folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Saç Uzatma Ve Bakımı ..Şampuan/Saç Kremi Tavsiyeniz...

Saç Uzatma Ve Bakımı ..Şampuan/Saç Kremi Tavsiyeniz...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noel_baba
    noel_baba's avatar
    Erkek

Arkadaşlar saçımı uzatıyorum fakat şuan saç dökülmesi ve kırılması gibi sorunlar başladı. Saç dökülmesi olağan birşeyde Topic Açmamdaki asıl sebeb;

1- Saç kırılmasına yönelik alabileceğim tedbirler nelerdir?

2- Saç'ın Elektiriklenmesine karşı hangi marka saç kremi veya yağı tavsiye edersiniz?

3- Şampuan olarak öneri markanız nedir?

4- Saç uzatılırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir ve bakımı nasıl yapılır?

5- Saç uzatılırken ki dönemsel kesilme periyodu nedir ve ne şekildi? vs vs etc.

Saçımın şuanki durumu için bi photomu vereyim.

Edit: Çocuk esirgeme yurdunda çekilmiştim bu photoyu o yüzden yanımı yönümü siyah ile editledim veletleri silmek için :\

Photo görünmüyosa Tıklayın

İlgi gösteren arkadaşlara şimdiden teşekürümü sunuyorum.

Saygılar. 

Kral nerde diye Sorma. SENde ..BENde ..SİZde ..Onda Çıplak giyen kral olur ..Taç giyen oturur tahtına::. Emeğe Saygı ..kürtaja hayır!! Soruya bak: Dünyaya Tekrar Gelseniz Ne Yaparsınız ? E dedim ben; Eminim herkez yine aynı şeyi yapar aynı şeyi yaşardı... Hani sözüm ona; ..Ben siktiğim eşşeğin huyunu bilmem mi? die ...E sen söyle bilmem mi usta :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    2 resmide göremıyorum..

Boş İşler Uzmanı..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baron_27
    baron_27's avatar
    Erkek
    yeşil sabun rulz :)

///______________
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noel_baba
    noel_baba's avatar
    Erkek

HeadBanger bunu yazdı:
    -----------------------------
    2 resmide göremıyorum..

photoya takılma :\

ilk linktekinin kıvamında işte son hali o ..gerçi 2 hafta önceki hali ve son çekilen photom o :\

takılman gereken nokta ..bilgin veya tecrüben varsa paylaşman :\

Kral nerde diye Sorma. SENde ..BENde ..SİZde ..Onda Çıplak giyen kral olur ..Taç giyen oturur tahtına::. Emeğe Saygı ..kürtaja hayır!! Soruya bak: Dünyaya Tekrar Gelseniz Ne Yaparsınız ? E dedim ben; Eminim herkez yine aynı şeyi yapar aynı şeyi yaşardı... Hani sözüm ona; ..Ben siktiğim eşşeğin huyunu bilmem mi? die ...E sen söyle bilmem mi usta :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek

saçın hızlı uzamasını istiyorsan.

1.her allahın günü aynı şampuanla yıkamayı adet edineceksin

2.1/2 ayda bir kırıkları aldırcaksın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    Saçı uzun biri olaraktan head shoulders şampuanı kullanıyorum.Şimdiye kadar hemen hemen bütün marka şampuan ve sabun çeşitlerini denemişimdir.En beyendiğim bu şampuan oldu..Sabunla yıkadığında saçlar aşırı kabarıyo,taraması ve görünüşü çok boktan oluyo..Şampuanada kuaförler çok sıcak bakmıyo saçı döktüğü için illa kullanacaksan çok ucuz olanlardan ve az köpürenlerden al diyolar çünkü ne kadar az köpürürse o kadar az deterjan varmış içinde..Saçının kestirme zamanına sen karar vereceksin.Anlarsın zaten kesilme vakti geldiğini..Sonra bakımını düzgün yapman lazım..Şahsen ben hemen hemen her sabah yıkıyorum.Saç kurutma makinesiyle kurutmak yerine kendi kuruması için bırakıyorum..Saç kurutma makinesi baya zarar veriyo.Şimdilik aklıma gelen bu kadar :)

