folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Rising World (Minecraft'ın Çok Daha İyisi)

Rising World (Minecraft'ın Çok Daha İyisi)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Oyunun steam linkini veriyorum oraya bakarsanız çok da söyleyecek birşey yok aslında. Minecraft kadar özgürüz sistem aynı yine java ile yazılmış ama grafikler çok daha iyi. İlkel eşyalardan (meşale) modern eşyalara (klozet, koltuk takımı) kadar herşeyi yapabiliyoruz. Oyun daha 1 aylık bile değil şu anda alfada steam adresinin altındaki adreste oyunda şu anki özellikler, yakın zamanda eklenecekler ve ilerleyen zamanlarda eklenecekler yazıyor. Tuvalet kağıdı bile yapabiliyoruz. Şu anda oynamaktan çok oyunu keşfetmek lazım yakın zamanda özellikler eklendikçe daha da güzel olacak. Ben steam sayfasındaki mağaraları gördüm o bile yetti alıyorum dedim :) Yakın zamanda sunucu da kurmayı düşünüyorum ama oyunun işlemci kullanımına falan bakmam lazım.

http://store.steampowered.com/app/324080/

https://www.rising-world.net/en/page/more/features.html

Already in the game

Completely modifiable environment
    Randomly generated worlds
    Single and multi-player
    Physics
    Cheat protection
    Objects
    Construction system
    Server-side script support (LUA)
    More complex construction system

Soon in the game

Animals and monsters
    Authorisation system
    Various biomes
    An endless world
    Baking and cooking
    In the future in the game
    Dungeons, ruins, temples
    Vehicles
    Server list
    Clothing system
    Flowing water
    Construction plans

Planned features for the game

Road construction system
    Rail system
    Power system

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

hacı bu tarz bakıyorsan the forest, rust falan da var. minecraft'ı minecraft yapan block sistemi. o sistem sayesinde bütün o yaratıcılıklar ortaya çıkıyor:)

edit: build olayı block sistemindeymiş, şimdi ilgimi çekti.

edit2: yorumlara bakın steamda, oyun itin götüne sokulmuş. 

anarsistherif tarafından 25/Ara/14 23:28 tarihinde düzenlenmiştir

=)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Dediğim gibi ilk satırda yazmıştım sistem aynı. Öyle grafikleri olduğuna bakmayın blok blok oluşturuyoruz evi falan. Kazarken de blok blok kazılıyor ama daha gerçekçi olmuş nasıl yapmışlar onu anlamadım bloklu ama bloksuz gibi :) Java olduğu için windows, linux, mac desteği var. Forest, rust da steamda istek listemde ama bu daha dikkatimi çekti onlar istek listesine ekledim bunu hemen aldım :) Buna benzer alınabilecek oyun bence Life is Feudal: Your Own. Çok vakit aldığını yazmışlar patates ekiyorsun 12 saatte çıkıyor. Çıkış tarihi daha eski olduğu için rising world'den daha gelişmiş ama blok sistemi olduğu için rising world daha özgür olabilir. Bu arada oyunda yiyecek içecek göstergesi var ama daha eklenmedi o özellik o yüzden eksilmiyor. Bir de oyunu kuranlar boşuna mağarada saatlerce demir aramasın demir de daha eklenmedi yakın zamanda eklenir. Demir isteyen şeyler demirsiz yapılıyor şu anda. Şuradan adamların yaptıklarına bakabilirsiniz.

http://www.indiedb.com/games/risingworld/images/user-made-modern-house

DarkSkull tarafından 25/Ara/14 23:30 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

kickass'da torrenti var almadan önce kurup oynayın bakın beğenirseniz alın. Oyunu itin götüne sokanlar oyun çıkalı 1 ay bile olmadığını hesaba katmışlar mı. Oyun çıkalı derken oyun zaten erken erişim oyunu beta bile değil alfa.

Bu arada baktım da dediğin kadar olumsuz yorum göremedim hangi yorumlar onlar ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EWELANCHE
    EWELANCHE's avatar
    Erkek

Biraz önce oyunu inceliyordum bende grafikler güzel demişsin ama beni itende grafikler oldu çok soğuk duruyorlar, sanki 3d çizim programında geziniyor gibi grafikler düzelirse baya iş yapar gibi. Geçenlerde hasbel kader 7 day to die aldım 10 dk sonra pişman oldum :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

hocam bence minecraft'ın çakması.

şöleki minecraftta da üretim vs bişiler yapıorsun sonra herşeyi yapınca ee şimdi diyorsun kapatıyorsun oyunu.bi amaç eklenmesi gerek.

mesela en son oynadıgımda at eklemişlerdi.at buldum gezdim evde de herşey vardı.sonra yapacak bişi kalmıo kapatıyorsun oyunu.

bunda da yeni bişi eklerlerse bence olur.

tamam bu oyunda bi çok yeni eşya gelmişde yine eşya yahu.yeni bi amacı yok

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fdumanli
    Fdumanli's avatar
    Erkek

"Minecraft'tan çok daha iyi" deki "iyi" ne oluyor gerçekten merak ediyorum. Bir oyunun "iyi"liğini grafik kalitesi belirlemiyor. Bu oyunun minecraftla kıyaslanması saçma.

Fdumanli tarafından 26/Ara/14 02:26 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

hocam bence minecraft'ın çakması.

şöleki minecraftta da üretim vs bişiler yapıorsun sonra herşeyi yapınca ee şimdi diyorsun kapatıyorsun oyunu.bi amaç eklenmesi gerek.

mesela en son oynadıgımda at eklemişlerdi.at buldum gezdim evde de herşey vardı.sonra yapacak bişi kalmıo kapatıyorsun oyunu.

bunda da yeni bişi eklerlerse bence olur.

tamam bu oyunda bi çok yeni eşya gelmişde yine eşya yahu.yeni bi amacı yok

Elektrik elektronik - bilgisayar mühendisliği okuyanlarda bilir mantık kapılarını (sayısal elektronik)

Minecraft ile sayısal elektronik deki gibi bir çok şey yapabilirsin.

Yapamıyorsan eğer "ee bitti" diyebilirsin ona lafım yok.

Ama minecraft hık diye bitmiyor. Bitiremezsinde.

Diğer yandan rising world'u yeni gördüm inceleyeceğim inş.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

çizik

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    Fdumanli bunu yazdı

"Minecraft'tan çok daha iyi" deki "iyi" ne oluyor gerçekten merak ediyorum. Bir oyunun "iyi"liğini grafik kalitesi belirlemiyor. Bu oyunun minecraftla kıyaslanması saçma.

İyi derken grafiğinden bahsetmiyorum gerçekçiliğinden bahsediyorum. Konu grafik olsa minecraft'ı hiç oynamazdık. Oyuna elektrik sistemi, yollar,kendimize özel kıyafetler, tuvalet kağıdına kadar her şey var diyorum. Yeri kazarken dümdüz kazmıyor daha gerçekçi mağaraya girdiğinde gerçek mağara hissi duyuyorsun. Minecraftla kıyaslanması saçma demen kadar saçma birşey yok. En basitinden sunucu dosyasını indir minecraft ve bunun içindeki server.properties'i incele aradaki 7 farkı yaz buraya. Yazılım olarak, oynanış olarak birbirine çok yakınlar.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

benim çok hoşuma gittide, bu grafikler için minimum sistem özellikleri fazla yüksek değil mi

Toplam Hit: 4115 Toplam Mesaj: 22