Savaş Karşıtları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tugra
    tugra's avatar
    Erkek
    Swool bunu yazdı:
    -----------------------------
    tugra bunu yazdı:
    Swool bunu yazdı:

Devlet değil vatan borcu.

türkiye cumhuriyeti devleti vatan borcu diyelim seni mi kırcaz maksat telaffuz değil mana
    Telafuz manaya öncülük eder :/

konuyu araştırmanı tavsiye ediyorum swool um maddelerde kararlarda devlet geçer onlar vatan nedir bilmezler kararda aynen kişi devlete olan yükümlülüğünü kamu hizmeti olarak öder yazar saygılar

anlamayana Davul Zurna Saz ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    Lemuria bunu yazdı:
    Arkadaşlar tabikide vatan namus'tur Toprak Ana'dır bu ayrı mesele ama boktan askeri sistemimiz ayrı mesele...üst düzey askerler ve onların aileleri göt büyütür olan yine tabiri caizse Taşşaksız gariban bakkal'ın manav'ın memur'un işçi'nin oğluna olur...ne gerek var milyonlarca çoluk çocuk denecek daha bıyığı terlememiş anasına babasına doyamamış çocukları kışlalara üst üste istiflemeye...bence en iyisi avrupalınında amerikalınında yürütüyor olduğu prof. sistemdir..artık soğuk savaş dönemindeyiz ve milyonlarca askerin yaptığını bi uçak yapıyor veya iyi eğitimli bir asker onlarca erbaş'a denk geliyor..halkım devamlı övünür dünyanın en iyi 6. ordusuna sahibiz bla bla bla...hayır efendim sen dünyanın en iyi 6. ordusuna sahip değilsin görmüyormusun kullandığn tank'ı uçağı helikopteri piyadelerin tüfeklerini..senin 6. olduğun sıralama asker sayısıdır..ordugah personel sayısına göre olan sınıflandırmadır...az önce arkadaşım dağıtım iznine geldi izmir foça dan ufak tefek çıtı pıtı bir çocuk vurduğun yeri kırılır taşıdığı silahn üçünü üst üste koysan çockla aynı kilo bu gidip nası çatşsın şimdi hayvansı insanlarla dolu pkk ile..hemde ne diye çatışsınki,tsk önde gelenlerinin rant için gizli emellerle ve gizli şekillerle kurmuş olduğu örgütle..amaçsız..kurtuluş savaşı barış harekatından sonra kaybettiğimiz her şehit..vatanın boşu boşuna vermiş olduğu kayıplardır tabi ateş düştüğü yeri yakar...olan anasına babasına oluyor..yoksa kimsenin siknde değil boşversenize..
    ı ıh.senin yanlışın var.sadece sayı olarak değil.operasyonel anlamda da teknolojik olarakta en gelişmiş ordulardan biridir TSK.özel kuvvetlerinin başarılarından bahsetmeme gerek yok?kardak,pkk operasyonları,sakıkın yakalanması?dünyanın 3. en büyük f-16 filosu ki buı sadece sayı olarak değil avrupada hiç bir ülkede bu kadar gelişmiş bir filo yok,her ekipmanı tam olan en basit örnek gece hava harekatı.bunu şu an dünyada yapabilen bir kaç ülke var.bölge ülkelerine askeri araç üreten dünyanın en uzun menzilli obüsünü üreten,kendi balistik füzelerini üreten bir ordu.kendi hedefleme podlarını üreten bir ülke,piyade tüfeği üretilmemesi çok mühim değil belçikada silah üretiyor ama belçika ordusunun gücünü gösterir misin bize lütfen?yakın zamanda kendi atak helikopteri ve tankını da üretecek bir ordu.bunları geç f-16ların modrnizasyonunu yapan,JSF gibi müthiş bir prjede uçağın gövde üretimi üslenen bir ülkesin artık,Türk Silahlı Kuvvetleri,ABD,Rus,İsrail ordularıyla birlikte dünyanın en kuvvetli 5-6 ordusu arasındadır.sadece tekn. olarak değil,genel gayri nizami harpte 6-7 kayba 1  terörist öldürmek başarı sayılırken bugüne kadar 26.ooo civarı öldürülen terörist ve 6.ooo kayıp ki bunların arasında polislerde var.avrupalılar askere gönüllü gidecek adam bulsa gönderirler emin ol ;) yunanistanda bu yüzden kaldırdı bu olayı zaten,seve seve değil ske ske oldu yani bu olay.
    TSK hem sayı hem güç olarak dünyanın n kuvvetli ordularından biridir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek
    tugra bunu yazdı:
    Swool bunu yazdı:
    tugra bunu yazdı:
    Swool bunu yazdı:

