folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder *SATILDI*Sıfır Kutusunda 240 GB Sandisk SSD Plus (Netteki En Ucuz Fiyatın Altında Fiyat)

*SATILDI*Sıfır Kutusunda 240 GB Sandisk SSD Plus (Netteki En Ucuz Fiyatın Altında Fiyat)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    muaythaist bunu yazdı

@GUS üstadım son teklifini editleyip silmiştin,

bu mesajımda belirtmişim: https://www.tahribat.com/forum/0tlden-baslayan-acik-arttirim-ile-satilik-urunler-232526/5#msg2894112

açık arttırmaya bitiş süresi koyunca kimse teklif vermeyip son saniyelerde teklif yağmuru olmuştu, saniye farklar ile bende sende muhabbeti doğmuştu.

hem müritin işi görülsün hem bizim işimiz görülsün diye açtığım bir konuydu, ederi 10bin TL'ye yakın eşya koyduk.

ama ihtiyacı olmaktan değil de son saniyeyi bekleyip 50-60TL gibi rakamlarla almaya kalkmak, ölücülükte son nokta. beklemiyordum böyle birşey.

buna karşılık tek yaptığım son saniyelerde ardarda gelen teklifleri sıralamaya koymamak oldu.

ben tahribat'ta birçok insanla ticaret yaptım, kimseyi madur etmedim, referansım çoktur,

tek misal hiç tanımadığım mürit @fiki istanbul'da ev açıyordu, beyaz eşyalara verdiğimiz komik temsili fiyatlar bir yana tüm bekar evi eşyalarımı kendisine ücretsiz verdim.

yardım dayanışma benim mizacımda esas. ama çakallık sezdiğim an tedbirimi almak durumundayım. konuyu inceleyen anlayacaktır zaten mevzuyu.

Al işte tahmin ettiğim gibi çıktı.

Bir nevi donanımhaber ölücüğü sergilenmiş ama burası donanımhaber değil. Adam 10 bin liralık ürünü yok pahasına mı satsın @GUS hocam?

Ama şu konuda haksızsın veya yanılmışın. Komik rakamlara satmayacağın belirtmeliydin.

zeybekustasi tarafından 01/Nis/18 19:35 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı

Al işte tahmin ettiğim gibi çıktı.

Bir nevi donanımhaber ölücüğü sergilenmiş ama burası donanımhaber değil. Adam 10 bin liralık ürünü yok pahasına mı satsın @GUS hocam?

Ama şu konuda haksızsın veya yanılmışın. Komik rakamlara satmayacağın belirtmeliydin.

komik rakamlara verdim zaten,

1. Urun 100 tl

2. Urun 60 tl

3. Urun 80 tl

4. Urun 80 tl

5. Urun 60 tl

6. Urun 160tl

benim için o sorun değil, spotçuya 500-600TL'ye verip sinir olacağıma, ihtiyacı olana hediye ederim, huzurlu hissederim.

beni hayal kırıklığına uğratan, 3-5 müritin son saniyeyi bekleyip yok fiyat vermesi. 

formatında açık olan bir açıkarttırım yapmışım.

amacım ihtiyacı olanlar teklif versin, nereye kadar çıkarsa o fiyattan veririm idi, farketmez 50 lira 100 lira, zaten evi boşaltmak durumundayım.

ama son saniyeye bırakıp ölücülükte yarışıp saniye farkla sana kaldı bana kaldı mizacına bürününce birileri. sinirlerim bozuldu.

yanlış yaptığımı anladım. taban fiyat koymama da gerek yok, domain satan arkadaşın sistemi gibi yapsam yine olurmuş, son tekliften 24 saat sonra biter gibi..

bu tedbiri almamakla ben hatalıyım, ama tahribat ortamında donanımhaber'de paylaşılan 8 tane kupon birleştirip beleşe ürün düşüyoruz konuları gibi bir mizacın benim iyi niyetli konuma uyarlanmasına cidden içerledim.

neticede belirttiğimden birkaç saat sonra bitirdim açıkarttırımı, ihtiyacı olan bir mürit yukarıdaki teklifle aldı hepsini. benim de içim daha rahat oldu, onun da işi görülmüş oldu.

hatam budur, kırılan olduysa özür dilerim.

muaythaist tarafından 01/Nis/18 19:48 tarihinde düzenlenmiştir

Ali Asaf & Elif Dua & Zeynep Sena'nın Babası
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    GUS bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı
    GUS bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

Bekliyormuşsun daha çok beklersin hocam. Adamın cümle günahlarını üzerime mi aldım dedim. Bırak bu kurnazlığı.

Konuyu okumadım ama bir açık artırma varsa belli bir alt limitin altına satmamak lazım zaten. Eğer bunu belirtmediyde konu sahibi zaten haksız. Sen şimdi konuya kimse yazmadıysa ucuz teklif verip bulduk bi keriz kaptık ürünleri diyorsan da daha çok beklersin bu ahlaklı bir davranış olmaz.

