folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Şaban İle Recep'in Aşkına Ramazan Engel Olamaz

Şaban İle Recep'in Aşkına Ramazan Engel Olamaz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

yazının orginali burada

LGBTi

Bu nasıl bir durumdur ya ? Memleket ne hallere geldi arkadaş.

Bundan 20 sene öncesine döneyim. Ben daha 11-12 yaşlarındayım. O dönemlerde Farklıydı herşey. Ramazan ayı geldiğinde en azından halkın %90 ı oruç tutar, akşamları teravi namazına gider, birbirlerine saygı gösterirlerdi.

Şimdilerde ise bende dahil olmak üzere halkın %90 ı oruç tutmuyor teravi namazlarına gitmiyor. Tabi bu kişilerin kendi düşünceleri. Kimse zorlayamaz. Fakat artık dini değerlerin de hiçe sayıldığı bir dönemdeyiz. Eşcinsellik dinimizde haram kılınmıştır. Okumadım ben ama o şekilde olduğu ortada. Tamam insanlar eşcinsel olabilir. Bu bir rahatsızlık, bir tercih meselesidir. Kimse kimseye tercihlerinden dolayı kötü davranamaz. Ama 20 yıl önce eşcinsellik neredeydi şu an nerede ?

Hepsini geçtim Ramazan ayı içerisinde LGBTI kolektifi bir eylem yapıyor.

Ramazan ayı içerisinde bunun yapılması ne kadar doğru ?

İnsanlar yolda sigara içene bile saldırırken size neler yapmazlar bunu düşünebiliyormusunuz ? Bu ülkemiz için bir galeyana getirme, adını karalama ve insanların canına, malına zarar verdirme eylemidir.

Üstelik gerekli izin verilmediği halde inat ile o eylemi gerçekleştirmek ve üzerine dini değerlerimizi aşağılayıcı bir pankart-afiş tarzı birşey açarak homofobik düşünceleri dahada körüklemek nedir ?

Sen diyorsun ki bizlere saygı duyulmuyor. Tamam haklısın duyulmuyor ama sebebini de bir araştır bence be arkadaş!

Sen bu şekilde davranışlar ile

Eşcinselliğini “HAHAHAHAYYYYYY HOHOHOHOHYYYYYYY AYYYY CAANİİŞŞŞKOOOĞĞĞMMMMM” gibi ağzını basürlü göt gibi büze büze vurgularsan kimse sana eşcinsel demez İBNE der!  NONOŞ der! der oğlu der! Benim bildiğim nice eşcinsel insanlar var. Oturması kalkması olmasını istediği ya da hissettiği cinse yakın!

Kusura bakmasın kimse. Böyle bir eylemi benim önümde yapsalar ben bir dakika durmam SALDIRIRIM!

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek
    Freak bunu yazdı

yazının orginali burada

LGBTi

Bundan 20 sene öncesine döneyim. Ben daha 11-12 yaşlarındayım. O dönemlerde Farklıydı herşey. Ramazan ayı geldiğinde en azından halkın %90 ı oruç tutar, akşamları teravi namazına gider, birbirlerine saygı gösterirlerdi.

Şimdilerde ise bende dahil olmak üzere halkın %90 ı oruç tutmuyor teravi namazlarına gitmiyor. Tabi bu kişilerin kendi düşünceleri. Kimse zorlayamaz. Fakat artık dini değerlerin de hiçe sayıldığı bir dönemdeyiz. Eşcinsellik dinimizde haram kılınmıştır. Okumadım ben ama o şekilde olduğu ortada. Tamam insanlar eşcinsel olabilir. Bu bir rahatsızlık, bir tercih meselesidir. Kimse kimseye tercihlerinden dolayı kötü davranamaz. Ama 20 yıl önce eşcinsellik neredeydi şu an nerede ?

İnsanlar yolda sigara içene bile saldırırken size neler yapmazlar bunu düşünebiliyormusunuz ? Bu ülkemiz için bir galeyana getirme, adını karalama ve insanların canına, malına zarar verdirme eylemidir.