türkiye cumhuriyeti devleti vatan borcu diyelim seni mi kırcaz maksat telaffuz değil mana

konuyu araştırmanı tavsiye ediyorum swool um maddelerde kararlarda devlet geçer onlar vatan nedir bilmezler kararda aynen kişi devlete olan yükümlülüğünü kamu hizmeti olarak öder yazar saygılar
    Hoja yanlış anladın sanırım, Vatan borcundan kastım devlet değildi. Emanet vatandan bahsediyorum, emanet devletten değil.

Kimse askere devlet için gidiyorum demez, vatan için gidiyorum der. Hatta duvarlarda klasik bir söz vardır. Genelde aşık adam,aşık olduğu kızın oturduğu evin karşı duvarına yazar. ''Vatan için gidiyorum, senin için döneceğim.''  Bunu, Devlet için gidiyorum, senin için döneceğim dersen anlamsız durur :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    tugra bunu yazdı:
    Swool bunu yazdı:
    tugra bunu yazdı:
    Swool bunu yazdı:

anlama bağlı olarakta değişir.Kamu hizmeti gözüke bilir ama altında vatan borcudur.Bu vatanın belirli sınırları vardır.Bu sınırları eğer güçsüzsen bozan olacaktır.Onları korumak snein elindedir.Şunu düşün senin evin var sınırı bleli müstakil diyelim.Komşununda sınırı belli.Sınırları kim korur?Devlet ya devlet olmasa?

O zaman işte komşun senden alır sende korumak için uğraşırsın.burdan kim mi güçlü çıkar?Kim en iyi kavga ediyorsa.Kim en iyi kavga eder?En çok kavgayı kim etmişse, en zeki kimse(kavga aynı zamanda zeka işidirde) , kim en çok güçlüyse gibi etkenler vardır.Şimdi Türkiye de aynı şekildedir.Türkiye güçlü olmazsa kimse korumaz.

İstediğini de fakat zorunlu askerlik olan ülke zorunlu askerlik olmayan ülkeye karşı avantajdadır.Çünkü normalde şu an 1 milyon askerimiz varsa (teorik olarak sallıyorum) 20 milyon askere kadar çıkartabiliriz bu sayıyı.

Ayrıca lemura merak etme hiç bir asker o elemanı kalkıp komando yapmaz.Bu ülkede askere giden adam televizyoncuda oluyor kantincide oluyor.Yani Askere giden adam illa komando yada özel harekata katılmıyor.Boyun posun yerindeyse, kilon iyise, sporcu falansan alıyorlar.

