Sakin Ama Sakin

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

gülü seven; dikenine katlanır :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı

bizim network isi ne oldu ya :)))

valla yoğunum ya, işler bitse döneceğim de elimdekileri sonlamak uzun sürüyor :)

Deleted001 tarafından 25/May/21 22:38 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    metalati
    metalati's avatar
    Erkek

Aynı evde 6 ay yaşayıp bir birinize katlanabiliyorsanız evlenin yoksa uzak durun

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı

Abi zaten hadi kadinlarin yaradisili farkli ev, aile, evliligi bir statü , bir aşılmasi gereken eşik olarak goruyolar

Arti cocuk dogurma icguduleri var.

Yani kadinlar bir erkegi suzdugu zaman kafasindan 5000 cesit elekten geciriyor adami.

Senin gibi sadece göte memeye bakmiyor.

Bu adamdan nasi bi cocuk olur bu adam nasil bi baba olur bu adam basarili olur mu evimiz bolluk icindenokur mu bu adam hizaya gelir mi tasmayi vurabilir miyim gibi gibi gibi en az binlerce gözle bakarlar erkege.

Türkiye'deki kadınların "belki" yarısı bu şekilde olabilir ama ya diğer yarı ? Mesela Aleyna Çakır ı öldürdüğü söylenen o hırbonun instasına yazan onlarca karıdan bahsediyorum ve de bu hırboyu takip ederek, kendisine mesaj yazmasını bekleyen binlerce karı.. Konuyu saptırmak istemem ama Türkiyedeki pek çok kadının da pek aklı başında olduğu söylenemez. 
    +
    Dertli arkadaşlara sabırlar diliyorum ve umarım yaşanan sorunları sakin sakin çözebilirler.

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Aman evlenmeyin.  kadinlarda bayiliyor erkek kahrı çekmeye :)

Hahaha. 

Sokakta  öldürülen darp edilen dunya haber izledik bu sene.  Evliyken yetmiyor bosaniyor manyaktan,  yine gelip dövüyor.

Hemde cocuklarinin önünde cogu zaman.

En unutmayacagim haber:  Adam, barismadigi karisina silahla vuruyor başına. kadin yere düşüyor.

Yerde vururken şunu söylüyor " beni affedeceksin,  benimle barışacaksın!!!"

Ayrica nafaka diye dertlenlerde ayri garip sanki o cocugu eski kocasindan getirdi de size baktiriyor.

Sizin cocugunuz degil mi?

Kadin mitoz mu bölündü :)))

Yada siz cocuk istemediniz de zorla mi yapti?  Ortada bir taciz varsa hakkinizi arayin. :)

*** Neyse ciddi bir sekilde soylemek gerekirse kadininda erkeginde iyisi kotusu var.

Bu yuzden buyuklerimiz " allah iyilerle karsilastirsin" der.

Ama bununla bitmiyor ikinizde cok iyi insanlar olabilirsiniz ancak ortak paydada bulusamiyor ve ortak hayallere fikirlere sahip degilseniz maalesef yurumez.

Ve son olarak bak burada erkekleri savunacagim : 

Bazi kiz tanidiklarimdan oyle karaktersizler var di ki gitti evlendiler. Hayatim boyunca kolay kolay sasirmam ama hep bunlarla kim evlendi demisimdir.

Bencil kavgaci kibirli icten pazarlikli yalanci... manyak birsey hayal edin .

haa iste o gozunuzle canlandirdiginiz kiz sizinle cikarken size melek gibi davraniyor. Oyle bir rol kesiyor ki oscarlik. 

Oyle bir kibar ki dersin kraliyet ailesinden geliyor taa ki zıt dusene kadar. O kibar naif insan birden cingeneye, sokak karisina dönüşüyor.

Siz erkeklerin hatasi olaya cinsellik olarak bakip hormonlar cosarken mantikli bakamiyorsunuz karsinizdakine.

2. En buyuk hataniz kadinlari oyle bir elestiriyorsunuz , oyle bir baski yapiyorsunuz ki onlarda olmadigi gibi davranmak zorunda kaliyor.

Eger ilk adimi atan kadinsa kaşar, atmazsa kezban

Baska secenek mi var da :)

Yok neymis efendim yabanci kizlar cok iyiymis. Neden soyleyim?

