folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Rottweiler'a Çeşitli Eğitimler Vermek

Rottweiler'a Çeşitli Eğitimler Vermek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek

hocalar bildiginiz üzere rottweiler arıyordum,3 aylık bi canavar buldum..resmen aşk yaşıyoruz aramızda :)

5+1 ses siteminin bilgisayar girişini kemirerek koparması ve evde her cm2'ye işeyip sıçması dışında bir problem yok şimdilik :)

aranızda köpek besleyenlerin çeşitli yöntemleri vardır,

köpek eğitirken nasıl bir yol izlenmeli..henüz tuvalet eğitimi bile yok,ismini yenice öğrendi..

köpek forumlarında eğitim hakkında bilgiler mevcut ancak müridlere has eğitim yöntemleri varsa konusalım diye açıyorum topiği..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek

eline plastik sopa alıyorsun hocam işedimi vuruyorsun bir tane  kemirdimi vuruyorsun birtane ısırdımı azına patlatıyorsun bir tane birdaha yapıyor mu görsen

Break Dance Bboy MaxeL
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek

MaxeL bunu yazdı:
    -----------------------------

eline plastik sopa alıyorsun hocam işedimi vuruyorsun bir tane  kemirdimi vuruyorsun birtane ısırdımı azına patlatıyorsun bir tane birdaha yapıyor mu görsen

hahaah hocam büyüyünce sıkıntı olmasın sonra :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek

DeaD_BY bunu yazdı:

MaxeL bunu yazdı:

------------------

yok hocam şaka takılıyorum hocam rot ları aşırı cok seviyorum eğitmek için şunu inceleye bilirsin bir şeyi ögrettikden sonra  mama ver mesela zıpladımı 1 tane mama ver bişi attin getirdimi 1 tane mama var anladın   bisküvi tarzi bişi. 

http://www.uzmantv.com/konu/kopek-nasil-egitilir

Break Dance Bboy MaxeL
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabadayi09
    kabadayi09's avatar
    Erkek

MaxeL bunu yazdı:

DeaD_BY bunu yazdı:

MaxeL bunu yazdı:

------------------

yok hocam şaka takılıyorum hocam rot ları aşırı cok seviyorum eğitmek için şunu inceleye bilirsin bir şeyi ögrettikden sonra  mama ver mesela zıpladımı 1 tane mama ver bişi attin getirdimi 1 tane mama var anladın   bisküvi tarzi bişi. 

arkadaşın dediği gibi koşullandırarak öğretme iyi bir yöntemdir.Tıpkı pavlovun köpeği gibi :)

Biz türk filmlerindeki tecavüz sahnelerini izleyerek masturbasyon yapmış bir halkın çocuklarıyız, kimse bizden saf ve temiz duygular beklemesin...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek

kabadayi09 bunu yazdı:

MaxeL bunu yazdı:

DeaD_BY bunu yazdı:

MaxeL bunu yazdı:

------------------

arkadaşın dediği gibi koşullandırarak öğretme iyi bir yöntemdir.Tıpkı pavlovun köpeği gibi :)

ve işede yarıycaktır çünki sonunda ödül oldunu bildiği için yapıcaktır.

Break Dance Bboy MaxeL
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

sopa değilde o iş için gazete rulosu kullanabilirsin.

kurallarını şimdiden çiz sürü lideri ol (cesar millan style :D )

istemedin şeylerde hayır de tuvalatini falan istemeidgin yere yaptıgında, yada bişiler kemirdiginde(ki bu baya bi sürer cocukluk dönemini atlatana kadar) durumu göstererek bi kaç tane patlatabilirsin poposuna falan. neden kızdıgını tuvaleti yaptıgı yeri göster kemirdigi yeri göster ki durduk yere kızdıgını sanmasın.

istedigin şeyleri yaptıgında aferim tarzı bi komut kullan mutlaka ve ödüllendirebilirsin sevdigi şeylerle.

not:  kuralları öğrendikten sonra durduk yere bile olsa eğtimde kullandıgın nesneyi göstermeni tavsiye etmem