Her Hakkım Saklıdır
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    grey-cells
    grey-cells's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Dişi
    noel_baba bunu yazdı:

1- banyodan sonra sac kurutma makinesi kullanma havlu ile kurutmaya bak kanmca bu sana yeterli, bide ıslak saçla dışarı çıkma işte solemiştir buyukler sinüzit olursun vs vb

2- pff bu saçlar ve elektrklenme ne kremi kullansan etkili olmuyor, fakat balgam renkli sabunlar var zeytinyağı sabunu keçe gibi yapıor saçlarını ama elektriklenmesini engelliyor bibakıma

3- şampuanı temizlemek amaçalı kullanıcan için kanmca markann önemi yok gibi içinde sonçta benzer kimyasallar var balgam renkli sabun rulz .F

4- saç uzatma olayına gelince bırak uzasın kendiliğnden pek fazla uğraşma o uzar, uzamaya mahkum

5- şekil felan verdirmeyi düşünmediğini düşünerekten 3 ay gibi periyotlarda uçlarından aldırrsın olur

ha ben bunları yapıyomuyum hayır yapmıyorum uğraşşmm saçla başla .l

bide anlam veremm erkeklerdeki bu uzun saç olma hissiyatına kapılma durumunu

allam goruyorum insanları bole uzun saçları var bide sallıyolar sole arkaya doğru ifrit oluyorum sallama dursun arkanda ben yapmıorum ole şeyler senn nene erkek başına bunları yapman .l

tez zamnda sıkılıp ve asker traşı olayına geri donmen dileğiyle .D

editledim büdütledim kafii miş arkadaş için bilmiyodum öğrendim mutluyum

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

saçlarını kesinlikle sık sık yıkama.ağer sık sık yani her gün yada iki gine bir yıkarsan saçların elini attıgın zaman avuç avuç gelir.en erken 4 güne yada 5-6 güne bir yıkaman gerekiyor. benim saçlarım uzun ve uzman birisinin tavsiyesiyle sorunu yarı yarıya hallettim.saç diplerinin toz ve kirede ihtiyacı varmış aksi taktirde hergün yıkarsan beslenemz dökülme ve kırılma oluşurmuş.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickneyime
    nickneyime's avatar
    Erkek
    bnimde saçım uzun,elidor kullanıyom,head and shoulders da güsel.saçımı yıkadaıktan sonra güzelcene tarıyom.kopan saçlar kırıklar falan gidio işte biraz, tarayarak kurutuyım saç kurutma mak. ile . sonrada elle şöle saçı biribirine karıştırıyom.2 kafamı sallıom. saç güsel bi hal alıyo. o kdar :D krem falan kullanmadım. holysecrum un dediği gbi kırıkları aldırma vakti gelince anlarsın. ;))

bunch of idiots around me, yes everywhere.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AmoR
    AmoR's avatar
    Erkek
    Hocam git Bıttım sabunu al (galiba arkadasların bahsetmeye calıstıgı yesli Balgam renkli  sabun) Hergün yıka ve saç kurutma makinesi kullanma.. Saçına göre şampuan vs.. kullan. Esas yapman gereken ilgi göstermek ve sabır :) İnş. tiz zamanda uzar ve sende uzattıgına pişman olmazsın :]

Those who speak know nothing,And find out to their cost, Like those who curse their luck in too many places, And those who fear are lost...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    AmoR bunu yazdı:
    Hocam git Bıttım sabunu al (galiba arkadasların bahsetmeye calıstıgı yesli Balgam renkli  sabun) Hergün yıka ve saç kurutma makinesi kullanma.. Saçına göre şampuan vs.. kullan. Esas yapman gereken ilgi göstermek ve sabır :) İnş. tiz zamanda uzar ve sende uzattıgına pişman olmazsın :]
    Hoca bahsettiğin sabun has zeytinyağı sabunu mu? Oysa piyasada gerçeğini bulmak çok zor yav.Ben bi ara buldum bikaç kere yıkadım saçın dökülmesi durdu :S Sonra aynısından bulamadım hep çakma denk geldi :|

Her Hakkım Saklıdır
Toplam Hit: 8438 Toplam Mesaj: 33