Çünkü yabanci erkeklerle muhattap olarak büyüyorlar , siz  turk erkekleri büyütseydi onlarda bozulurdu. :))

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

6 ay sonra mutluluğu bulmak için 2.denemeyi  yaparsın 

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek

@futurist, hem Nal'ına hem de Mıh'ına diyorsun.  mantıklı. ^^D`

(well, ma'an, you could not get rid of that being middle(?) crusader(?).,   ^^`, )

RitmFarbRacourci tarafından 26/May/21 01:10 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

Kişi kendi karakterinden eminse ve evleneceği kişide ona uygunsa sorun minimize edilir.

Ben evliliği ve sahip olunan şirketi devlet gibi görüyorum. Kendime ait iki devleti ayakta tutmak ve yönetmek.

Evlilik tamamen saygıdan ibaret. Aksini iddia eden komiktir.

2 yıl oldu eşime Ciddi saygı gösteriyorum Yanında geğirmem bile. 

Aşırı gülmem, bağırmam, laklak etmem, fırsatım oldukça yardım ederim.

Eğer bir huzursuzluk ve problem sezdiysem karşıma alırım en ince detayına kadar sorarım konuşurum ve o problemi netleştiremeyene kadar masadan kalkmam. 

Derdimi anlatırım ama bir dostuma anlattığım kadar anlatmam.

işimi anlatırım ama iş arkadaşım kadar bilmez.

Kendi aileme ve kendisinin ailesinede yarı resmi yarı samini mesafa koyarım.

Halen kaynanamlara gittiğimde 2 yıl önce ne mesafe samimiyet kurduysam aynısını devam ettiririm bokunu çıkarmam.

Evlendiğiniz kişi çok önemli ama işin ana teması erkekte bitiyor. Yazabileceğim çok şey var ama karışık özeti bu.

Rabbime hamdolsun tatlış birde kızım var baktıkça ömrüm uzuyor sanki. 

Allah kimseyi eşiyle işiyle çocuğuyla imtihan etmesin. Dilerim ki hepiniz mutlu olur güzel bir evlilik ve hayat yaşarsınız.

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek
    kafkavari bunu yazdı

Kişi kendi karakterinden eminse ve evleneceği kişide ona uygunsa sorun minimize edilir.

Ben evliliği ve sahip olunan şirketi devlet gibi görüyorum. Kendime ait iki devleti ayakta tutmak ve yönetmek.

Evlilik tamamen saygıdan ibaret. Aksini iddia eden komiktir.

2 yıl oldu eşime Ciddi saygı gösteriyorum Yanında geğirmem bile. 

Aşırı gülmem, bağırmam, laklak etmem, fırsatım oldukça yardım ederim.

Eğer bir huzursuzluk ve problem sezdiysem karşıma alırım en ince detayına kadar sorarım konuşurum ve o problemi netleştiremeyene kadar masadan kalkmam. 

Derdimi anlatırım ama bir dostuma anlattığım kadar anlatmam.

işimi anlatırım ama iş arkadaşım kadar bilmez.

Kendi aileme ve kendisinin ailesinede yarı resmi yarı samini mesafa koyarım.

Halen kaynanamlara gittiğimde 2 yıl önce ne mesafe samimiyet kurduysam aynısını devam ettiririm bokunu çıkarmam.

Evlendiğiniz kişi çok önemli ama işin ana teması erkekte bitiyor. Yazabileceğim çok şey var ama karışık özeti bu.

Rabbime hamdolsun tatlış birde kızım var baktıkça ömrüm uzuyor sanki. 

Allah kimseyi eşiyle işiyle çocuğuyla imtihan etmesin. Dilerim ki hepiniz mutlu olur güzel bir evlilik ve hayat yaşarsınız.

Çok çok çok güzel tavsiyeler niteliğinde bir özet olmuş hocam. Allah bağışlasın. Ne mutlu :) 

evlenirken acele etmeyin derler doğru söz gibi geliyor bana. idare edebilmek zaten işin özeti. Ailesinde mutlu ve idarede başarılı olan iş dünyasında da iyi yerlere gelebiliyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

neden bro anlatsana

he anlat heyecanlı olyi

tbt de 10 yılı aşkın evli olupda boşanmayan kimler var

2011 de evlendim, 10 yılı birkaç ay geçti. Her evlilik gibi kavgası gürültüsü patırtısı eksik olmuyor,Ama idare ediyor . Evliliğin iyi yanları da var kötü yanlarıda var.

2 tane cocuğum var çok şükür (Allah bu duyguyu herkese tattırsın) bu günki aklım olsa 20 21 yaşında evlenirdim.

Sorun yaşayan arkadaşa da Allah sabır versin ne yaşamış bilmiyoruz uzaktan akıl vermek kolay, işin içindeyken zor :(

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
Toplam Hit: 17215 Toplam Mesaj: 107
tag