folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Satranç Sever Müridler Kimler ?

Satranç Sever Müridler Kimler ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PEAK
    PEAK's avatar
    Erkek

Dikkat dağınıklığı olanlar nabiyor acaba.

ben askerde diskoya dustugumde ogrenmistim oranin şartlarında daha eğlenceli bir sey olmadigi icin odaklanabiliyordum cokta fena değildim aslinda bana ogreten gardiyani yenmeye baslamistim ara ara

ama çıkınca hep kaybettim biraktim oynamayi bir oyun bu kadar mi kendini gerizekali hissettirir insana

yine tekrar deneyeyim serviste falan can sıkıntısına gider gibi

Sigara külü ile sirke karıştırılırsa ne olur ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

severim ama aydin havasi olmali, uzun oyunlara gelemem..

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    JPriest bunu yazdı

Biraz biliyorsan ve ilerlemek istiyorsan Capablanca - Satrancın Esasları kitabı güzel bir kaynaktır. Bi satranç takımı alıp, onun eşliğinde kitabı okumak iyi gelir.

Sadece çalışarak olmuyor. Oyun oynayarak öğrendiğin şeylerin pratiğini de yapmak gerekiyor.

Sadece oynayarak olmuyor. Çalışmadığın zaman hiç ilerleme olmaz, yıllarca yerinde sayarsın.

Kitabın baskısı yok ama pdfsini buldum. Nette bulamayan olursa akşama foruma yüklerim.
    Herkes başlangıç olarak capablanca'yı önermiş.
    -0-
    Benim durum tamamen sondaki durum gibi hocam. Oynadım ettim ama hiç taktik falan çalışmadım.Sonuç eeehh vasat

italyan tarafından 20/Tem/20 06:24 tarihinde düzenlenmiştir

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

Açılışları öğren hocam. Sonra uygulamaya çalış.
    Youtube'da büyük ustaların maçları var, özellikle Magnus Carlsen bu konuda 1 numara.
    Ben çoğunlukla izleyici tarafındayım. Bazen 1+0 oynuyorum, zevkine. Stres altında doğru karar alabilme yönünü geliştirdiğine inanıyorum.

Şu arkadaş eğlenceli anlatıyor:

https://www.youtube.com/channel/UCh3EoSfbgqXYjRUVy1mkRYw

Bu arkadaş işin teknik detayına daha çok giriyor:

https://www.youtube.com/channel/UCCyZCuuRDmljHPqmHsKAulw

İkisini de zevkle takip ediyorum. Teknik olan bazen bayabiliyor. :)

neverland tarafından 20/Tem/20 07:02 tarihinde düzenlenmiştir

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı

Sevgili müridler... 
    Satranç felsefi olarak çok sevdiğim fakat çokta başarılı olmadığım bir oyundur. Başarısızlığımın sebebi temel seviyede satranç bilip , açılış-kapanış antrenmanları vs. yapmamış olmama ve zaman zaman oynamama bağlıyorum ve çok fazla zaman ayırıp ilgilenmemiş olmama bağlıyorum.
    Bu aralar yine sardım. 

Oynamak isteyen , başlamak isteyen , seveni , meraklısı varsa görüşmek - tanışmak isterim.

Telefona Lichess diye bir uygulama yükledim. Üye adım  @YTCR 

-0-

Şimdi kendimi geliştirmek adına sitedeki bazı konulara bakıyorum.

- Searching For Bobby Fischer diye bi film varmış izlenebilir. 
    - Lichess uygulaması güzel , dersler mersler var onlineda , baya derya deniz
    - Hiarcs10 diye bi satranç programı var güzel görünüyor
    - Satrancın Esasları - Casablanca diye bir kitap varmış bulmak lazım
    - Dehanın Sırları ; Bir Dahi Yetiştirmek diye bir Belgesel varmış
    - satrancokulu.com sitesine gönderme yapılmış
    - Bir sürü başka satranç siteleri var + tahribatta GO meraklılarıda varmış (iyi bilgi)
    - Game Over: Kasparov and the Machine (2003) diye bir film paylaşılmış bakılabilir.
    - Hadi fantazi olsun Zweig'in satrançla alakalı bi öykücüğü var
    - ezberbozan.net diye bir siteye gönderme yapılmış
    - Bu üyenin güzel tavsiyeleri var ; JPriest
    -Youtubeda da konuyla ilgili güzel kanallar vardı ama isimleri aklımda yok şuan araştırmak lazım.
    - Daha fazla film - daha fazla satranç tıkla 
    -Belkide herşeyin özeti olacak konu budur ; Satrançta Ustalaşmak 