cılız adamın askerde komando olarak işi olmuyor. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek
    AntiOksidan bunu yazdı:
    Lemuria bunu yazdı:
    Arkadaşlar tabikide vatan namus'tur Toprak Ana'dır bu ayrı mesele ama boktan askeri sistemimiz ayrı mesele...üst düzey askerler ve onların aileleri göt büyütür olan yine tabiri caizse Taşşaksız gariban bakkal'ın manav'ın memur'un işçi'nin oğluna olur...ne gerek var milyonlarca çoluk çocuk denecek daha bıyığı terlememiş anasına babasına doyamamış çocukları kışlalara üst üste istiflemeye...bence en iyisi avrupalınında amerikalınında yürütüyor olduğu prof. sistemdir..artık soğuk savaş dönemindeyiz ve milyonlarca askerin yaptığını bi uçak yapıyor veya iyi eğitimli bir asker onlarca erbaş'a denk geliyor..halkım devamlı övünür dünyanın en iyi 6. ordusuna sahibiz bla bla bla...hayır efendim sen dünyanın en iyi 6. ordusuna sahip değilsin görmüyormusun kullandığn tank'ı uçağı helikopteri piyadelerin tüfeklerini..senin 6. olduğun sıralama asker sayısıdır..ordugah personel sayısına göre olan sınıflandırmadır...az önce arkadaşım dağıtım iznine geldi izmir foça dan ufak tefek çıtı pıtı bir çocuk vurduğun yeri kırılır taşıdığı silahn üçünü üst üste koysan çockla aynı kilo bu gidip nası çatşsın şimdi hayvansı insanlarla dolu pkk ile..hemde ne diye çatışsınki,tsk önde gelenlerinin rant için gizli emellerle ve gizli şekillerle kurmuş olduğu örgütle..amaçsız..kurtuluş savaşı barış harekatından sonra kaybettiğimiz her şehit..vatanın boşu boşuna vermiş olduğu kayıplardır tabi ateş düştüğü yeri yakar...olan anasına babasına oluyor..yoksa kimsenin siknde değil boşversenize..
    ı ıh.senin yanlışın var.sadece sayı olarak değil.operasyonel anlamda da teknolojik olarakta en gelişmiş ordulardan biridir TSK.özel kuvvetlerinin başarılarından bahsetmeme gerek yok?kardak,pkk operasyonları,sakıkın yakalanması?dünyanın 3. en büyük f-16 filosu ki buı sadece sayı olarak değil avrupada hiç bir ülkede bu kadar gelişmiş bir filo yok,her ekipmanı tam olan en basit örnek gece hava harekatı.bunu şu an dünyada yapabilen bir kaç ülke var.bölge ülkelerine askeri araç üreten dünyanın en uzun menzilli obüsünü üreten,kendi balistik füzelerini üreten bir ordu.kendi hedefleme podlarını üreten bir ülke,piyade tüfeği üretilmemesi çok mühim değil belçikada silah üretiyor ama belçika ordusunun gücünü gösterir misin bize lütfen?yakın zamanda kendi atak helikopteri ve tankını da üretecek bir ordu.bunları geç f-16ların modrnizasyonunu yapan,JSF gibi müthiş bir prjede uçağın gövde üretimi üslenen bir ülkesin artık,Türk Silahlı Kuvvetleri,ABD,Rus,İsrail ordularıyla birlikte dünyanın en kuvvetli 5-6 ordusu arasındadır.sadece tekn. olarak değil,genel gayri nizami harpte 6-7 kayba 1  terörist öldürmek başarı sayılırken bugüne kadar 26.ooo civarı öldürülen terörist ve 6.ooo kayıp ki bunların arasında polislerde var.avrupalılar askere gönüllü gidecek adam bulsa gönderirler emin ol ;) yunanistanda bu yüzden kaldırdı bu olayı zaten,seve seve değil ske ske oldu yani bu olay.
    TSK hem sayı hem güç olarak dünyanın n kuvvetli ordularından biridir.

