folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Saksıda Çiçek Yetiştirme Hakkında !

Saksıda Çiçek Yetiştirme Hakkında !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xtlan
    xtlan's avatar
    Dişi
    laleler cok guzel oluyor ama kisin sogan halinde alip dikmen lazim.mart nisan gibi cicek acar ve 1-2 ay sonrada yasadigin cograyaya gore solar.zahmetli is yani :) renkli ve bakimi ve uremesi kolay bir sey ekmek istiyorsan o zaman sen menekse dik 100 cesitte rengi var ucuz da :) bir saksida sus biberi yaparsin kebapla falan iyi gider :)

"Toros dağlarının tepelerinde tek bir Türkmen evinin bacası tüter halde kalmış ise, ben bu milletten umudumu kesmem, bayrağımı göğsüme sarar, milletimin istiklali uğruna ölürüm. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek
    Domat biber iyi fikir aslında:D Balkonda mangal yakmana komşular bi şey demeyecekse süper olur valla.

Sen hiç kaval çaldın mı?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Menekse iyi fikir , ayrica burasi ADANA burada haftada 1defa mangal yanmayan eve ev demeyiz biz :) mangalsiz Adanali olmaz ,mangala kizacak adamida sise takip kebap yapariz :P

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

compü hocam renkli renkli çiçekleri ekerken kız tawlamayı düşünüyosun kanımca :)))) bu arada fesleğnin kokusu ii dir artı siwrisinek kowardır :) ama istiyosan camımın önündeki çiçeklerden wereyim :P

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seker
    seker's avatar
    Dişi

bence sen menekçe  yetiştir renkli insanın içini açar

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kokainman
    kokainman's avatar
    Erkek
    menekşe koy.lale koy.
    nane de koy kesin.süper oluyo nane kokusu camın önünde

... sorcerer & musket ...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LizardKing
    LizardKing's avatar
    Erkek
    baba fesleğen al.. görüntüsü değil kokusu içini açsın.. sabah uyanınca perdeyi açmaya gidince mis gibi kokar bunlar.. için huzurlu olur.. menekşe alırsan uzaktan seyredersin.. ama fesleğen daha iyidir.. gene karar senin..

"Din en büyük rpg.dir.." arsiv.ozgurdusuncehareketi.org - evrimagaci.org
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Abi feslegenin dikim mevsimi gecmis herhalde simdi gittim cicekcide baktim tohumlara ocak ayinda dikin yaziyordu bende "Karanfil" "Petunia" bide "Karisik Petunia" aldim :) 3tanede uzun saksi aldim :) toprak var zaten bahcede :) bidene aldim ...Torf diye birsey aldim :D...simdi dikecem :)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    bunlar delilik alametleri çiçekle filan bozma kendini. ot dediğin bahçede filan olur.

ftw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wassh
    wassh's avatar
    Erkek

ComputerWolf bunu yazdı:
    -----------------------------
    Abi feslegenin dikim mevsimi gecmis herhalde simdi gittim cicekcide baktim tohumlara ocak ayinda dikin yaziyordu bende "Karanfil" "Petunia" bide "Karisik Petunia" aldim :) 3tanede uzun saksi aldim :) toprak var zaten bahcede :) bidene aldim ...Torf diye birsey aldim :D...simdi dikecem :)
    -----------------------------

nettin haji sen ??? tohum alınır mı? fide alıcaksın dikeceksin yaf.. tohumdan sen nasil ugrasıp bitki haline getircen ?? sansini bi dene bakalım cıkmazsa sen ugrastıgın vakitte petunia ve pervane fideleri piyasada olmus olurlar... havalar bu sekilde giderse 1 - 2 hafta icinde bu ciceklerin tanesi 25 kuruş civarına gelecektir.

petunia alırsan karsik olandan, pervane alırsan ithal pervane alıcaksın... deli gibi buyurler cok cicek verirler rengarenk olurlar hosuna gider bakar bakar icini rahatlatırsın... daha farklı bitkiler istersen glaksonia die bir bitki vardı onu dene derim... bu da cok guzel cicekleri olan bitkidir ve ic mekan bitkisidir. daha sonra biras daha cesit istersen aristo sardunya die bi tur var bulabilirsen ondan al cok hos yaprakları ve cok hos cicek renkleri var. normal sarduya deil bak "aristo sardunya".... sonra baktın gene icine sinmedi biras daha degisik bişiler istiorsun... minyatür gül die  bir gül çeşidi var. görünüşü cok guzel ve uzeri hep cicekli cok hos goruntusu var. hadi buda yetmedi dielim, kedi tırnagı dik.. kedi tırnagı sadece sabah gun ısıdıgında cicekelrini acar ve öglen sıcagına kadar bu ciceklerini korur. oglen sıcak basınca kapatır. cıcekleri cok goz kamastırıcıdır. rengarenk dikersen cok hos goruntuler elde edebilirsin. yuvarlak saksın varsa icine lavanta dikebilirsin. lavanta nın cok hos bir kokusu vardır ve yuvarlak saksı dahil butun heryerde yetiştirme olanagın vardır. belki isine yarar onerilerim olmadı msn den bana dön daha cok cesit cıakrtırıs sana. ;) 1 senelik peyzaj işinde calıstıgıdan aklımda kalanlar bunlar ama geldikce ekelrim ;) gule gule yetiştir...

cin alinin mına koyam bana bişi olmasın...
Toplam Hit: 7276 Toplam Mesaj: 35