S7 Edge Ekran Isıdan Yandı Sanıyorum.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yemillie
    yemillie's avatar
    Erkek

Müridler bir heves s7edge aldım daha ilk taksidi bile ödeyemeden bugün ekranda pembe izler fark ettim servisi aradim darbeden kaynaklı olabilir dedi ki bugün bütün gun evdeydim ve telefon hiçbir şekilde düşmedi, darbe almadı, sıvı teması olmadı. Şarja taktım, uzun 30 dakikada %3 filan arttırdı şaşırdım, sonra başka bi prizde denedim şarj oldu lakin ekranda ki izleri fark ettim. Sizce ne olmuş olabilir, valla moralim bozuldu. Servise ne tür bi savunma yapayım bana yıkmaya calisirlarsa?

Saat 01:00 itibariyle izler tamamen yok oldu.
    .
    01:20 ekranda hafif izler geri geldi

01:45 gitti gitti

02:00 geldiler, özellikle beyaz arka planda

03:00 Ekran tamamen yeşil bir hal aldı, durum kötü, aşağı doğru dikey yeşil çizgiler

04:29 bişey keşfettim,arka plan mavi olunca telefonda hiçbir sorun yok.

Kafayı yiycem ya.

04:45 artık ekranı tamamen kaybettik.  düz yeşil bir renk gözüküyor sadece :/   

Akşam üzeri servise götürdüm, cihazı aldılar ekran değişiminin çok büyük olasılıkla olacağını, lakin telefon değişiminin gerçekleştirilmeyeceğini çünkü telefonu alım tarihimin üzerinden 1 ay değil de 1 AY 3 GÜN geçtiğini söylediler.
    Yasaları söyledim, 6 ay meselesini değişim için ayıplı malda.  Samsung'da uygulama  böyle dediler, bu ülkede kanunları Samsung mu koyuyor dedim.

Tüketici heyetine gitseniz bence haklısınız lafı çıktı servisin yetkilisinin ağzından, ama 40 gün filan sürüyor onu mu bekliycem şimdi.
    Samsung genel merkeze gitsem sonuç alır mıyım?

yemillie tarafından 11/May/16 21:38 tarihinde düzenlenmiştir

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Amoled yanığı olmuş. Servis başta kullanıcı hatası diye çamura yatacak sende biraz çıngar çıkar müşteri memnuniyeti adına yapalım diyecekler tırsıp. :)

Ekranın değişecek komple.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Hocam samsung s6 ve s7 yerisiyle gerçekten güzel cihazlar yaptı ama bu servisler yokmu bu servisler alayının ak.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Eskiden sony xperia s serisinde de vardı ama pembe değil sarıydı lekeler. Garanti kapsamında değiştirilmişti dokunmatik paneller. Bu da aynısının laciverti işte :) Kullanıcı hatası falan derlerse şikayet edicem falan de, değiştirirler paneli.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı

Eskiden sony xperia s serisinde de vardı ama pembe değil sarıydı lekeler. Garanti kapsamında değiştirilmişti dokunmatik paneller. Bu da aynısının laciverti işte :) Kullanıcı hatası falan derlerse şikayet edicem falan de, değiştirirler paneli.

ips ekranlardaki sararmada işlemcinin yüzünden bazı telefonlarda işlemci ile ekran çok yakın oluyor. Ekran zamanla ısınmadan sararmaya başlıyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saposcol
    saposcol's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Geçen konu açacaktım üşendim. Senin konuna yazayım.

Eşime ocak ayında s6 edge aldık. yanında orjinal kılıfını verdiler. bir süre sonra ekranda hafif lekelenmeler oldu, muhtemelen aynı lekelerden bahsediyoruz.

ümraniyede servise götürdüm, cihazdan kaynaklı olduğunu söyleyip, ücretsiz ekran değişimi olacağını söylediler. bi ton yol gittiğim için telefonu verdim ama bi yandan da samsung sitesinden şikayette bulundum. ekranı değiştirmeleri zerre umrumda değil, ben 2700 verip aldığım cihaz da onlardan kaynaklı 1-2 ay sonra sorun oluyorsa yeni cihaz isterim, neden ekranı değiştirilmiş, içi açılmış cihazı kabul edeyim ki ? Velhasıl geri döndüler inceleyeceğiz dediler. Beklemedeyim.

sende git sıvı teması yok, daha önce olan kullanıcılarda olmuş, bu sıvı teması değil diye olay yap aynı zamanda samsung a yaz derim.

Hakedeni hayatıma sokarım, haketmeyenin hayatına sokarım..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sosyetik kizin tekine 5000 liraya kakala gitsin

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yasal olarak 1 sene boyunca değişim isteme hakkınız var ancak firmalar umursamıyor. Adam tüketici heyetine gitmekte özgürsünüz diyor. Oradan da 6 aydan önce karar çıkmaz. Telefonu öyle kullanacaksın birde o sürede. 

İki ucu boklu değnek hesabı. 

mkyb tarafından 10/May/16 23:00 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yemillie
    yemillie's avatar
    Erkek

Hocalar ısınma demişsiniz,evet bu cihazı şarjdan aldım ve sıcaktı, hatta türk mantığı soğusun aç kapa yapayım dedim lakin yine olmadı,dediğiniz gibi yaptım ve samsung'a da yazdım direk, yarın bakırköy servisine götüreceğim.
    Sizce ekran değişimini kabul mü edeyim,yoksa değişim talebinde ısrarcı olayım mı? cihaz edge, benden ekran parası isterlerse ne yapmalıyım?

Edit: Bu izler ara ara yok oluyor,ara ara çoğalıyor, ara ara da orta şekerli bi halde duruyo.

yemillie tarafından 11/May/16 03:43 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam sen yeni cihaz almışsın git geri ver garasntiule uğtaşma. direk yenisini iste.

İmzalar Kaldırılsın!!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

ekran değişimini kabul etme bir ton para verdin hakkını ara derim sanırım bu sorun tüm cihazlarda var

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
Toplam Hit: 2983 Toplam Mesaj: 17
s7edge