folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Sağlıklı Yaşlanmak İstiyorum / Spor + Beslenme Düzeni Önerilerinize Talibim

Sağlıklı Yaşlanmak İstiyorum / Spor + Beslenme Düzeni Önerilerinize Talibim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

şu konuda (link) @ComputerWolf 'u mesajlarından ehil bir zat-ı muhterem gibi hissettim :) kendisine pm atacaktım ama, belki başka müritlerin de işine yarar, fikir alışverişi olur diye düşünerek konu açmayı uygun gördüm.

ben 11-18 yaşları arasında lisanslı ve musabık olarak kick-box ve muaythai ile uğraşmış, sonra istanbul'a üniversiteye gelip, denediğim spor salonlarının ambiyansını tutmayıp,

kendi kendine parçalı bulutlu takılmış bi adamım. hiçbir zaman ağırlık çalışmadım, kasları kocaman bir adam olmadım, 174 boy ile 63-65kg arasında takıldım. ama yağsız fit bi adamdım.

yaş 16, antremanda çekilmiş bir fotomu da ekleyeyim :) tıklayınız

şu an 30 yaşındayım, son 2-3 yıldır ise spor namına pek birşey yaptığım söylenemez. 1,5 yılda 10kg aldım, 75kg'ım, paylaşmaya cesaret edebileceğim bir vücudum yok :D ömrümde ilk defa mememi göbeğimi tutabiliyorum :p

hızlı bir özgeçmişten sonra, ne istiyorum ne hedefliyorum elimde kullanabileceğim neler var, onlara geçeyim:

ihtiyarlamadan önce edinilmesi gereken çok önemli alışkanlıklar bence spor ve beslenme. 

spor ve beslenme düzeni edinmek istiyorum. amacım şişmek kocaman kaslara sahip olmak değil,

dayanıklı, fit, yaşlanınca sarkıp sünmeyecek, atletik sağlıklı bir vücuda sahip olmak,

takviye ürün düşünmüyorum protein tozu aminoasit vb.

yemek seçmiyorum. abur cubur cips kola sigara ya da herhangi başka bir yiyecek içeceğe bağımlılığım yok. ortamda denk gelirsem yerim, ama bundan sonra bunu yemiyorum dediğim şeyi, yememekte zorlanmam.

tek istisna: meyve, günce 1-2 kilo mevsim meyvelerinden yerim, yiyemezsem eksikliğini hissederim.

yazılabileceğim bir spor merkezi var. bünyesinde fitness aletleri, yüzme havuzu ve aynalarla çevrili minder ile kaplı boş bir salonu mevcut (ip atlamak için ideal.) maks haftada 3 gün faydalanabiliyorum.

ip atlamayı eskiden beri çok severim, iyi de atlarım. programıma dahil etmek isterim.

bisikletim ve sürebileceğim ortamım var.

mekik, şınav, barfiks, ip atlama, koşu gibi vücut ağırlığım ile spor yapabileceğim evime yakın ormanlık alan var.

evliyim, çocuğum var, işim var, spor dışında da bir hayatım ve sorumluluklarım var. dolayısıyla çok ağır bir program tercih etmiyorum. bir ömür sürdürülebilirliği olan bir sistem düşünüyorum.

ehil arkadaşlardan ricam, elimde olan imkanları, beklentim doğrultusunda mantıklı bir sistematiğe entegre etmeme yardımcı olmaları.

genel olarak günlük yeme içme düzeni, tercih edilmesi gereken yiyecekler, uzak durulması gereken yiyecekler,

elimdeki imkanlarla oluşturulmuş bir antreman düzeni, içeriği, antreman öncesi ve sonrası yenilesi şeyler.

rutin programlar, yaşam tarzı, felsefesi gibi önerilere açığım :)

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek

That Sugar Film 'i izlemeni tavsiye ederim

binin yarısı beş yüz o da bizde yok
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    visualeffects
    visualeffects's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

evinin kucuk ve fazla bir odasini (varsa) bisiklet, kosu bandi, agirlik sehpalari, agirliklar vs gibi spor aletleriyle kucuk bir spor salonuna donusturup ailecek spor yapabilirsiniz. hep beraber daha saglikli olursunuz, birakiniz bir odada da misafirler oturmasin :(

