Rock Yerini Nu-Metal"E Mi Kaptırıyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mantus
    mantus's avatar
    Erkek
    uydu varsa aç viva plus u alaman kanalı bazı geceler rock charts diye bi olay var izle cradle dimmu borgir anathema slayer sepultura yok nu dinliceksen onlarda var papa roach falan yok alternatif diyosan muse placebo var yani müzik kanalı mtv değil biara emrah falanda top ten birinci oldu diye duymuştum mtv de o drece yani zati mtv ticaret kanalı piyasaları ona göre değerlendirme

Labirentten çıktığında karşında beliren kocaman düzlükte yolunu daha kolay bulacağını mı sanıyordun ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slayertunty
    slayertunty's avatar
    Erkek
    bakın gençler (yaşınızın en fazla 18 olduğunu warsayarak konuşuyorum we son kez..)

s..imde sanki nu metal bi tane grubunu bile bilmem.. ben yaklaşık 14 yıldır rock müziğin bi yerlerinde olan birisi olarak konuşuyorum.. ben senin nu metl aşkına bişi demiyorum çok ta tın... istediğin kadar dinle.. ama en iyi rock grubu hele hele eski tayfaların toplandığı bi dönemde (bknz:destruction.. bknz:venom bknz:tankard ws. ws..) en iyi grup neydi şu grup red hot mıydı dedin.. o dersen sana en büyük tepkiyi gösteririm.. ha de; benim için en iyi grup ret hot de tamam.. anliim.. ama bu alemin en iyisi dersen sen eski kuşağa küfretmeyide geçer onları becermiş kadar olursun.. o gruplr sen daha dünyada yokken woodstockta çalıyoşardı şimdi kim çalıyo orda.. ben söliim.. megadeth gibi metallica gibi light metalcılar sizin deyiminizle red hot korn linkig park gibi dewasa!!! büyüklükte !!! rock grupları çalıyo neden? çünki müziği bilmeyen bi takım insanlar sarhoş olup eğleniyolar die.. michael jaksondada eğlenilir.. madonnadada.. hatta al alkolu bak müslüm gürses sana red hot gibi gelsin.. amaç bu değil.. amaç seni sömürmek.. sen sömürülmeyi göze alcak kadar cesursan yada paran o kadar çoksa tabii haklısın sdece bu anın değil galaksinin en büyük grubu red hot olur.. hangi albümleri 40 milyon sattı.. hangi konserlerini 350bin watandaş seyretti? hangi parçalarını en büyük ama gerçek en büyük rock grupları cowerladı? bunların hiçbiri olmadı olamıcakta.. ama Iron Maiden gider brezilyaya 150bin 250 bin insana çalar.. gelir memlekitine çıkar stat konserine 350 kişi gider.. bunlar gerçek şeyler.. çıkar gun"s"n"roses albümünü 40 milyon satar.. çıkar the doors takii 60 yılların en büyük grubu hala albümleri satılıyo we dünyanın en çok parçası cowerlanan grup.. takii black metalciler bile cowerlıyo senin nu metalcilerin bile.. anlarsın umarım.. dicem bu kadar.. cümlelerini önce düşünerek kurmayı bilmeyen jenerasyonda yaşıyoruz.. yazık üzülüyorum aslında size.. çünki neyin ne olduğnun bile farkında değilsiniz.. cümlene dikkat et ne yazıyo o cümlede.. yoksa ben başlığına falan takmadım.. içerinede takmadım sadece o en büyük rock grubu lafına takıldım.. önce neyi eleştirdiğimi öğren sonra haksızsam beni yerden yere wur.. ama önce ÖĞREN!! sana abi tawsiyesi..

hüznün krallarına selam yollayın... SENTENCED
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slayertunty
    slayertunty's avatar
    Erkek
    merhaba negatif kardeşim.. ben onları aşalamadım.. sadece light metalciler dedim.. öle ama.. metalin en yumuşak haliyle çalıyolar.. we yaş konusunda anladın senin yaşın ufak.. bak bende senin gibi düşünüyodum o yaşlarda sonra saydı duymayı öğrendim.. sadece yaşa.. sana kızmıyorum hatta haklısın sinirlenince gözümden kaçmış yoksa ölebi hata yapmam.. bana katıldığın için değil.. hatta sen bilem beğenmiyosun onların o halini neden yapıyolar dersin? para için kardeşim.. budur anca cewabı.. buradan alınan bütün kardeşlerimden özür dilerim.. ama hak edene..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mirej_Tr
    Mirej_Tr's avatar
    Erkek
    Evet, bu forumda da gerçek hayatta karşılaştığım tipte düşüncelerle karşılaştım. Kardeşim senin başka bir müzik türünü (her ne kadar metale benzemese de adı nu-metal olan) aşağılamaya hakkın yok!! Yani onu seven insanlara da sanki hiç metallica dinlemiolarmış gibi varsayıp sövmene anlam vermemi bekleme.. Hayatta herşeyi önce mantık sonra saygı süzgecinden geçirmelisin ki insanların (doğru,düzgün insanların) beğenisini kazanasın, yani nefretlerini kazanmayasın!!

