folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder RF Alıcı/Verici Kumanda Sistemi İle Çalışan Hidrolik Vinç Elektronik Tasarımı

RF Alıcı/Verici Kumanda Sistemi İle Çalışan Hidrolik Vinç Elektronik Tasarımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    GuArDiAn55 bunu yazdı

bu tarz bir proje ödevi verseler 2 adet arduino(ya da stm32) ve alıcı: https://www.robotistan.com/433-mhz-rf-kablosuz-alicireciver verici: https://www.robotistan.com/433-mhz-rf-kablosuz-vericitransmitter şunlardan alırım. butona basınca "433CB196" gibi veri gönderirdim. durdurmak için"7B37A1C2" gibi bir veri gönderirdim ki güvenliğini kabaca sağlamış olurdum. 100 metre mesafede aynı modül ile bu veriyi göndermeyi akıl eden biri olursa bırakın da makinayı kontrol etsin hakkıdır. xd

bu rf modüllerde şifreleme varmış zaten vay @antivir-US hocam sağolun yeni şeyler öğreniyoruz.

Ben olsam aynı veriyi en az 3 defa yollardım ki emin olayım. Bu gibi durumda özel bir sifrelemeye de gerek olmazdı.

Bu arada baglantidaki modülün işlevsel menzili 10-20 m arasıdır büyük ihtimalle. Dikkat etmek lazım.

YeniHarman tarafından 01/Nis/21 20:03 tarihinde düzenlenmiştir

Olaylara karışmayın!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Tam yeni ilgi duyduğum alanlar.Ooo.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

şöyle konular çok hoşuma gidiyor. 

Antivir-US@  son mesajınla  imzâ'n örtüştü. ^^D`

Yahu arkadaş sen niye benim profilimi veri depolama alanı olarak kullanıyorsun ki, aşağıda favori butonu var zaten, beğendiğin bir konu olursa ona tıklaman yeterli :D 

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı

şöyle konular çok hoşuma gidiyor. 

Antivir-US@  son mesajınla  imzâ'n örtüştü. ^^D`

Yahu arkadaş sen niye benim profilimi veri depolama alanı olarak kullanıyorsun ki, aşağıda favori butonu var zaten, beğendiğin bir konu olursa ona tıklaman yeterli :D 

içün kü basit bir sebebi var; site'nin favori kısmı hoşuma gitmiyor. ^^`

foto olarak değil de, o son kısmı metin olarak pm'den atabilir misin? ^^`

RitmFarbRacourci tarafından 02/Nis/21 01:46 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...