folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Salomon Speedcross 4 Gtx Kullananlar.

Salomon Speedcross 4 Gtx Kullananlar.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemkrc
    cemkrc's avatar
    Erkek

Beyler şu an tam ikilemde kaldim. Görünüş cok cezbediyor ama 1-2 yil dayanir diyorsaniz vazgecicem :))

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemkrc
    cemkrc's avatar
    Erkek

Son up

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    grpngy
    grpngy's avatar
    Erkek

arkadasim merhaba

ben insaat isiyle ugrasiyorum gunumun cogu disarida camurda, yagmurda, karda, ts toprak icinde geciyor. butun ayakkabilarim salomon kislik yazlik baharlik. kislik olarak botu var goretex baharlik olarak speedcross 3 yazlik olarakta fileli tarzi bir ayakkabim var, hepsinide aktif olarak giyerim, cok memnunum hepsindende, sanirim 4 yildir ayni ayakkabilari giyiorum.

speedcros islak havalarda sert zeminler de kayma yapiyor onun haricinde her turlu zeminde giyebilirsin. cok rahattir gonul rahatligiyla giyebilirsin. uzun sureli kullanim benim tarzimdanda kaynaklanabilir. oncedende nike adidas olsun onlarida uzun sure giyerdim. spx elemanlariyla aram iyidir ailecek giydigimiz icin elemanlar beni gorduklerinde ayakkabilarin hakkini verdigimi soyler acimadan giyerim. hatta botlarim camur olunca klozetin icine sokup sifonu cekerek temizledigim bile olmustur.

dedigim gibi salomondna memnunum oglumada kendimede baska marka almam. zaten salomon yeterince pahali ama daha rahat daha kaliteli pabuclar var elbet ama dahada cok pahalilar.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

Salomon Xa Pro 3D Gore-tex kullandım

https://runrepeat.com/salomon-xa-pro-3d-gtx

ikinci Salomon Xt Wings 3'ümü kullanıyorum. birincisi camide çalındı :)

https://runrepeat.com/salomon-xt-wings

Aynı zamanda YDS 22-HERA GTX kullanıyorum.

https://www.ydsshop.com/22-hera-gtx-siyah-36?c=140

yorumlarım, (kullanımımla da alakalıdır ben çok sakınmam ayakkabıyı) şu şekilde:

salomon xa pro 3d gtx 1-2 yıl dolmadan açılıyor, dolayısıyla gtx özelliği de patates oluyor, su geçiriyor.

xt wings 3 çok rahat ayakkabı, goretex özelliği yok, yağmursuz günlerde tercihim. kullanıma göre yine zamanla deforme olabiliyor.

YDS 22-HERA GTX: bu ayakkabıyı 5-6 yıldır, her türlü ortamda giydim. tank gibi.

zarar vermek istesen de veremiyorsun. ama gramaj olarak ağırdır. konfor olarak da wings 3'ün aşağısında kalır.

sağlamlık olarak ise hepsini tokatlar. kesinlikle ayağına uyan numarayı alman gerekir, azcık sıktı ama esner düşüncesiyle alırsan, giyemezsin, benimki 5 yılda mm esnemedi. salomon ise esner.

babama da aldım aynısını, her sabah spor yapar, birkaç yıldır o da giyiyor, hiçbir deforme yok (taraklıdır ayağı, çok ayakkabı denedi, 1 yılda patlatamadığı olmamıştı)

dağda bayırda giymeyeceksen ve eğer bulabilirsen bunun vibram taban olmayanını al. vibram daha şekilli görünüyor ama fayans mermer gibi şehrin ıslak zeminlerinde kayıyor.

vibram olmayan normal tabanlısı da vardı bunun, şu an sitesinde bulamadım. ama şehir adamının her ortamda koşup uçup zıplaması için zemin tutuş adına daha stabil olduğunu biliyorum.

sonuç:

ben resmiyet arzetmeyen yağmursuz günlerde işe giderken wings 3 kullanıyorum.

yağmur çamur dağ tepe aksiyon varsa YDS'yi kullanıyorum. ömürlük denecek bir ayakkabı varsa YDS'dir bence, bilek boydan bir tık uzun olan modelleri de değerlendirilebilir.

giyip deneyip alın. bence herkeste bir tane bulunmalı :)

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek

Yeni konu açmak istemedim. Ben de outdoor bakıyorum bu aralar. Salomon ve YDS ürünleri arasında kaldım. Bahar Yaz ve Güzleri hem sıcakta hem de yağmurlu soğuk havalarda giyebileceğim fazla ağır olmayan ve konforlu bir şey arıyorum. 1000 tl'ye kadar bütçe limiti. Tavsiyeleriniz nelerdir?

YDS'nin Explorer Shoe ile Salomon'un gtx 4 arasındayım. Başka alternatiflere de açığım.

literatur tarafından 01/Eyl/19 19:20 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ugur0
    ugur0's avatar
    Erkek

hazır konusu hortlamışken.

https://tr.aliexpress.com/item/32613998593.html?spm=a2g0o.cart.0.0.64333c002jiZF7&mp=1

aliexpreste bayadır görüyorum şundan nasıldır kullanan varmı? gerçi şu gümrük muhabbetlerinden sonra gelirmi orasıda meçhul

imza
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CISSP
    CISSP's avatar
    Erkek

salomon istanbulda magazası varmı ? 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

Santiyede is ayakkabisi olarak giyiyorum. Santiye sartlarina dayanabilen bir ayakkabi ama o kadar rahat bir ayakkabi degil. Terrex tavsiye ederim. 

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

Rahatlık deyince Adidas Ultraboost dan başka ayakkabı bilmiyorum. Bulutların üzerinde yürüyormuş hissi veriyor. O taban nasıl bi tabansa artık, Çin den aldıklarımda aynı hissi yaşamadım.

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
Toplam Hit: 2501 Toplam Mesaj: 20
speedcrosss 4 salomon