folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Restoranlarda ’Bir Duble Rakı’ Dönemi Kapanıyor.İçte Görelim. :)Restoranlarda ’Bir Duble Rakı’ Dönemi Kapanıyor.İçte Görelim. :)

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  morportakal
  morportakal's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Ocak/2006
  Erkek

  evet cold-m4 alkole karşı bir darbedir. alkol üzerinden daha nasıl sögüşleriz diye düşünüp duruyorlar. şerefsizler. dünyada alkolden en yüksek vergi alan ülke türkiyedir. bu vergi artışınıda kendilerinden daha müslüman olmasın akp hükümeti körüklemiştir. hatta ve hatta kitap okuma oranı yerlerde sürünen bizim ülkemizde kitaptan ötv alması kitabın zenginlerin süs ve hobisinden öteye göremeyen pek kasımpaşalı amcaların hissiyatlarının göstergesi olsa gerek...

  yani bizim alkol paralarıyla, imam maaşı ödeniyor, akpli milletvekili karıları yurtdışı seyahetlerine gidiyor.

  en acıklısıda madem vergi koyacaksın bari yabancı içkiye koy kendi yerel içki kültürün gelişsin. hatırlarım eskiden agızımızın tadı ile rakı içerdik. hatta dört beş bira alacagımıza bir yetmişlik rakıya koalisyon yapar talipolurduk. şimdi bir şişe rakı fiski parasına denk. 3-4 yıl evvel efes şişeyi 1 liradan alıyorduk. şimdi olmuş 2 - 2.5 lira

  doğu bizansın (ki dogu bizans dediğiniz 3 kıtada topragı ve kolonileri bir okadardan fazla ticari ilişkisi olan bir imparatorluktur) en güzel şarapları karadenizden lazika krallıgından gelirmiş.gel görki islamiyet sağ olsun bu topraklarda günahları haramları ile 500 yıl tek bir resim çizdirmedigi insanımızın estetik duygusunu katlettiği gibi bizim yobazların şahı yavuz sultan lazları asimile edicem diye karadenizi kan gölüne çevire dursun öteki taraftan lazistandaki bütün bağların köküne tuz döktürmüş kurutmuş bağları

  truvadan lazikaya iyonlardan hititlere urartulardan bizansa medlerden selçukludan pontus lu rumlara ermenilerden ege de ki tahtacılara torlaklardan yörüklere kapı komşumuz hayyamdan bektaşilere osmanlıdan neyzene mustafa kemalin kulüp rakısından orhan velinin bağrı açık kafası bi dünya şiirlerine kadar ciğerimizi söküyorlar

  sizlerde şakşakcılıgını yapmaya devam edin. biride demiş evinde içsin. böyle sacma söz duymadım zaten dışarıda içmenin 60 lira cezası var. restoran orası restoran! yemekle birlikte içmek gayet dogal.

  bu arada bakın duvara ne yazmışlar (:

  http://wiresandsnakes.blogspot.com/2008/04/rte-stc.html


  bassinyourface
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  cnr437
  cnr437's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 03/Nisan/2007
  Erkek

  ne biçim özgürlük lan bu!!!

  türbanı özgürlükler arasına alıyolar, restoranlarda içki kalkıyo, hay amk bööle özgürlüğün....

  nerde içcez, üniversitede içelim ozman.


  Bizim olduğumuz her yerde herşey bizim yüzümüzden olmuştur. Ben benim amk bana bişey olmasın!
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Omnuarliti
  Omnuarliti's avatar
  Kayıt Tarihi: 23/Mart/2008
  Erkek
  Barlardaki karışık kokteyllere ne yapçaklar..bu yasa tutmaz..ekmeğide kaç senedir poşette yiyoruz zaten :D

  Bu müridin imzası 26/05/2008 12:45:22 PM tarihinde decameron tarafından Türkiye ABye girene kadar banlandı.Banlanis Sebebi: imzan rahatsiz etti uzun olmasi sebebiyle sildim, daha kisa birseyler bulman 20 kitalik sirr yazmaman dilegiyle
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  nights_judge
  nights_judge's avatar
  Kayıt Tarihi: 23/Nisan/2008
  Erkek

   

   Uygulanabilirse çok güzel bir çalışma..