Konu sabihi hocam sen de cevap verir misin? Konudan benim haberim yok. 

Not: Ben Arkadaşın evine misafir oldum. Bir kaç sıkıntısı vardı çözüldü ondan dolayı gayriihtiyari iyi niyetimle kefil olurum dedim ama kefilim diye atlamamak gerekirmiş geri alıyorum sözümü. Kusura bakmayın.

Not2: Bi kere kefilim dediğim için bu konuya olduğu gibi kefilim ok. Ama geçmiş şeyleri öne sürerek kendinize güldürmeyin.

@zeybekustasi Konuda herhangi bir alt limit yoktu. Madem lafının arkasında durmicaksın boş boş kefilim diye yazmicaksın böyle lafını yutmak zorunda kalırsın.

@KotomineKirei hayır son teklifim halen 3. sayfada duruyor açık arttırma benim teklif verdiğim sürede bitiyordu. Sonraki sayfada yazdığım teklif değil açık arttırmanın kuralını kendi kafana göre değiştirebiliyomusun du onu editledim.

@muaythaist kendi yaptığın hatadan dolayı orda düşük teklif veren müridlere ölücü/çakal demen ne kadar doğru ? Açık arttırmayı ne sanıyodun? kendini savunmak için daha önce yaptığın iyiliği konuda paylaşmanda çok yanlış bi davranış 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kahramann
    Kahramann's avatar
    Erkek

hocam yanlış anlama da açık arttırma  alt seviyede değilde,  yüksek fiyatlarda bitseydi yinede ihtiyacı olan adamı bulup düşük fiyata verirmiydin. verirdim tabi diyeceksin şimdi, bende o zaman sen açık arttırma yapmazdın. ihtiyacı olana uygun fiyata vericem diye başlık açardın derdim.

işte nereden bakarsan görüş açısı değişir. bende böyle görüyorum. falan filan.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    GUS bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı
    GUS bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı
    GUS bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

Bekliyormuşsun daha çok beklersin hocam. Adamın cümle günahlarını üzerime mi aldım dedim. Bırak bu kurnazlığı.

Konuyu okumadım ama bir açık artırma varsa belli bir alt limitin altına satmamak lazım zaten. Eğer bunu belirtmediyde konu sahibi zaten haksız. Sen şimdi konuya kimse yazmadıysa ucuz teklif verip bulduk bi keriz kaptık ürünleri diyorsan da daha çok beklersin bu ahlaklı bir davranış olmaz.

Konu sabihi hocam sen de cevap verir misin? Konudan benim haberim yok. 

Not: Ben Arkadaşın evine misafir oldum. Bir kaç sıkıntısı vardı çözüldü ondan dolayı gayriihtiyari iyi niyetimle kefil olurum dedim ama kefilim diye atlamamak gerekirmiş geri alıyorum sözümü. Kusura bakmayın.

Not2: Bi kere kefilim dediğim için bu konuya olduğu gibi kefilim ok. Ama geçmiş şeyleri öne sürerek kendinize güldürmeyin.

@zeybekustasi Konuda herhangi bir alt limit yoktu. Madem lafının arkasında durmicaksın boş boş kefilim diye yazmicaksın böyle lafını yutmak zorunda kalırsın.

@KotomineKirei hayır son teklifim halen 3. sayfada duruyor açık arttırma benim teklif verdiğim sürede bitiyordu. Sonraki sayfada yazdığım teklif değil açık arttırmanın kuralını kendi kafana göre değiştirebiliyomusun du onu editledim.

@muaythaist kendi yaptığın hatadan dolayı orda düşük teklif veren müridlere ölücü/çakal demen ne kadar doğru ? Açık arttırmayı ne sanıyodun? kendini savunmak için daha önce yaptığın iyiliği konuda paylaşmanda çok yanlış bi davranış 

...boş boş kefilim diye yazmicaksın böyle lafını yutmak zorunda kalırsın.

:) susam.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek
    muaythaist bunu yazdı
    zeybekustasi bunu yazdı

komik rakamlara verdim zaten,

1. Urun 100 tl

2. Urun 60 tl

3. Urun 80 tl

4. Urun 80 tl

5. Urun 60 tl

6. Urun 160tl

benim için o sorun değil, spotçuya 500-600TL'ye verip sinir olacağıma, ihtiyacı olana hediye ederim, huzurlu hissederim.

beni hayal kırıklığına uğratan, 3-5 müritin son saniyeyi bekleyip yok fiyat vermesi. 

formatında açık olan bir açıkarttırım yapmışım.

amacım ihtiyacı olanlar teklif versin, nereye kadar çıkarsa o fiyattan veririm idi, farketmez 50 lira 100 lira, zaten evi boşaltmak durumundayım.

ama son saniyeye bırakıp ölücülükte yarışıp saniye farkla sana kaldı bana kaldı mizacına bürününce birileri. sinirlerim bozuldu.

yanlış yaptığımı anladım. taban fiyat koymama da gerek yok, domain satan arkadaşın sistemi gibi yapsam yine olurmuş, son tekliften 24 saat sonra biter gibi..

bu tedbiri almamakla ben hatalıyım, ama tahribat ortamında donanımhaber'de paylaşılan 8 tane kupon birleştirip beleşe ürün düşüyoruz konuları gibi bir mizacın benim iyi niyetli konuma uyarlanmasına cidden içerledim.

neticede belirttiğimden birkaç saat sonra bitirdim açıkarttırımı, ihtiyacı olan bir mürit yukarıdaki teklifle aldı hepsini. benim de içim daha rahat oldu, onun da işi görülmüş oldu.

hatam budur, kırılan olduysa özür dilerim.

