Samsung TV Vs LG TV?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wahseth
    wahseth's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba,

Playstation 4 ve pc bağlamak için 55 inç led tv almayı düşünüyorum hız, görüntü, işlemci, smart tv bakımından sizce hangi markayı tercih etmeliyim?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

içinde ki elektronik kartlar aynı panellerde aynı. özelliklerine bak aynı özellikteki iki tv den ucuz olanı al. sonucta aynı özellikteyse tek fark ismidir. dert etme

Boş İşler Uzmanı..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Para durumlari yeterse panasonic al hocam. 

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Ben tercihimi Samsung'tan yana kullanırdım.

edit: TV'lerde genellikle Sony tercih ediyorum.

RaNGeR tarafından 24/May/15 21:00 tarihinde düzenlenmiştir

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

LG' nin yeni versiyonlarda kendi işletim sistemleri var. Samsung' da böyle bişey getirildi mi bilmiyorum. 

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İkiside dünya led ekran üretici devlerinden biri. Git teknosa gibi bir yere orada teşhir ürünlerine bakıp öyle karar ver hocam. Tavsiye ile olmaz bu işler. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Şimdi biraz da kişiden kişiye değişir.

3D oynatım konusunda bence lg televizyonlar daha iyi. Çünkü 3d teknolojisi pasif 3d dediğimiz şu anda güncel olarak sinemalarda kullanılan (xpand hariç) standart polarize gözlükler ile izleyebildiğimiz teknoloji. Samsung televizyonlara gelirsek aktif 3d dediğimiz üzerinde pil bulunduran farklı bir teknoloji. Yani lg televizyonlara sinemalarda aldığın 3d gözlükler ile 3d film izleyebilirken samsung televizyonlarda samsungun kendi aktif 3d gözlüklerine para bayılmak zorundasın.

Panele gelirsek iki üretici de aynı panelleri kullanıyor aşağı yukarı. Sadece samsung yazılım ile parlaklığı arttırdığı için yan yana muadil lg ve samsung 2 televizyonda samsung marka olan daha parlak görüntü veriyor gibi gözüküyor.

Fiyat olarak lg televizyonlar genelde samsung muaidillerine göre biraz daha ucuz oluyor.

Smart tv olarak içerik açısından samsunglar başlarda biraz daha iyiydi ama son çıkan modellerde lg de çok iyi.

Kıcacası eğer samsung ve lg arasında bir seçim yapmak gerekirse ben oyumu lg den yana kullanırım.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enicma
    enicma's avatar
    Erkek

Merhabalar, butce ile ilgili bir sikintin yok ise; renkleri canli, net, akici tv aldimi 5, 10 gotursun diyor isen sharp aquos quattron tvlere bakarsin

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Dur hocam inşallah hemen almamışsındır da yetişebilmişimdir :D

Amacın sanırım tv yi oyun tv si olarak kullanmak, 3d falan senin için önemli değil ama arada film de izleyeceksin.

Oyun için o bilmem kaç hz lere bakmana gerek yok. Bakman gereken en önemli şey "input lag".

Oyun oynarken mesela Pes - Fifa da topun arkada iz bırakması ve hafif takılması vs vs hep input lag ın yüksek olmasından. Film için plazma tv ler her zaman daha iyidir ama artık kalmadı plazma tv. O yüzden led tvler arasında ahım şahım bir fark yok.

Input Lag oranları için;

http://www.hdtvtest.co.uk/news/input-lag

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slayshot
    slayshot's avatar
    Erkek

LG' de renkler daha doğaldır

Samsung' da ise olduğundan fazla canlıdır

LG tv' lerde ekranın önünde koruma paneli vardır

Samsunglarda ise yoktur

karar senin bana kalırsa LG alman daha mantıklı 

smart olayında ise lg daha akıcı

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wahseth
    wahseth's avatar
    Erkek
    qoqo bunu yazdı

Dur hocam inşallah hemen almamışsındır da yetişebilmişimdir :D

Amacın sanırım tv yi oyun tv si olarak kullanmak, 3d falan senin için önemli değil ama arada film de izleyeceksin.

Oyun için o bilmem kaç hz lere bakmana gerek yok. Bakman gereken en önemli şey "input lag".

Oyun oynarken mesela Pes - Fifa da topun arkada iz bırakması ve hafif takılması vs vs hep input lag ın yüksek olmasından. Film için plazma tv ler her zaman daha iyidir ama artık kalmadı plazma tv. O yüzden led tvler arasında ahım şahım bir fark yok.

Input Lag oranları için;

http://www.hdtvtest.co.uk/news/input-lag

Yok yok daha almadım hocam :D

Almışken kaliteli bir cihaz almak istiyorum bugün teşhirinide incelediğim samsung ue55h6470 almayı düşünüyorum.

Verdiğin bilgiler için teşekkürler hocam

Toplam Hit: 1972 Toplam Mesaj: 20