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

duzenli bir sex hayati hepsine bedeldir ... mutlukuk adrenalin vs vsvs.. sex sex gerisi bos :))

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biocyte
    Biocyte's avatar
    Erkek

hocam https://gidadedektifi.com/ ve instagram hesaplarını mutlaka takip etmelisin. Tüm müridlere de tavsiyemdir.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

That sugar . ketojenik diet

En önemlisi yemek. Birazda kas yapmak istiorum dersen o zaman ağırlık çalısırsın

Meyveleri gece yeme

Mx0TBT tarafından 29/Ağu/18 09:24 tarihinde düzenlenmiştir

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    my4
    my4's avatar
    Erkek

Hocam p90x yap bende yapıyorum işe yarıyor  

daha iyi bir dünya için ne yapıyorsun?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Yaa hepimiz toprak olacaz 500 sene fit yaşasan ne olur nedir bu yaşama sevinci anlamıyorum arkadaş bitse de gitsek :) inşallah yaşlanmadan ölürüm dinimiz amin. 

Troubles'll come & they'll pass
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı

Yaa hepimiz toprak olacaz 500 sene fit yaşasan ne olur nedir bu yaşama sevinci anlamıyorum arkadaş bitse de gitsek :) inşallah yaşlanmadan ölürüm dinimiz amin. 

üstad hepimiz gideceğiz orası aşikar da, eğer yaşlılık evremiz olacaksa, kendi işimizi görebilmek, yürüyüp gezebilmek, yiyip içebilmek, çoluk çocuğa yük olmamak var (:

kilolu ihtiyar ile zayıf ihtiyarın hayat konforu arasında muazzam fark var.

ayrıca ağrılardan kireçlenmelerden hastalıklardan kalkıp yürüyemeyen yıllarca yatalak yaşayıp vefat eden ihtiyarlar var.

he kendine baktın diye senin de öyle olmayacağının garantisi yok ama tedbir takdir meselesi..

neticede yaş 40'ı 50'yi geçtikten sonra, kim daha sağlıklı ise o daha genç..

torunlarımla top oynayabilmeyi, yüzebilmeyi, eğlenebilmeyi isterdim :)

yaşlanmak kötü birşey değil.. zamanla, yaşam ve ölümle barışık insana her yaşın ayrı güzelliği vardır.

ama hastalanmak, muhtaç olmak, sürünmek, "ölsem de kurtulsam" kıvamına gelmek kötü.

muaythaist tarafından 29/Ağu/18 11:50 tarihinde düzenlenmiştir

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

işe bisiklet ile git gel , günlük min 20km yol yapıyorum + diet yaparsan kısa vadede güzel sonuçlar alabilirsin.

ek olarak 5kg dumbell al temel hareketleri yap çünkü yağ yakarken kas kaybı illaki olacak bunun önüne geçmiş olursun.

Protein odaklı beslen vs vs

Ignorance is bliss.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saku
    saku's avatar
    Erkek

Baya süre spor salonlarında çalıştım, sonra evimin bodrumuna squat, deadlift, bench press, overhead press, barbell row gibi hareketleri yapabileceğim ekipman alıp bi süre öyle devam ettim. Şu an aliexpressten aldığım jimnastik halkalarıyla vakit geçiriyorum. İçlerinde en etkilisi bence jimnastik halkaları. İp atlamayı da ısınma veya hiit cardio şeklinde ekleyebilirsin. Bu arada salona gitmene hiç gerek yok madbarz isimli uygulamayı indirirsen vücut ağırlğınla yapacağın onlarca antrenman bulabilirsin.

Jimnastik halkaları diyorum. Genel anlamda spor ve beslenme ile bilgilenmek istiyorsan instagram ve youtubedaki gucvefitness isimli kişiyi takip etmeni tavsiye ederim. Çok şey öğrenmişimdir kendisinden.

Toplam Hit: 2013 Toplam Mesaj: 13
düzen spor sağlıklı beslenme sağlıklı yaşlanmak