S20 Ultra Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gremlin
    gremlin's avatar
    Erkek

S20 Ultra almayı planlıyorum ilerleyen günlerde. Ancak türkiye fiyatı malum 10-11K civarında. Bir telefona bu kadar para vermeyi özellikle şu pandemi durumu sürerken hiç mantıklı bulmuyorum. Bu sebeple yurt dışından almayı düşünüyorum.

Yurt dışından alınca cihaz ortalama 7k gibi bir rakama elime geliyor. Çift hatlı olduğundan sim1 4 ay + sim 2 de 4 ay toplam 8 ay sorunsuz kullanırım. Diye düşünüyorum...

Sonrası için nasıl bir çozüm olur tavsielerinizi almak isterim.

-Kayıt ücreti 2k civarında. Bu rakamı vermek te mantıklı değil. 

-Server imei denen bir muhabbet var samsungun üst seviye birçok modeli için. Bunu da kapsıyor mu bilmiyorum. Bunu yapan bildiğiniz bir yer varmı ? Telegram üzerinden yapanlar varmış. Güvenemedim açıkçası...

Niye bu cihaz diyenler olabilir. En son S8 almıştım. Aşırı memnunum. Ancak ekranı çatlattım. Pikseller de zarar gördü. Yeni ekran 1300 tl. Cihaz zaten 2400 tl. Güncelleme de artık almıyor zaten. Ben hep samsungun amiral gemisini alır 3-4 yıl sorunsuz kullanırım. S serisi de favorim. İphone 11 ler de güzel ama ben işletim sistemini kullanım biçimini sevmiyorum alışamıyorum... eşime iphone 11 aldım...

imza.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

e-sim var o modelde sanirim. o zaman bi 4 ay daha ekle :)

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gremlin
    gremlin's avatar
    Erkek
    abdullahazad bunu yazdı

e-sim var o modelde sanirim. o zaman bi 4 ay daha ekle :)

80 tl ye 2 ay uzatma yapılıyormuş pasaport kaydı. Kendi pasaportuna 2 ay 2 ay ... 

Bide benim telefon satmak gibi bir huyum yok. Paranın son kuruşunun hakkını verene kadar sömürürüm. :)

imza.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

tavsiye etmiyorum bende samsung s serisi kullanıyorum fakat s20 serisi çöp. aralık ayında s21 serisini çıkartacaklar hemen hemen aynı fiyat olması bekleniyor. hatta s21 için downgrade bile diyorlar bazı özellikleri düşürmüşler.

s20 de samsung kendi işlemcisini kullandı ve bu işlemci cidden çok kötü. amerikan s20 ile avrupa s20 arasında baya fark var. cihaz ısınıyor ve batarya çabuk bitiyor amerikaya göre. o yüzden elinde patladı s20 samsungun. s21 de düzgün işlemci kullanacaklar. yine kendi işlemcisi ama en güçlü işlemci olacak. apple işlemciyle kapışıyor gözüküyor testlerde

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

S20'de kullanılan işlemci Mediatek'ten bile kötü. S20 ailesi o yüzden Samsung'un elinde patladı.

Birde bir telefona bu kadar büyük paralar verilecekse bence iPhone alınmalı. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gremlin
    gremlin's avatar
    Erkek

Yani s21 i bekle diyorsunuz özetle.

imei konusunda yorumunuz düşünceniz nedir ? 20 yada 21 için yurt dışı mı almak mantıklı sizce yoksa tr mi ?

imza.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gremlin
    gremlin's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

S20'de kullanılan işlemci Mediatek'ten bile kötü. S20 ailesi o yüzden Samsung'un elinde patladı.

Birde bir telefona bu kadar büyük paralar verilecekse bence iPhone alınmalı. 

Hocam önceki cevabımda belittiğim üzere iphone sevemiyoru  kullanamıyorum. alışamadım yani...

imza.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

O zaman seni şöyle alayım...

https://www.tahribat.com/forum/xiaomi-mi-10-ultra---xiaominin-en-iyi-telefonu-247685

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

valla şayomiler öttürüyor fiyatları da neredeyse 3te 1.

şöyle baba şayomi note 10 filan alayım diyorum bazen.

no8 pro 128 var annemde abim göndermiş ona .

nasa roketi gibi hızlı. samsunga o paraları vereceğime en iyi android deneyimi için şayominin baba cihazlarından birini alır geçerim.

zaten not9 dan sonra tasarımları güzel.

not 8 şık değil ama taşşaklı cihaz sonuçta.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Redmi Note 8 Pro şuan çok yakan ama motoru kuvvetli Amerikan arabaları konumunda. Mediatek geçmişte yaptıklarını unutturmak için işlemciye özen göstermiş. Performans olarak muadili Snapdragon işlemcilere kafa tutuyor. Ama hala Snapdragon işlemciler kadar şarjı iyi harcayamıyor. 4.500 mah batarya var ama o performansı göremiyorsun. Ayrıca Xiaomi desteği keserse yazılım desteğide olmayacak.

https://www.antutu.com/en/ranking/rank1.htm

Kendisinden sonra çıkan Note 9 Pro ve Mi Note 10 gibi kardeşlerini bile dövmüş.

Bu arada Redmiler Xiaomi'nin baba cihazlarından değil. Donanımları iyi olabilir ama malzeme kalitesi 7-8 sene önceki Discoveryler gibi her yeri plastik. Kılıfla kullanıyorsanız problem yok ama ben cihazı Rambo modunda kullanırım diyorsanız Mi serisinden şaşmayın.

mkyb tarafından 02/Kas/20 20:48 tarihinde düzenlenmiştir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gremlin
    gremlin's avatar
    Erkek

Hocam kusura bakmayın ama samsung premium hissi iphone haricinde başka cihazda yok. 

Redmi note 8 pro cihaz var elimde çift hatlı. 9 aydır şirketten verdiler iş telefonu. Şarjı mükemmel seviyede, kamera orta seviye... ama premium değil. Elimde düşük kalite cihaz olduğunu resmen hissediyorum.

imza.
Toplam Hit: 1940 Toplam Mesaj: 19
imei s20 ultra yeni cihaz