Üstelik gerekli izin verilmediği halde inat ile o eylemi gerçekleştirmek ve üzerine dini değerlerimizi aşağılayıcı bir pankart-afiş tarzı birşey açarak homofobik düşünceleri dahada körüklemek nedir ?

Sen diyorsun ki bizlere saygı duyulmuyor. Tamam haklısın duyulmuyor ama sebebini de bir araştır bence be arkadaş!

Eşcinselliğini “HAHAHAHAYYYYYY HOHOHOHOHYYYYYYY AYYYY CAANİİŞŞŞKOOOĞĞĞMMMMM” gibi ağzını basürlü göt gibi büze büze vurgularsan kimse sana eşcinsel demez İBNE der!  NONOŞ der! der oğlu der! Benim bildiğim nice eşcinsel insanlar var. Oturması kalkması olmasını istediği ya da hissettiği cinse yakın!

Kusura bakmasın kimse. Böyle bir eylemi benim önümde yapsalar ben bir dakika durmam SALDIRIRIM!

bu kimin yazısı senin mi?

Seninse Allahuekber diyerek kafa da kesermisin?

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

benim yazım. Kafa da kesmem

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

Ramazanda oruç tutarlar, dışarda yeme içme OK

ezan okunurken müziğin sesini kıs OK

eylem yapma OK

eşcinsel olma OK

vs vs yapma OK

Her seferinde biz mi saygı göstereceğiz tepkisinden yola çıkmış bu olay. Merak etme ramazan olsun ya da olmasın bu insanlara yine sataşırlardı. Sokaktaki mallar için hiçbirşey farketmiyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Senin dini degerlerin. Senin ramazanin. Nonos demek de senin ozgurlugun. De istedigin kadar. Onlar ayol diye konusurlar dilerlerse. Ben de sana yobaz demek istedim mesela. Dedim bile. Saldirmak istersen saldirirsin. Sonra transtan dayak yedim karakolda diye aglarsin. Belki de sen doversin darp eklenir siciline. Iste bunlar hep ozgurluk. Sovmekte de suc islemekte de ozgursun. Sonuclar seni baglar. Buyur meydan orda.

sigara değil, balık olan.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spawm
    spawm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Kumanaga bunu yazdı
    Freak bunu yazdı

yazının orginali burada

LGBTi

bu kimin yazısı senin mi?

Seninse Allahuekber diyerek kafa da kesermisin?

hahahahahsktr!!  Türkiyede herşey abartılı hakkını arayacak olanda abartılı  örn*1 

https://www.youtube.com/watch?v=a8FduZhV6uo

arkadaşın anlatmak istediğini sana örnekleme ile anlatacam yıl 2005*2006 sezonu o zamanlar beşiktaştaki kavram dershanesine gidiyorum sınıfta hristiyan öğrenciler var bizim gibi müslüman'da ramazan ayı geldiğinde o hristiyan arkadaşlar bizim  karşımızda bırak yemek yemeği su içmeyi sigara içmeyi konusunu bile açmazlardı yemek konusu açtığımızda konuyu değiştirmeye calışırlardı sana diyeceğim günümüzde edep yok edep terbiye kelimesinin t si yok kimsenin orucunu sorgulayamam kimsede seni sorgulamaz fakat hal ve hareketlerın senin terbiyenı ortaya koyar önceden abilerimize gösterdiğimiz saygımızdan şimdiki nesilde eser yok hoş babalarımız içinde belki biz böyledik fakat bu kadarına bile pes derim 

Ölümün bizi nerde bekledigi belli degil, iyisimi biz onu her yerde bekleyelim.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    halat
    halat's avatar
    Erkek
    <p>Bu yuruyus olayina kadar bana ne kim kime cakarsa caksin mantigiydaydim.Bu olaydan sonra toplumun bu pislikten arindirilmasi gerektigini dusunuyorum.Yapılan sey saygisizligin daniskası. Sonra gelip bir de saygi bekliyorlar.</p> <p>&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p> halat tarafından 29/Haz/15 10:51 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

sen ramazan dışında başka inançların dini etkinliklerine saygı duyuyormusun ?? mesela paskalya bayramı en basidi ?? 

mesela sen heterosexual misin ?? 

hayırdır neye saldırıyorsun ??