dünyanın en büyük 3. F-16 filosu bizde çünkü artık F-16'lar antika sayılıyor biz hala onları modernize etmeye çalışıyoruz..birçok ileri gelen büyük ordulara sahip avrupa ülkeleri kendi uçaklarını yaptılar çünkü...Fransa,ingiltere,almanya vs..Amerika desen F16 ların üzerine nerdeyse 10 a yakın model geliştirdi..ayrıca gözünü sewiim şu JSF'lerin dış kaplama olayı demişsin..dee.. orduyla ne alaka bu ordunun gücünün bi timsalimidir ..hayır değildir : )... uçaklardaki gece görüş sistemide yine mükemmel bi basın abartısıdır..dünyanın birçok ülkesi bu sisteme sahiptir zaten dikkat edersen bu olayın şişirilmeside ırak bombalamasından sonra oldu..yine bordo bereliler internet aleminin en büyük balonlarından biridir...tamam küçümsenmeyecek derecede olabilirler bi takım yarışmalarda başarı kazanmış olabilirler..ama iş pratiğe geldiğinde böyleler mi ? apo ve şemdin sakık'tı sanırım bi bu iki operasyonu biliyorm sen bunlarn haricinde kaç örnek gösterebilirsin ? dikaktini çekerm bi kaç sene önce bi bordo bereli kendisine sigara vermeyen bi tinerci tarafından öldürülmüştü..ayrıca yine bi prof. asker olan tanıdğmla ettiğim muhabbet sırasındada o kadar övülesi olmadığının farkına vardım..internette o da okumuş bütün yazıları ama çoğu şişirmece diyor...ayrıca şu anda çin,hindistan,pakistan,iran gibi ülkelerden bi bölümü kendi tank,uçak ve piyade tüfeklerini kullanıyorlar..bi bölümüde geliştirme aşamasında yani bizle aşağı yukarı aynı sewiyedeler pakistan ve iran...neyse sözün özü..ordumuz o kadarda şaaşalı değildir...askerliğini yapmş olanlar anlatsnlar bence sizin için daha inandırıcı olur belki...askerlk amerikan filmlerindeki gibi değil ne yazıkki..geçenlerde hakkari de idi sanırım askerleri sivil araçlar sıcak bölgeye taşıyor..bu nedir biliyormusunz ? bu rezalettir !!! 

dont think twice its all right
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

lemura pkklı tanıdıkların varsa ALLAH AŞKINA git bi konuş ama adam akıllı konuş doğruyu söylesinler.Pkklılar hava harekatından değilde kara harekatından çok korkuyorlar.Hatta siyaset meydanına mı nereye çıkmıştı tam hatırlamıyorum bunun gibi konuşmalar vardı.

Bordo berelilerin aldığı eğitimi görsen bile fikirin değişir sanıyorum.Yani balon şişirme değil.İstihabrattan tut korumaya kadar birçok görevi sağlıyorlar.

Hadi dur bakalım ırakta istihbaratı kim sağlıyor?Mit mi?Yanıldın bordo bereliler.Dur bakalım yurtdışında kaç tane bordo bereli istihbarat amaçlı gidiyor? yüzlerce.Bu adamlar gerçekten sağlam.Kuzey ırakta bizimkileri durduruyorlar.Bordo berelileri.Daha sonra bizimkiler silah çekiyor sonra onlarda çekiyor.Artislik yapamıyorlar olay halloluyor.

Durun bakalım nasıl yansıdı haberlere?Kuzey ırakta bordo berelilere silah çekildi.Çuval olayında imkan verilseydi orda yarısından fazla adamı öldüreceklerdi 100 den fazla kişi bulunuyordu.eh bizimkiler ne kadar güçlü az buz kestir.

Ayrıca özel kuvvetler yarışması hafife alınacak bir yarışma değildir.Her ülke gövde gösterisi yapar.Tahmin ediyorum ki katıldığımız 4 senede birincilikleri almamız ne demek sende bilirsin.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı:

lemura pkklı tanıdıkların varsa ALLAH AŞKINA git bi konuş ama adam akıllı konuş doğruyu söylesinler.Pkklılar hava harekatından değilde kara harekatından çok korkuyorlar.Hatta siyaset meydanına mı nereye çıkmıştı tam hatırlamıyorum bunun gibi konuşmalar vardı.