  Yıllarca parazit gibi yaşayıp kim güçlüyse ona yakınlaşıp bizde sizdeniz pozu veren kişilik yoksunu yalaka köpekler;Bizim VATAN sevgimizi hayal bile edemezsiniz.Bizim adımız SONSUZLUĞA uzanırken; Çok ucuza sattığınız karekterlerinizi,büyük bedeller ödeyipte geri alamadığınız zaman adınızın sadece OYUNCAKÇI dükkanlarında satılan ucuz kuklalara verildiğini göreceksiniz..
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  KapTaN60
  KapTaN60's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Temmuz/2007
  Erkek
  nights_judge bunu yazdı:
  -----------------------------

   

   Uygulanabilirse çok güzel bir çalışma..


  -----------------------------
  asıl uygulanırsa çok kötü bir çalışma...

  mantığı yok ki...


  İTÜ gerisi yalan BU SİTEYE ERİŞİM ENGELLENMİŞTİR Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi, 30/04/2008 tarih ve 2008/599 nolu kararı gereği bu siteye erişim TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI"nca engellenmiştir. Access to this web site is banned by "TELEKOMÜNİKASYON İLETİŞİM BAŞKANLIĞI" according to the order of: Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesi, 30/04/2008 of 2008/599 . --------------------------------------------------------------------------------
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ULKUHAN
  ULKUHAN's avatar
  Kayıt Tarihi: 13/Mayıs/2008
  Erkek

  fazla degıl en kısa zamanda bı caresı bulunur:):)ben ınanıyorum demokrası ve turk mılletınde careler tukenmez:):):)

   


  Takke Düstü Kel Göründü:)
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Kapo
  Kapo's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Kasım/2005
  Erkek

  Omnuarliti bunu yazdı:
  -----------------------------
  Barlardaki karışık kokteyllere ne yapçaklar..bu yasa tutmaz..ekmeğide kaç senedir poşette yiyoruz zaten :D
  -----------------------------
  Doğrudur hocam. Uygulanabilemez!!! Hem zaten mekana gidip 35'lik istediğinde adam 70'liği açıp 2 ufak şişeye koyuyor :D:D:D Daha küçük şişeler çıkar yada birbirini tanımayan 2 masa ortak bi küçük alıp duble duble bölüşürler. :D

  Ne yani, benim canım tek bir duble içmek isterken, illa bi ufak mı içip kalkıcam? Yada bi ufak parasını ödeyip, kalanını paket yapmı diycem garsona, SAÇMA!!!

 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  st_anger_turk
  st_anger_turk's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Ekim/2007
  Erkek
  adi limonata olur kafani yorma :D

  Diriliş... /// Inadina Ofke Inadina INTIKAM
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Potansiyel_Virus
  Potansiyel_Virus's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Mayıs/2007
  Dişi
  yasanın icerigi farklıymıs alkol tuketen arkadaslar rahat etsin :) uygulama ruhsatsız alkol satan bar,restorant vb ticarethaneler icin gecerliymis.

  Ucurtmalar ruzgar gucuyle degil,o guce karsi ciktiklari icin yukselirler.
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Ömer Kerem
  MuTReFT
  MuTReFT's avatar
  Kayıt Tarihi: 28/Temmuz/2002
  Erkek
  THT2005 bunu yazdı:
  -----------------------------

  Restoranda bardakla şarap satmak yasak.

  Marketten telefonla şarap-rakı istemek yasak.

  Tatilde şampanya ödülü yasak..

  (Kaynak) --> HAberin devamı için: http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/8924756.asp?gid=229&sz=32455


  -----------------------------

   

  Hürriyet Gazetesinin YALAN HABERLERİNden biri daha :) bu gazetenin haberlerine inanmanıza şaşırdım, amacı sadece vatandaşı kışkırtmak ki bununa gayet güzel başarıyor, nasıl olsa biliyor bizim vatandaşımız arakasını araştırmayacaktır, ne yazarsan inanacaktır(!)

   

  Haber ile ilgili bir yazı!

  Hürriyet'in 'yalanım' diye bağıran haberi
  Yalan haberin, yanlış haberden farkı bilinçli ve amaçlı olmasıdır. İşte bir yalan haber örneği...Hürriyet'in yalan haberlerine Emre Aköz de savaç açtı.

  Dünkü Hürriyet gazetesinin manşetinde " Bir kadeh rakı artık yasak " yazıyordu kocaman harflerle.

  Bugün yürürlüğe girecek yeni yasaya göre meyhanede, barda; kadehle içki almak mümkün olmayacakmış... Kokteyl içmek hayal olacakmış
  Müthiş bir haberdi bu. Acaba bizim gazetede niye yoktu? Madem böyle bir yasa çıktı, niye haberimiz olmadı? İçki sektöründen ekmek yiyenler niye ayaklanmadı?