bu ülkede hilafet isterük diye götünü yırtarak 2 saat yürüyeceksin kimse karışmayacak ama lgtb yürüyünce olay olacak, ramazan filan fark etmez tüm dünyada kutlanan bir hafta o zaman hindistanda inekler kutsal neden adamlara saygı duymuyorsunuz ??

geçin bu ayakları %90 ı filan müslüman degil bu ülkenin .

apple ceo su bile eşcinsel , eşcinselligi hastalık olarak görenlere  sorum ben ve benim gibi hetorosexual olanlar normal mi acaba yan dogrusu  bumu ? 

eşcinselligin 3. bir cins olduguna inanıyorum ve saygı duyuyorum ama yok saldırırım filan ohoooo 

dinin zararları bunlar..

sen başkalarının  inancına , inançsızlıgına, kutsallarına  saygı gösterme sonra yok efendim ramazanda olurmu böyle şeyler, işid ramazanda kafa keserken sesi çıkmayan millet lgtb yürürken olay çıkartıyor, tüm dünyada  gayet normal bir şekilde yürüyüşler olurken bizde ise her zamanki gibi olaylar olaylar...

https://www.facebook.com/WhiteHouse?fref=ts

bak abd topluca eşcinsel olmuş  dimi  ?

işte bizim ülkemizden bi bok olmayacagının  kanıtıdır.

KaptaN tarafından 29/Haz/15 10:57 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    Freak bunu yazdı

yazının orginali burada

LGBTi

....

İnternetin yaygınlaşması, ulus-devlet düzeninin çözülüp daha evrensel bir yaşam tarzına erişimin kolaylaşması ile elbette bazı şeylerde çözülme olacak. İnsanlar her geçen gün bilgilerini artırıyorlar. Farklı deneyimlere kolayca erişebilme imkanına sahip oluyorlar. Bu da tekdüzeliğin ve tek opsiyonun olmadığını insanlara gösteriyor. Tercih şansı doğuyor. İnsanlar kendileri gibi düşünenleri deneyimledikçi daha kendilerine özgüvenli hale geliyorlar. Yalnız olmadıklarını bildiklerinde içindekileri ötelemek yerine daha çok su yüzeyine çıkarmaya cesaretleniyorlar. 

Dediklerin hala daha devam ediyor. Hala daha düzenli olarak dinine uygun ibadet eden insanlar var. Kimse onlara kışt demediği gibi onlar da kimseye kışt demiyorlar.

Fakat ne hikmetse bazı güruhlar da kendi işini bırakıp, kendi ile inandığı varlığın arasında kalması gereken şeyleri herkese nüksettirmek, herkesin öyle davranmasını beklemek ve hatta onları zorlamak gibi hadsizliklere imza atıyorlar.

Halkın hiçbir zaman %90-100'ü böyle değildi. Sadece görmek istediğiniz onlar olduğu ve eğer siz inançlıysanız çoğunlukla çevrenizin de inançlı olması sebebiyle böyle bir yanılgıya düşüp eksik bilgi ile genelleme hatasını yaptınız. 

Başlığa gelince, sözlükteki o mesajı ben de okudum. Amaç bir şeyleri ispatlamak olsa da bence kullanılan üslup ve verilen örnek yanlış ve provokatif. Kendi düşüncelerine saygı gösterilmesini beklerken başkalarının inançlarını ayak altına alamazsın. Nasıl ki başkasının inancını başkasına dayattırması hadsizlikse kendi özgürlüğünü teminat altına alabilmek ve başkasına ben de varım diyebilmek için başkasının inancına darbe vurmakta hadsizliktir. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

rahat bırakın insanların inancını kimliğini yaşamını herkes sanamı uyacak uymayanların kafasınımı keseceksin

yüzde 90 oruc falan tutmuyodu millet saldırmasın diye belli etmyodu

umit tarafından 29/Haz/15 10:57 tarihinde düzenlenmiştir

le le le sakine
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

edit

umit tarafından 29/Haz/15 10:56 tarihinde düzenlenmiştir

le le le sakine
Toplam Hit: 11964 Toplam Mesaj: 110
lgbti eşcinsel eşcinsellik