folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Samsung Galaxy Note 7’Yi Dünya Çapında Toplatıyor (Türkiye Dahil)

Samsung Galaxy Note 7’Yi Dünya Çapında Toplatıyor (Türkiye Dahil)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Samsung da beter olsun da Apple'ın sonraki parti telefonları kademeli olarak 5000, 7000, 10000 lira civarlarından satılsın. Şimdi bile 4000 lira civarını zorluyor.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LethaLImpacT
    LethaLImpacT's avatar
    Erkek
    TheRunZex bunu yazdı
    LethaLImpacT bunu yazdı

Bastılar gazı, verdiler gazı, olacağı buydu. "Nerde çokluk .." orda bi işler ters gidiyor işte.

http://www.tahribat.com/news-samsung-galaxy-note-7-icin-rekor-uretim-5505/

Hocam ben bunu ön gördüm :D

hahahah vallaha yorumunu görmedim yani yazmadan önce.. :):):)

güzel tevafuk, fikirler uyuşmuş :)

Metalurjist.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı

Eleştirilecek tek nokta yeteince test yapıp piyasaya sunmamaları. Yoksa Samsung iyi firmadır. 

Şimdiye kadar hep Samsung ürünleri kullandım razıyım.

Ha ben Android sistemden razı değilim ama o ayrı mesele. 

Hocam ortaya çıkan rakam 0.1% . Testle denk gelinmesi çok zor.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bir müşterimiz yeni evlenmişti adam evi düzdü falan işte. 1 hafta olmadan evlerinde ki buzdolabı arkadan tutuştu evde olduklarından fazla büyümeden müdahale ettiler ancak duvarlar mutfak falan dumandan berbat olmuştu. Kendisi avukat olduğundan işin peşini bırakmıyor ve firmayı sıkıştırıyor. Firma eve özel ekip getirip yangının sebebini bulmaya çalışıyor suçun kendi mallarında olduğunu anlayınca evin tamir masraflarını karşılıyorlar, yeni buzdolabı veriyorlar ve 1 haftalık 5 yıldızlı otelde Bodrum tatili hediye ediyorlar. Karşılığında olayın basına yansımaması için sözleşme imzalatıyorlar.

Merak edenler için firma eski bir Alman firması.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bir müşterimiz yeni evlenmişti adam evi düzdü falan işte. 1 hafta olmadan evlerinde ki buzdolabı arkadan tutuştu evde olduklarından fazla büyümeden müdahale ettiler ancak duvarlar mutfak falan dumandan berbat olmuştu. Kendisi avukat olduğundan işin peşini bırakmıyor ve firmayı sıkıştırıyor. Firma eve özel ekip getirip yangının sebebini bulmaya çalışıyor suçun kendi mallarında olduğunu anlayınca evin tamir masraflarını karşılıyorlar, yeni buzdolabı veriyorlar ve 1 haftalık 5 yıldızlı otelde Bodrum tatili hediye ediyorlar. Karşılığında olayın basına yansımaması için sözleşme imzalatıyorlar.

AEG geldi aklıma. 

@ozgunlu

Ne bilim hocam. Ayri ayri tum parcalar test edlimeli bence. Daha birlestirmeden

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bunu Arçelik yada Vestel de yaptı komşunun yanan evi komple tamir ettirdi. (Yarın öğrenebilirsem firmayı net yazarım)

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Geçen sene memlekete giderken sıcaktan tırcı dayılar gibi atletle kullanıyordum minibüsü. Minibüste klima falan olmadığı için camlar fora tabi. Neyse Note 4 var bende o zaman. GPS navigasyon açık vitesin yanında duruyor ve çakmaktan şarja bağlı. Neyse çağrı geldi cevapladım koyarken dalgınlıkla torpidoya direk güneşin altına koydum. Torpido zaten güneşten mangal gibi kızmış birde telefon hem şarj oluyor hem gps açık normal olarak kendiside sıcak. Neyse 40 dakika falan oldu sanırım baktım ekranda bir bildirim. Cihaz aşırı ısımadan dolayı kapatılıyor ve kendini kapatıp şarjı kesti tırsıp hemen şarjdan çektim. 

Telefonu elime aldım yalan yok arkasına yumurta kırsam pişerdi o derece ısınmış kılıfla. Neyse şarja taktım tekrar baktım şarj oluyor hemen bataryasını çıkarıp gölgede beklettim soğuyunca takır takır çalışmaya devam etti.

hikayeden çıkarılacak sonuç şu. Samsung'un telefonlarında aşırı ısınmaya karşı koruma var. Cihaz ısınınca şarj almayı kesiyor. Kaldı ki Galaxy S7'nin şarj girişine nem ölçer sensör koyup ıslaklık varsa güvenlik için şarj ettirmeyen bir firmadan bahsediyoruz.

Note 7'deki olayı ben Samsung'un ilk usb-c telefonu olmasına ve hızlı şarja bağlıyorum. Bu usb-c'ler ilk çıktığında Google mühendisleri bakın bu kablo mikro usb'ye göre daha çok akım çeker dandik kablo kullanmayın telefona zarar verir demişti. Sonrasında Amazon.com müşterilerimizi düşünüyoruz diyerek markasız kabloları satıştan kaldırmıştı. Her neyse bu hızlı şarj dediğimiz özellik işlemci ile alakalı. Samsung kendi ürettiği işlemciyi ve kendi hızlı şarj teknolojisini kullanıyor. 

Bir konuda Samsung'u takdir ettim LG'nin G4'te yaptığı gibi hatasını kabul edip ya bi şey olmaz kullanın işte demedi. Adamlar prestij ve para kaybını göze alarak tüm cihazları toplattı.

Bu olay iPhone da da var soğutmadan kullandırmıyor telefonu 

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

sorunun olduğu kesim çok düşük değil mi yav. gözden kaçmasa iyiymiş ama kaçınca sıkıntı işte.

helal olsun ama adamlara , yemişim reklamları billboardları filan diyip durduruyor satışı bide geri çağırıyor.

sanmıyorum bunu her telefon üreticisi kolay kolay yapabilsin , ki kronik arızalarını kabul etmeyip hala müşteriyi zikmeye çalışan firmalar oldukça hareket oldukça başarılı valla.

buda lipo yapım aşaması :) en ufak bişeyin sonucu işte

https://www.youtube.com/watch?v=6vBH6zlrXuM

http://www.leyladansonra.com/
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

bu haber nası haber anasını satayım, milyonlarca satılmış diyo zaten totalde 2.5m üretilmiş, binde biri etkilenmiş diyo 35 taneymiş o da, o zaman 35000 tane satılmış anlamı çıkıyor wetefe :/

test 1 2
Toplam Hit: 4520 Toplam Mesaj: 33
samsung