  Merakla okudum haberi.

  5752 sayılı yasanın ilgili maddesi orada yazılıydı:

  "YETKİLİ olmadıkları halde, açık olarak içki satışı veya sunumu yapanlar ile satışa sunulan tütün mamulleri, etil alkol, metanol ve alkollü içkileri arz ambalajlarını bozmak veya bunları bölmek suretiyle satanlara 1000 YTL 10 bin YTL'ye kadar idari para cezası..."

  " Ben yalanım " diye bağıran bir haber de yayınlanır mı birader! "

  YETKİLİ olmadıkları halde... " diyor yasa. Yani ruhsatın, belgen yoksa kadehle içki satamazsın.

  İşte bu kadar basit!

  Yasanın bu maddesindeki amaç, belli ki mesela tezgâh altından kadehle içki satan büfe tipi girişimleri filan engellemek.

  Böyle bir yalan haber nasıl yazılabilir?


  Cevabın bir kısmı haberde var: Yazgan Şarapçılık'ın patronu Nurtekin Yazgan, gazetenin Ekonomi Müdürü Vahap Munyar'a bir mektup göndererek dikkatini çekmiş.

  Munyar da bir muhabiri görevlendirmiş.

  Haber kıvama ulaşınca sabah toplantısında yayın yönetmenine, yazı işleri müdürlerine ve diğer bölüm müdürlerine sunulmuş.

  Böylece manşet olmuş.

  Bu kadar çok insanın yalan haber üretimine katılması çok ilginç bir durum. Firma sahibi Yazgan zaten gazeteci değil. Muhabir de tecrübesiz diyelim.

  Peki diğerlerinin derdi ne?

  Okuduklarını anlamıyorlar mı?

  İşin ironik yanı ne biliyor musunuz? Anlamadıklarından değil, tersine, tam da gayet iyi anladıkları için bunu yapabiliyorlar.

  Bal gibi biliyorlar o yasanın "kadeh yasağı" filan getirmediğini.
  Ama o kısacık "Yetkili olmadıkları halde..." ibaresinin birçok okurun gözünden kaçacağını da biliyorlar.

  Olayın, "toplu yalan üretimi" olduğunun bir başka işareti de şu: Saat 17.45 itibariyle haber Hürriyet'in internet sitesinde " Bir kadeh rakı artık yasak... 10 bin YTL ceza " ibaresiyle yer almaya devam ediyordu ve " En çok okunan haberler " kategorisinde birinci sıradaydı.

  Halbuki ' Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu ' (TAPDK) Başkanı Kazım Çalışkan, yasanın amacını çoktan anlatmış... Anadolu Ajansı da saat 11.45'te bu demeci servise koymuştu.

  Aradan geçen 6 saat hurriyet.com.tr yöneticisinin tavrını değiştiremediğine göre... Belli ki neredeyse tüm gazete bölümlerinin katkıda bulunduğu bu yalan haberin "yayılması" amaçlanmıştı.

  Haber gazete ve internetten okunacak kulaktan kulağa yayılacak... İçkiyle ilgili sektörlerde çalışan herkes ' gerilecek'.

  Ardından, yasanın öngörülerini TAPDK'ya sorma zahmetinde bulunmayan Hürriyet, bugün Başkan Çalışkan'ın açıklamasını, " pardon, yanlış anlama olmuş " pişkinliğiyle yayınlayacak.

  Ancak 'kadeh yasağı' diye bir şey olmadığı anlaşıldığında iş işten geçmiş, amaca ulaşılmış olacak.

  Dikkat: Bu tip yalan haberler durup dururken üretilmez. Hürriyet benzeri yalan haberlere 28 Şubat (1997) darbe döneminde imza atmıştı. 2004'te ise grubun yöneticileri darbecilerle pazarlık yapmış ama anlaşamamıştı.

  Belli ki bu kez el sıkışmışlar!


  EMRE AKÖZ/SABAH

   

  Ek olarak bir yerde bir haber okuduğunuz zaman bir kaç farklı kaynaktan haberi inceleyin bakın doğrumu ondan sonra gelip konu açın! Kuklaları olmayın!!!!


  Güldük eğlendik, derdimizi anlatmaya çalıştık lakin insanların saygısızlığı bir yere kadar artık. Ben gidiyorum, umarım tahribat, benden sonra daha da iyi bir yer olur. Söylenecek çok şey var, lakin bana susmak yakışırır.
Toplam Hit: 2947 Toplam Mesaj: 24