Bordo berelilerin aldığı eğitimi görsen bile fikirin değişir sanıyorum.Yani balon şişirme değil.İstihabrattan tut korumaya kadar birçok görevi sağlıyorlar.

Hadi dur bakalım ırakta istihbaratı kim sağlıyor?Mit mi?Yanıldın bordo bereliler.Dur bakalım yurtdışında kaç tane bordo bereli istihbarat amaçlı gidiyor? yüzlerce.Bu adamlar gerçekten sağlam.Kuzey ırakta bizimkileri durduruyorlar.Bordo berelileri.Daha sonra bizimkiler silah çekiyor sonra onlarda çekiyor.Artislik yapamıyorlar olay halloluyor.

Durun bakalım nasıl yansıdı haberlere?Kuzey ırakta bordo berelilere silah çekildi.Çuval olayında imkan verilseydi orda yarısından fazla adamı öldüreceklerdi 100 den fazla kişi bulunuyordu.eh bizimkiler ne kadar güçlü az buz kestir.

Ayrıca özel kuvvetler yarışması hafife alınacak bir yarışma değildir.Her ülke gövde gösterisi yapar.Tahmin ediyorum ki katıldığımız 4 senede birincilikleri almamız ne demek sende bilirsin.

Pkk'lı tanıdık :/

Hojam PKK dağda olur :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemuria
    Lemuria's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı:

abi yapma yaa pkk'lıyla ne işim olur : ) bu soru tanıdık bakkalcı varmı gibi bişe oldu amk..ayrıca ben zaten bordo bereliler için kötü demedm yanlış anlama eğitimlerinide biliyorum ... ama şişiridiklerininde altını çiziyorum !!

dont think twice its all right
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NighT-7
    NighT-7's avatar
    Erkek

Lamura;

he!

...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
    Swool bunu yazdı:
    Pkk'lı tanıdık :/

Hojam PKK dağda olur :)

:) sen benim yazılara mı kafayı taktın ama söyliyim erzurum karaçobana gittim orda buldum.doğuya git bir şekilde kürçe öğren az buz birde şivan diye bir sanatçıları var onlardan takıl.Muhabbetçi olrusan seninle takılırlar.Muhabbet sırasında konuşabilirsin.

Sen batı gibi sanma çocuklar 3 katlı ev gördümü nasıl ayakta duruyor diye şaşırdı erzuruma gidince.Diyorujm orda insanlar hayvan gibi yaşıyor önce bunları sorgulamak lazım.Orada pkklı olanları tanıya biliyorsun az çok.

Yani işin özü pkk dağda değil.Şu anda bilmiyorum ama önceden dükkanı varsa satış yapar, hayvanı varsa güder yada uyur gece ise dağa çıkarlardı.Pkk buydu.Şu anda bilmiyorum.

ayrıca önceki yazıyı editleyemedim buyrun dvm edim

-- 

Peki devam edeyim dünyaca ünlü mp5 in Türklerin üretimi bir islah olduğunu biliyor musun?bunun gibi tonlarca iş yaptı aselsan.Fakat öyle böyle işler değil tüm hindistanı şunu bunu topla bizim silahlar kadar edemiyor.

Nedne Türkiye de iç savaşlar oluyor düşündün mü?Zayıf noktamızı buldular.Bizim askeri yönde yenilmez olduğumuzun farkına vardılar.Filistin gibi, ırak gibi olsaydık yamulturlardı.Peki sence en güçlü ordu hangisi hindistan, pakistan mı?Yoksa amerika mı?Gördük amerikayıda o şişirilmiş dediğin bordo bereliler vietnam ve 15 sene önce ırağa gittiğinde amerikalıları kurtardı.

Birazcık bakmak yeterli ordumuzu fark edersin.

Toplam Hit: 16048 Toplam Mesaj: 76