Baya bişeyler çıktı hocalar. Ekleyecekleriniz var mı ?
    Lichess'tan takipleşek 

Chess.com favorim. Orada takılıyorum hep

Ne Mutlu Türk Doğana..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

lise ve askerde çok sarmıştı. neredeyse hegün oynardık. 

sonra bizi kolejle turnuvaya götürdüler. okula başarı ödülü kazandırmıştık. 5 maçta 3 kişiyi yenmiştim.

sonra yıllar geçti hiç oynamadım. 1 haftadır aşağıda linkini bırakacağım kanalın bütün videolarını izliyorum tek tek.

satranç oynayınca ve adı geçen her yerde mutlu oluyorum. 

eşim satrançta zamanında iyi olduğumu bilmezdi. akrabası misafirlğe geldi .

çocuğu övüp duruyorlar . bizim oğlan şöyle oynar böyle oynar antalya civarında santraç bilen yok . bizim oğlan çok zeki filan.

bende de santranç halısı ile plastik taşları var. onu aradım buldum dedim maç atalım hadi. 

1. oyunda  çoban matına yakalandı  :D

2. de oyunu bıraktı :D sonra anne gidelim burdan dedi. :D lise triplerini bi görseniz :D

herkes benim satranç oynamamı görünce şok oldu. dedim olm eki satranç ustalarından kim kaldı. ogün bugündür bize gelmezler :D

uygulamayı indirip oynarmıyım oynamazmıyım bilmiyorum oynamak isterim ama zaman sorunu var. müsait olursam mutlaka indirir eklerim nickini.

https://www.youtube.com/channel/UCCyZCuuRDmljHPqmHsKAulw

bu kanaldaki oyunları hayranlıkla izliyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek

Çocuklardan dolayı 35 yaşından sonra öğrendim diyebilirim.

Paylaşılan kanallardaki videoları bende takip ediyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

en son 10-15 yıl kadar önce ekolayda oynadığım günleri hatırlıyorum, sonrasında tek tük oynamışlığım var.

genelde hızlı karşılaşmaları seviyorum, karşımdaki insan yavaş kalınca benim için oyun çok sıkıcı hale gelebiliyor.

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Baturay_Turkmen
    Baturay_Turkmen's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

en son 10-15 yıl kadar önce ekolayda oynadığım günleri hatırlıyorum, sonrasında tek tük oynamışlığım var.

genelde hızlı karşılaşmaları seviyorum, karşımdaki insan yavaş kalınca benim için oyun çok sıkıcı hale gelebiliyor.

Mynette oynardım ben. Orada takılan daha çok olurdu.

Ne Mutlu Türk Doğana..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Merhabalar hocam.

Ben de yıllar önce bırakmış son 1.5 yıldır da tekrar fena sarmış biriyim.

Satranç oynamya geri dönmeme youtube'daki kanallar vesile oldu. Düzenli olarak oyun incelemeleri yapıyorlar. SatrançTV, Chess24Türkçe, Satranç Analizleri kanallarını takip ediyorum yoğun olarak. Bu arkadaşlar sürekli iyi oyunları ve partileri inceliyorlar düzenl izlemeye başladığında şaşırtıcı şekilde satrancının geliştiğini hissediyorsun.

Aynı şekilde SatrançTV kanalını yöneten arkadaş Cem GÜNDOĞAN isimli bir kardeşimiz. Onun kendi kurduğu satranç eğitim sitesi var yahut udemy'de bir eğitim serisi videosu var. Eski milli sporcu kendisi anladığım kadarıyla. Aktarışı güzel bir kardeşimiz. Oralara abonelik ücretlerini ödeyip düzenli eğitim videolarını da izleyebilirsin.

AnilK26 lichesste eklersen, discord falan açar konuşarak oynarız istersen. Ancak çok online yakalayamayabilirsin, pm at telefonlaşalım :)

Avukat/Hukukçu
Toplam Hit: 4025 Toplam Mesaj: 40
satranç