ürünleri darkdays e vermişsin yaptığın açık arttırmaya göre ürünler bende kalmıştı "kafama estiği an bitiririm" bu cümlenden sonra konuyu takip etmeyi bıraktım. Halbuki benim verdiğim fiyatla o müridin fiyatları arasında çok fark yokmuş bariz yaptığın haksızlık.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek
    Kahramann bunu yazdı

hocam yanlış anlama da açık arttırma  alt seviyede değilde,  yüksek fiyatlarda bitseydi yinede ihtiyacı olan adamı bulup düşük fiyata verirmiydin. verirdim tabi diyeceksin şimdi, bende o zaman sen açık arttırma yapmazdın. ihtiyacı olana uygun fiyata vericem diye başlık açardın derdim.

işte nereden bakarsan görüş açısı değişir. bende böyle görüyorum. falan filan.

spotçuya vereceğime ihtiyacı olan adama veririm, ki verdim. o konuda verdiğim ürünlere spotçu en az 3-4 kat fazlasını ödüyordu. ürünlere bakarsan sen de tahmin edersin spotçu ne öder.

açık arttırma kurallarındaki hatamı kabul ettim. acele eşyaları satıp evi kapama derdinde olduğumuz bir dönemdi, üzerinde fazla düşünmeden konu açtım, dersimi aldım.

neticede kimseyi dolandırmadım, belirttiğim saatten birkaç saat sonra bitirdim açık arttırmayı, bu bir hata idi, onun için özür diledim ve dilerim.

ama bu şekilde inan vicdanım daha rahat oldu.

çünkü eşyalar benim değil ortağımın eşyalarıydı. açık arttırım bitiş saatinde değişikliğe gittim, ama en azından benim hatam ile ortağımın hakkını yedirmemiş oldum.

hayat bazen bir hata neticesinde iki yanlıştan daha evla olanını tercihe sürükler insanı, benim için böyle bir durum söz konusuydu, tercihimi bu şekilde kullandım.

ürünler benim olsaydı, saniye farkla en iyi ölü fiyatı veren mürite gönderebilirdim, canım sıkılırdı ama tecrübe satın aldım derdim, bir daha da böyle bir açık arttırma konusu açmazdım.

konu ortada detaylar ortada. yapacağım açıklama bu kadar. başkaca bir şey demek isteyen olursa, adıma konu açabilir, pm atabilir, yüzleşirim. ama bu konuyu daha fazla kirletmemeyi tercih ederim.

bu arada @zeybekustası teşekkürler kardeşim, ama bence kefil olma kimseye insanoğlu bugün düzgün, yarın düzenbaz olabilir, kimsenin akıbetinin garantisi yok.

zatım için demiyorum, sevdiğim bir kardeşimsin, madur ederler. yine de desteğine teşekkürler.

SSD satışına dönebiliriz, satış aktif.

muaythaist tarafından 01/Nis/18 20:15 tarihinde düzenlenmiştir

Ali Asaf & Elif Dua & Zeynep Sena'nın Babası
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

150 tl satarsan alırım. 

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şöförsen bas gaza// http://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Uygun olursa ben 175 tl verebilirim.

vatandaşa kafam girsin!..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

Arkadaş SSD satmak için benim netten almamı mi bekliyordunuz

kaç aydır bekliyorum SSD satsin biri diye SSD aldigim ay için de konularda patlama yaşandı

Şimdiden diyorum ricamdir bunlara göz koydum ne zamana alırım bilinmez ama varsa elinde olan belirtsin bir zahmet öyle nispet yapar gibi üst üste konular açıp kahretmeyin beni 

https://m.n11.com/intel-core-i3-3220-islemci-330-ghz-3mb-1155p-P244430839?gclsrc=aw.ds&cid=604001&gclid=EAIaIQobChMIx7CvwvSU2gIVQZSyCh1bWwmyEAQYASABEgJ2ufD_BwE

https://m.n11.com/1155-pin-anakart-gigabyte-ga-h61m-d2-b3-lutfen-aciklama-oku-P223242966

Biraz baltaladik konuyu ama kusura bakma hocam hayırlı satışlar :)

•••
Toplam Hit: 2850 Toplam Mesaj: 25
ssd sandisk satılık ssd 240gb