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Naacal
    Naacal's avatar
    Erkek

hocam tuvalet sorununu kesinlikle halletmelisin şimdiden, benimde golden ım var şu an 4 aylık tuvaleti geldiginde diger odaya gitmesini ögrendi.. tuvalet pedleri var bulabilirsin veterinerde veya markette falan pahalı bişe degil ondan al bi paket, tuvaleti geldimi götür onun üstüne koy, sonra yaptıktan sonrada koklat orayı birkaç defa bunu yapınca zaten pede alışıyor, ped tam sarardımı doldumu degiştirirsin daha sonra pedin yerini belli bir süre sonra degiştirip uzaklaştırdınmı yavaş yavaş tuvaleti geldiginde kapıya gitmesini ögretirsin.. 'hayır' komutunu ögretmek içinde tasmasını çekersin hayır derken ve çok ilgilenmezsin.. bende mamaya alıştırma sıkıntısı çekiyorum bu ara :/

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    badass
    badass's avatar
    Erkek

Dog whisperer diye bir televizyon sovu var. Onu izle, o sana baya yardimci olur. Rottweilerlar cok enejetik kopeklerdir. Ozellikle genc yasta her gun en az 5km kosturtman lazim. Yoksa enerjisi evde tasir ve kemirmeye isirmaya baslar, eger kesilmezse dahada devam eder.

kopek 3 yasina kadar genc sayilir, ve duzenli egzersiz gerektirir. Eger 5km den fazla kosa bilirsen daha iyi olur, Ve dikkat et yuruyus degil, kosu lazim. 

Arti kosarken sen onden gitmeye calis, saga sola gidip koklamaya calisirsa cek tasmasindan kosmaya devam et. Ilk kosuya ciktiginizda tuvaletini yapmasina izin ver, ortada izin ver, ve sonunda izin ver. 

Normal kopek surulerinde lider durmaz, eger sana saygi duymasini istiyorsan kosmak ve liderlik davranislari cok onemli. 

Kotu birsey yaptiginda, uzerine zipladiginda arkani don. Biliyorum kopekle guresmek falan eglenceli ancak patron hep sen olmalisin. bazen guresirken yan yatirip boynunu eline (agiz yapip) tutup, baskin oldugunu gostermen gerekir. O sekilde kopek rahatlayincaya kadar orda tut. 

Kolay gelsin. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek

MaxeL bunu yazdı:

kabadayi09 bunu yazdı:

MaxeL bunu yazdı:

DeaD_BY bunu yazdı:

MaxeL bunu yazdı:

------------------

ve işede yarıycaktır çünki sonunda ödül oldunu bildiği için yapıcaktır.

aynen hocam bende o şekilde eğitmeye çalışıyorum zaten.

çok akıllı bir köpek ve de aramızdaki bağ şimdiden çok iyi durumda.

istemediğim bir durumu bir daha tekrarlarken çekiniyor,yapmıyor ancak işte köpekle insan arasındaki bağ çok farklı oldugu için o kanalı yakalamaya çalışıyorum.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek

FCN bunu yazdı:

sopa değilde o iş için gazete rulosu kullanabilirsin.

kurallarını şimdiden çiz sürü lideri ol (cesar millan style :D )

istemedin şeylerde hayır de tuvalatini falan istemeidgin yere yaptıgında, yada bişiler kemirdiginde(ki bu baya bi sürer cocukluk dönemini atlatana kadar) durumu göstererek bi kaç tane patlatabilirsin poposuna falan. neden kızdıgını tuvaleti yaptıgı yeri göster kemirdigi yeri göster ki durduk yere kızdıgını sanmasın.

istedigin şeyleri yaptıgında aferim tarzı bi komut kullan mutlaka ve ödüllendirebilirsin sevdigi şeylerle.

not:  kuralları öğrendikten sonra durduk yere bile olsa eğtimde kullandıgın nesneyi göstermeni tavsiye etmem

hocam çok etkileniyor poposuna fln vurdugumda :)

ancak hayır'dan anlıyor yalnız ne yapması gerektiğini anlatamıyorum :)

Toplam Hit: 3261 Toplam Mesaj: 26