------

Konuya dönücek olursak, metal yerini nu-metal ve power-metal"e bırakıyor gibi görünüyor. Linkin Park örneğini vericem çünkü "popüler!!!" oldular bi şekilde!! Adamların ilk albümlerini çok beğendim,hele sonraki albümdeki remixler baya güzeldi,ancak son albümleri iice ticari havasını ortaya çıkardı ki üzüldüm bu gerçeği görünce.. ama neyse benim için önemli olan müziğin kulağıma hoş gelmesidir..madonnayı da dinlerim bob marleyi de dinlerim sentencedı da anathemayı da linkin parkı da dark tranquillityi de!! yani şimdi gerçekten müziği seçerek eleyerek dinleyen ben, piyasa grup Linkin Park"ın 2 albümünü beğendim die adam yerine konmayacakmıyım?

------

Nese konudan yine saptım, Metal müzik de dünyadaki herşey gibi paranın popüler beğeninin önünde ezilmektedir,umarım Iron Maiden gibi 91 öncesindeki Metallica giibi güzel şarkılar yapan gruplar para derdine girmeden kulaklarımızın pasını atarlar. Amin!!

------

Önce Vatan!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slayertunty
    slayertunty's avatar
    Erkek
    bak güzel kardeşim sizin gibi lafı arkasından anlayanlara hayranım bak orada ben numetalimi eleştirmişim yoksa arkadaşın en büyük grup rhcp demesinemi öpüyorum seni öçnce iyi oku sonra nefret edeceksen et oda çokta tın.. sen ister dinle ister dinleme ister sömürül ister buna izin werme ama bilinki hala my dying bride anathema slayer running wild w.a.s.p gibi grupları dinleyen we dinlicek tonlarca insan war.. sen İSTER DİNLE İSTER GİT NU METAL DİNLE

AMA ÖNCE İYİ OKUMAYI WE YAZMAYI ÖĞRENİN!!

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mirej_Tr
    Mirej_Tr's avatar
    Erkek
    slayertunty bunu yazdı:
    -----------------------------
    bak güzel kardeşim sizin gibi lafı arkasından anlayanlara hayranım bak orada ben numetalimi eleştirmişim yoksa arkadaşın en büyük grup rhcp demesinemi öpüyorum seni öçnce iyi oku sonra nefret edeceksen et oda çokta tın.. sen ister dinle ister dinleme ister sömürül ister buna izin werme ama bilinki hala my dying bride anathema slayer running wild w.a.s.p gibi grupları dinleyen we dinlicek tonlarca insan war.. sen İSTER DİNLE İSTER GİT NU METAL DİNLE

AMA ÖNCE İYİ OKUMAYI WE YAZMAYI ÖĞRENİN!!
    -----------------------------

nu-metali eleştirenlere yazdım ztn yazımı!!
    ayrıca anathema,slayer ve w.a.s.p gibi grupları ben de dinliorum ve dinlemeye devam edeceğim, isteyen istediğini dinlesin ama insanlara saygılı olalım onlar bizimle aynı fikirleri paylaşmasalar da!!
    sen biraz fazla sinirlisin biraz sakin ol,konuyu tartışalım artık..

------

Eski gruplar tabi güzel ancak eh yeni bikaç şarkı da canım çekti yani,kim bilir eskileri karıştırsam daha neler çıkıcak ama bi yenilik istedim ya, kötü mü ettim ?

Önce Vatan!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    8mm
    8mm's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Konuyu döndürüp dolaştırıp tartışma ortamına sokuyorsunuz. Ben size daha öncede Uyarıdır adı başlığında burada uyulması gereken mevzuları yazmıştım ve tekrarlıyorum tartışma, küfür, saygısızlık ve denyoluk yapan herkezin yazdığı silinir daha uzatırsa konu silinir,kilitlenir yada editlerim. Medeni olmak, saygılı olmasan bile saygı duymak bir erdemdir. Bence erdemli olmalıyız arkadaşlar.

Saygılar...

Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın. 8mm@tahribat.com
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Akhyis
    Akhyis's avatar
    Dişi
    bu konu hakkında kim ne yazdı okumadım ama bence nu-metal bir müzik tarzı olamaz!! ve olmamalı!!! zıt iki müzik tarzından meydana gelmiş bu tarz sizce nasıl bilemiyorum ama cok gereksiz bence.. bence bir grup ya rap yapmalı ya rock.. nu-metal die bişi olmamalı... ve limp bizkit korn gibi boş gruplar dinleyenler metal dinliyorum die ortalıkta dolaşmamalı...

"Neden ki bu amaçsız yaratılış.. Yok olaracaksa birgün her yaratılmış..."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Akhyis
    Akhyis's avatar
    Dişi
    negative
    arkadasım yazını simdi okudum sonuna kadar sana katılıyorum... devam devam...

"Neden ki bu amaçsız yaratılış.. Yok olaracaksa birgün her yaratılmış..."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nocturnal_mortum
    nocturnal_mortum's avatar
    Erkek
    hasstirin la höbelekler.nu ve onun fırlatma türleri metal"e girmiyor anlayın artık alla alla sinirlendirmeyin adamı onlar her şeyiyle hiphop"a girior kıyafetler felan..

aranılan adam ercü geri döndü.banka kredilerine kefil,okeye dördüncü,halı saha maçlarınıza kaleci hatta nikahınıza şahit bile olurum.artık bende sosyalleşmek istiyorum.
Toplam Hit: 4757 Toplam Mesaj: 24