Rock Yerini Nu-Metal"E Mi Kaptırıyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frenzy
    frenzy's avatar
    Erkek
    son çıkan albümlerin hepsi nu- metal power-metal kokuyor. Bu işin sonu nereye varacak sizce? red hot chilli peppers tek grup şu an gerçek rock yapan. Metalci arkadaşların hepsine slm. En azından popçu değiller!

Keep Goin'
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DJEsnaF
    DJEsnaF's avatar
    Erkek

yes kuzum aynen öle

Pazara kadar deil mezara kadar NUMETAL HOHOhoho
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slayertunty
    slayertunty's avatar
    Erkek
    hoca tek kalan rock grubu oysa sana lafım yoq.. ama piyasa ne gerektiriyo o icra edilir.. dinleyip dinlememek sana kalmış bi olay.. neydiadı o grubun.. red hot chili peppers.. kalan tek rock grubu!! brawo..

hüznün krallarına selam yollayın... SENTENCED
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frenzy
    frenzy's avatar
    Erkek
    sen ne dinliyosun su an slayertunty? Sana göre ne olmalı bu işin sonu piyasa arabesk gerektiriyosa stüdyoya girip ibo"mu coverlıycan ha?

Keep Goin'
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    StickmasteR
    StickmasteR's avatar
    Erkek
    Harbi harbi kaydım yani.Abi sen tek kalan rock grubu Red Hot diyorsan senin rock müzik diye bir şeyin varlığından bile haberin yok demektir.Kimse bi zkimden çakmıyo burda anlaşıldı.Şu forumdaki yazarların yaş ortalamasını merak ediyorum...

Finally free..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlterNo
    AlterNo's avatar
    Erkek
    rock ın icine alternative rockı da alıyosanız eger size katılmıyorm
    sahsen ben onu tercih ederim...
    ve MUSE ustunegrup tanımıyorım...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlexTrusk
    AlexTrusk's avatar
    Erkek
    tek kalan rock grubu rhcp diyosan, senin pek 1 bilgin yok kardeş bu konuda.....

11ini kapatma olayına gelince; nu-metalinki başka.......heavy metalinki başka....industrialinki başka....hardrockinki başka.....gothicinki başka...hepsi başka başka..... hiçbiri 11ini kapatamaz....

bryan adams,cranberries, creed, drowning pool, korn, limpbizkit, anathema, guns n" roses, static-x, mudvayne, slipKnot, nirvana, papa roach,saliva, fear factory, qotsa, rammstein, staind, soad(ermeni ibneler), unloco, rage against the machine, .............................vb. hangisi 11ini kapatmış.... hiçbiri.!!!

bildiğimiz gibi rock kavramı geniş....türlerin hiçbiri de diğerini kapatmadı kapatamaz da.. hepsinin tadı ayrı.... hepsi de 11inden çeşitli ve güzel müzikler yapıyor... hepsi dinlenmeli, sonra konuşulmalı... saygılar!

-----------------------------------------------------

NOT::: Linkin Park" ın nu-metal olduğunu düşünmek de bu düşüncenin doğmasında tetikci olmuş olabilir.... ama onlar nu-metal felan yapmıyorlar... en azından bana göre nu-metal gibi güzel bir müziği yapmıyorlar, yapamıyorlar ve yapamazlar....

Onların müziği olsa olsa "PC Destekli Ticaret-Rock-Metal" felan olur. Vokalist chester"ı çalmak için ayrı 1 üye alsalardı daha pratik olurdu. Herifte PC destekli, son model, distortion&effect bir ses var beah! Gitar gibi mubarek.. sesi sırf PC herifin....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eFe19KAN
    eFe19KAN's avatar
    Erkek
    Nu-Metal ne ki ahaha

Sonsuza kadar yaşayabilen ölü değildir, Tuhaf zamanlarda ölüm bile ölebilir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AlexTrusk
    AlexTrusk's avatar
    Erkek
    negative bunu yazdı:
    -----------------------------
    nu metal nedir ki müzik ten anlamayanların dinlediği sırf sertlik olsun ie distörşın kullanıp rastgele gitara vurmak. arkadaş sen rocktan anlamıosun sanırım mtv de çıkan tek düzgün grup redhotcchili peppers ama daha ne gruplar var ki bunlar mtv de ömrü boyunca hiç çıkmamış gruplar. mtv amerikan özentisi gençliğin amerikalılara özendikleri için izlediği bi kanaldır.
    ayrıca metal de bir rock türüdür ve rock türleri arasından en kalitelisi metaldir(nu-metal değil tabikide nu metal rock katagorisine bile almam)
    yaş hiç önemli değil bu arada önemli olan kafa...
    -----------------------------

