folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Satürn’Ün Uydusundaki Garip Hareket…

Satürn’Ün Uydusundaki Garip Hareket…

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    flybatwin
    flybatwin's avatar
    Erkek

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (Nasa)’nın Gönderdiği Cassini Uzay Aracı, Satürn’ün Uydusu Enceladus’ün Yüzeyinin ‘Sıradışı’ Bir Şekilde Hareket Ettiğini Doğruladı.

Buz kaplı uydudan gelen ilk fotoğraflarda, Enceladus’ün yüzeyindeki büyük buz parçalarının, Dünya’da okyanus tabanlarındaki yeni kabuk oluşumunda olduğu gibi yayıldığı gözlemlendi. Cassini’nin yolladığı fotoğraflar, yüzeyin altında bir deniz olabileceği görüşünü kuvvetlendirdi.

Cassini projesi liderlerinden bilimci Carolyn Porco, Enceladus’ta akıcı sıvı olduğuna dair kanıtları azar azar elde ettiklerini ifade etti. Satürn’ün uydusundaki yüzeysel hareketler, Dünya’da okyanus tabanlarındaki tektonik tabakaların oluşumuna benziyor. Yüzeyi kar beyazı olan uyduda derin yarıklar ve çizgiler dikkat çekiyor.

Cornell Üniversitesi’nden Paul Helfenstein, Cassini’den gelen fotoğraflar üzerinde yaptığı incelemelerde, bazı yarıkları bulmaca çözer gibi koptukları bölgelere yerleştirebildiğini aktardı.

Bilimadamları, Enceladus’te suyun varlığının kesinleşmesi durumunda, uydunun gelecekteki ‘en heyecan verici’ keşif hedefi olabileceğini ifade ediyor.

Uydunun Büyük Boyuttaki harika resimleri için bakınız.

www.tekno50.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek
    çok heycanlı ya bu uzayı keşfetmek :D

Avukat/Hukukçu
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutikula
    Kutikula's avatar
    Erkek
    belki mars yerine bu uyduya yerleşiriz ilerde :D

insanın en önemli ayırt edici özelliklerinden biri iletişime açık bireyler olmasıdır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serioususer
    serioususer's avatar
    Erkek

Kaligula bunu yazdı:
    -----------------------------
    belki mars yerine bu uyduya yerleşiriz ilerde :D

hocam harıka bır yourmdu koptumm:D:D:D:D

9 canli bile olsaydin en fazla 8 kez kacabilirdin ölümden. Bil ki 7 düvele sultan dahi olsan yerin 6 mekan olacak sana... En fazla 5 metre kumas götürebileceksin 4 acsan da gözlerini. Bu 3 günlük dünyada MEZARCIYA 2 kat olup yalvarsan da nafile. Ecel geldiginde 1 gün sende öleceksin. iste o an her sey 0 dan baslayacak...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Aslında Robinson Kruso Hayatını En Mükemmel Yaşayabileceğimiz Gezegen olabilir, İlk Giden kişi olmayı Hayal ettim nedense. :) Düşünsenize Kafanızı Dinlersiniz Adam gibisinden.

Ayrıca Ben Uzay Şartlarında Düşük Yerçekiminde Vücudun yıpranmadığını ve yaşlanmadığını düşünüyorum. Acaba Doğru olabilitesi varmı.?

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ShockMan bunu yazdı:

guzel yorum su yaslilik konusundaki. ama yaslanmanin kaynagi sanirim hucre icerisindeki biyolojik aktivite ve olusan serbest radilkaller sonucu hucre metaboluzmasi protein sisteminin ve enzim denaturazasyonu sonucu olmasi lazim ( kisacasi hucre isleyisi bozuluyor sanirim );ve dolaayisiyle yercekimin pek bir etkisi oalcagin zannetmiyorum ancak doalsim sitemi uzerinde etkisi nedeniyle ( kuvvetle muhtemel en yogun kan dolasimi; ayaklar, mide ve ozellikle ince bagirsak dolaylari olmasi nedeniyle) dolayli bir rahatlama olacagini tahmin ediyorum ama dogrudan bir etki olmayacaktir. pfff biraz fazla ortac kullandim.. ama boyle gibi duruyor.. :DD

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

ShockMan bunu yazdı:

Aslında Robinson Kruso Hayatını En Mükemmel Yaşayabileceğimiz Gezegen olabilir, İlk Giden kişi olmayı Hayal ettim nedense. :) Düşünsenize Kafanızı Dinlersiniz Adam gibisinden.

Ayrıca Ben Uzay Şartlarında Düşük Yerçekiminde Vücudun yıpranmadığını ve yaşlanmadığını düşünüyorum. Acaba Doğru olabilitesi varmı.?

geçen gün national geograpic kanalında zaman yolculugu hakkında bilgiler veriliyordu bunun metodları söylenıyordu 

uzaya cıkmak en etkin ve en kesin zaman yolculugu mekanizmasıdır die bir yorum oldu uzaya cıkınca zaman yavaşlıyormuş sanırım..ve dünyaya nazaran daha az zaman geçiyormuş die hatırlıyorum..

edit: shockman hocam burdada zaman yolculugu hakkında bir kaç döküman var buyur :) 

http://serbestpanel.com/forum/index.php?showtopic=10143&st=0&start=0

Boş İşler Uzmanı..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek
    HeadBanger bunu yazdı:
    ShockMan bunu yazdı:

geçen gün national geograpic kanalında zaman yolculugu hakkında bilgiler veriliyordu bunun metodları söylenıyordu 

uzaya cıkmak en etkin ve en kesin zaman yolculugu mekanizmasıdır die bir yorum oldu uzaya cıkınca zaman yavaşlıyormuş sanırım..ve dünyaya nazaran daha az zaman geçiyormuş die hatırlıyorum..

edit: shockman hocam burdada zaman yolculugu hakkında bir kaç döküman var buyur :) 

http://serbestpanel.com/forum/index.php?showtopic=10143&st=0&start=0

iyide abi zaman nasıl değişecekki zaman her yerde aynıdır bence.

Zamanın değişmesi için ışık hızını geçmek gerek geçsende anca geçmişe gidebilirsin diye düşünüyorum.

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek
    dünyadaki zamanla marsın zamanı aynımı değil zaman güneş etrafındaki dönüş hareketiyle orantılı her gezegeninde dönüş hızları farklı

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek

ShockMan bunu yazdı:

kardeşim çok güzel bi hayal ya uçsuz bucaksız bi gezegen ve sadece sen kimse yok fışkılık yapan kızlar yok seni satan arkadaşlar yok adilik yok fesatlık yok

yanıma üç şey bile almazdım aq... yani gidebilecek olsam  

Zugzwang
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

zndmn bunu yazdı:

ShockMan bunu yazdı:

kardeşim çok güzel bi hayal ya uçsuz bucaksız bi gezegen ve sadece sen kimse yok fışkılık yapan kızlar yok seni satan arkadaşlar yok adilik yok fesatlık yok

yanıma üç şey bile almazdım aq... yani gidebilecek olsam  

Ama ben Bir Tek Laptop alırdım yanıma, Tahribatta Takılmak için. Burada kafa dingin yahu. :)

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
Toplam Hit: 2115 Toplam Mesaj: 16