen 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

adb devices yapınca gosterıyor mu aynı hatayı ben de alıyorum adb devices da gostermesıne ragmen 

yok hocam orada da gözükmüyor.

Sen emülatör ile mi açmaya çalışıyorsun, fiziksel cihazın ile mi?

GusFring tarafından 21/May/19 18:45 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek
    GusFring bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı

android studio kurulumunda skntı olabılır sdkları ındırdın mı komple bırde haxm mı ne vardı 

ek olarak sistem yapılandırmaları var sanırım "ortan değişkenleri " şeklindeydi dogru duzgun kuramadm su nu uygulama gelıstırmem de gerekıyor benzer ve aynı sıkıntılardan müzdarıpım ben de 

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı
    GusFring bunu yazdı
    hipokondriyak bunu yazdı

android studio kurulumunda skntı olabılır sdkları ındırdın mı komple bırde haxm mı ne vardı 

ek olarak sistem yapılandırmaları var sanırım "ortan değişkenleri " şeklindeydi dogru duzgun kuramadm su nu uygulama gelıstırmem de gerekıyor benzer ve aynı sıkıntılardan müzdarıpım ben de 

Emülatör ile açabiliyorum hocam sdk sıkıntım yok fakat emülatör benim emektar bilgisayarı ağlatıyor. Environment variables ayarlarını da yaptım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

Adbde cihaz gözükmüyorsa bağlantında sorun var. Doğru şekilde bağlandığından emin olmalısın. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    SUPERBICO bunu yazdı

Adbde cihaz gözükmüyorsa bağlantında sorun var. Doğru şekilde bağlandığından emin olmalısın. 

Geliştirici modunu açtım oradan usb hata ayıklama modunu açtım. Cihazı bağlandığım da sadece şarj ve dosya aktar modlarını denedim. İkisinde de yemedi. 

Başka bir şey yapmam gerekiyor mu? 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    GusFring bunu yazdı
    SUPERBICO bunu yazdı

Geliştirici modunu açtım oradan usb hata ayıklama modunu açtım. Cihazı bağlandığım da sadece şarj ve dosya aktar modlarını denedim. İkisinde de yemedi. 

Yaptıkların doğru peki driverlar yüklü mü pcde? 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek
    SUPERBICO bunu yazdı
    GusFring bunu yazdı
    SUPERBICO bunu yazdı

usb driverları mı? Telefonun dosyalarını görüntüleyebiliyorum yani bilgisayar tanıyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    GusFring bunu yazdı
    SUPERBICO bunu yazdı
    GusFring bunu yazdı
    SUPERBICO bunu yazdı

usb driverları mı? Telefonun dosyalarını görüntüleyebiliyorum yani bilgisayar tanıyor.

Cihazini aygıt yöneticisinden kaldır daha sonra geliştirici seçeneklerinden Usb hata ayıklama izinlerini geri al. Tekrar bağlantı kuruduğunda cihazda adb iznini bekle. Izin ver. Adb de cihaz gözükmeli. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Çözüm: http://adbdriver.com/downloads/     adresinden programı indirdim, sonra telefonumu bağladım. İndirdiğim programın arayüzüne adb doğru değil tarzı bir hata yazdırdı. Sonra pc'ye restart attırırıp , startup ayarlarından düzelttirdi. Şu an sorunsuz bağlanıyor. Vakit ayırıp cevap veren arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Program resmi bir program değil, öncesinde virustotal'de tarattırdım sadece adı pek bilinmeyen 1 antivirüs uyarı vermiş gerisi zararsız demiş o yüzden risk alıp denedim.

Toplam Hit: 3578 Toplam Mesaj: 17
run react native no connected devices