ahauahhaha.... etme gitme kardeş.... bahsettiğin grupları anladım ve saygımız sonsuz.... ama nu-metali göz ardı etmek bu konuda bunca bilgili birine hiç yakışmaz.... bu arada metalinde 1001 çeşiti var kardeş etme gitme... nu-metal de bu çeşitlerden biridir... yani nu-metal rock ın değil metal in içindedir.... nu-metal inde gerçeği seçilerek dinlenir......

ayrıca nu-metal grupları da MTV dekilerden ibaret değil.... 1 de bizim Türkiye de izlediğimiz mtveurope un israil yayını... ondan gerçek müzik yapanlarla rastlamak epey 1 zor.. amerika daki mtv2 yayını olcak burda ki gerçek müzik görcek Türkiye!

1 de distorşın kullanıp gitarlara vurmak değil olay senin bahsettiğin gibi.... o soundları bulmak için adamlar yırtınıyor.. hepsinin değişik zorlukları, tatlılıkları, sertlikleri var... sen herhalde avatarından da gözetildiği gibi "death,black,heavy..vb" takılıyon.. onun için sana biraz uzak ama gün gelir anlarsın...

hiç unutmam 1kaç ark. aynı senin gibi nu-metal gitaristlerine felan sövüyodu.. o nedir sırf vuruyolar, azcık solo atsalar ya.. öyle bende vururum felan diyolardı.. al tabları çal o zaman dediğimde nu-metal gitaristinin havada 2 tur zıplayarak çaldığını, çocuk parmaklarını bir araya getirip de oturduğu yerden çalamıyor....

nu-metal avukatı gibi oldum herhalde.. ama sanıldığı gibi sırf nu-metal dinlemem.. kaliteli olanları dinlerim.... bazı nu-metal grupları da bu kalitelilerden...

"""negative""" kardeş favori grup-gitarist felan söyle de yazdıklarına 1de senin açından yaklaşıyim..az buçuk tahmin ediyom ama.... kalın sağlıcakla.. saygılar!!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slayertunty
    slayertunty's avatar
    Erkek
    öncelikle geri zekalı arkadaşlara duyuru ben orada tek kalan grup omu yazdım haberinize.. sonra ekliim.. öle bi memlekette yaşıyozki kimin ne y...ak yediği belli değil.. adamlar 1994 1995 yıllarında türkiyenin en hızlı death metal albümüne imza atıyolar iki yıl sonra bi albümlerinde göbek atıyolar.. yemin ediyorum bütün sinirlerim alt üst oldu şu an burada yazılanları okuyunca.. rhcp bi kerem benim gözümde değil rock müzik yapamaıyolar!! o ayrı benim görüşüm ama bunu komple rock müziğe mal etmek!!!

bi kere bu olay Deep Purple ye Led Zeppelin e ws bütün gruplara ana bacı dümdüz gitmekle eşdeğer.. ya yazamıcam anlayan anlar zaten lafımın nereye warıcanı

şu foruma girip adam gibi bişiler yazmak suç olmuş artık.. insanın sinirleri deprosyon geçiriyo.. Allam yaa adama bak yaa.. brawo size brawo helal olsun daha fazla sizi eleştirerek önemsiz kişiliğinizi önemli yaptığım için yuh olsun banada!!

hüznün krallarına selam yollayın... SENTENCED
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frenzy
    frenzy's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar konu başlığını bir daha okuyun isterseniz! Biz burada kimin iyi kimin kötü olduğunu bulmak için çabalamıyoruz. Eskiden wardı katılıyorum Gun"s N roses Def Leppard iyi rock gruplarıydı. Şu andan bahsedersek ben eski tüm rock gruplarının yerini artık Nu-metal Power metal gruplarına bıraktığını düşünüyorum. ama siz hala yok metallica slayer evanesence falan diye tartışcaksanız konu başlığını okuyup anlamayan arkadaş sayısı fazlalaşıyor demektir. Benim kendi görüşüm olan rhcp bazılarının gözüne batmış ama mtv de veya başka kanallarda çıkan, bilinen kaç gerçek rock grubu war? konu başlığı altında tartışılması gereken budur.

Keep Goin'
Toplam Hit: 4760 Toplam Mesaj: 24