Savaş Karşıtları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    morportakal
    morportakal's avatar
    Erkek
    jannissary bunu yazdı:
    -----------------------------
    morportakal bunu yazdı:

Bana şu ana kadar hizmet etmeyen vatan benden hizmet beklemesin hiç .

bu vatan olmasa babanı bilmezdin canım. vatanının üzerinde bulunan devletin sana verdiği internet hizmetiyle,devletin öğretmenlerinin sana öğrettiği okuma yazmayla vatanına devletine ürme. eğer bi gün karşılaşırsak içinde yaşamaktan hoşlanmadğın ülke için seni ve senin gibileri gebertmekten çekinmem ben. benimde "öldürmeyi istemem suç deildir"

Şu "babanı bilmezdin" edebiyatını bırakın artık. Babamı tanıdımda ne oldu. Gerektiği gibi insanca yaşayamadıktan sonra ...

İnterneti evime getiriyorlar evet ama söke sökede alıyor parasını verdiği hizmette bir halta benzese içim yanmayacak. Bırakta propagandamı yapayım.

M.E.B. ' in bana verdiği boktan ve şöven eğitimden ise bahsetmek bile istemiyorum. Zaten cocugum olursa okula yollamayacagım.

George Orwell - 1984 kitabını okumanızı öneririm gecen bygizemli vermişti ebook olarak. Bulursan filminide izle Ozaman anlayabilirsin belki demek istediklerimi

bassinyourface
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    morportakal bunu yazdı:
    jannissary bunu yazdı:
    morportakal bunu yazdı:

bu vatan olmasa babanı bilmezdin canım. vatanının üzerinde bulunan devletin sana verdiği internet hizmetiyle,devletin öğretmenlerinin sana öğrettiği okuma yazmayla vatanına devletine ürme. eğer bi gün karşılaşırsak içinde yaşamaktan hoşlanmadğın ülke için seni ve senin gibileri gebertmekten çekinmem ben. benimde "öldürmeyi istemem suç deildir"

Şu "babanı bilmezdin" edebiyatını bırakın artık. Babamı tanıdımda ne oldu. Gerektiği gibi insanca yaşayamadıktan sonra ...

İnterneti evime getiriyorlar evet ama söke sökede alıyor parasını verdiği hizmette bir halta benzese içim yanmayacak. Bırakta propagandamı yapayım.

M.E.B. ' in bana verdiği boktan ve şöven eğitimden ise bahsetmek bile istemiyorum. Zaten cocugum olursa okula yollamayacagım.

George Orwell - 1984 kitabını okumanızı öneririm gecen bygizemli vermişti ebook olarak. Bulursan filminide izle Ozaman anlayabilirsin belki demek istediklerimi

senin gibi herşeyden karşılık bekleyen birisinden böyle şeyleri anlamanı beklemiyoruz.babamı bildim de ne oldu diyosan sana denicek laf yok,git o zaman genelevdeki kadınlar evlat edinsin seni.
    parasını alıcak ayrıca,dünyada eğer karşılıksız birşeyler veren bir sistem varsa görürsen söyle beraber sikelim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

beyler biraz ağır kaçmış cevaplar orada "morportakal"; vatan yerine devlet deseydi haklı bile kalabilirdi...

zaten haklılık payı da var siz sadece bir taraftan bakıyorsunuz, "bazı yerlerin", ve "büyüklerinizin" öğrettiği gibi...

aslında geniş düşünürsek iki tarafta haklı...

ama sorun yapıp, yapmama değil bizi bu hallere sokan ve bu tartışmaya iten zihniyette...

kendi fikrimi de belirtmeden herkese iyi eğlenceler... 

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jannissary
    jannissary's avatar
    Erkek
    morportakal bunu yazdı:
    jannissary bunu yazdı:
    morportakal bunu yazdı:

edebiyat parçaladğmz yok. sizin gibilerdede bi "vatanı sevmem korumam devlet bana ne verdi amanını duyun sesimi marjinalim farklıyım ben" edebiyatı var çokca kullanıyorsunuz her yerde. devlet hizmet verecekse karşılığnıda alacak neden ağırına gidiyor aşağıda anti demiş karşılıksız bi yer varsa anti sen ben gidek bilet parası vizesi benden sözüm söz. he eğitim hususuna gelince biraz basitçe anlatmaya çalıştım. amacım lafı "meb çok kalite eğtim veriyor neden beğenmiyorsun" lafına getirmek değil fakat, demeye çalıştığım sevmiyorum istemiyorum dediğin şeyin sen farkında olmasan bile sana bişeyler kattığı. nankörlük iyi değildir.

15-17 yaşları arasında ham bünyeli,cahil,karanlık beyinler tarafından yetişmiş geleceğin statükocu elitleriyle bayağı ve gereksiz tartışmalardan sıkıldığımdan dolayı artık siyasi tartışmalarda boy göstermeyeceğim. o konulara yazanlara dışardan bakıp cahilliklerini nasıl kustuklarını son derece iyi görebiliyorum.size kolay gelsin. isteyen herkes üstüne alınabilir. gocunduysanız pm atabilirsiniz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek
    morportakal bunu yazdı:

"Öldürmeyi Reddetmek Suç Değildir"

Bu ülke için savaşmayacagım. Hiçbir ülke ve bayrak için savaşmayacagım. Sevmiyorumda Terkedemiyorumda. Vize param yok ne yazık ki. Bir şekilde yaşanır artık.

Rashit diyor bir şarkısında "gecekondu cocukları dagda nöbet bekler, başkasının cocugu yat üstünde karı öper" diye.

Bana şu ana kadar hizmet etmeyen vatan benden hizmet beklemesin hiç . Şuana kadar şehitler hep başkalarının çıkarları için öldüler.

Hayır savaşcagımız bir örgütde yok; Yani bizim burada terör dediğimize başkaları direniş diyor ki bu konuya hiç girmek istemiyorum. Tam karnaval alanı.

dedigim gibi türklük bilincine vatan millet askına sahip olmayanlarla ve dini afyonla uyusturulmus beyinlere ne anlatsan bos sevmiyosan siktirip olup gideceksin köpek bile bir kere tekmelendigi yere gelmez senin o kadar serefin varsa siktir olup gideceksin herseyden önce sehitlere baskalarının cıkarları için öldü demek ne haddine vatansız köpek senin anan bacın rahat rahat evinde oturup dısarda geziyosa arabın inglizin almanın vs diger milletlerin altında degilse bunun sebebi sehitlerimizdir hee simdi sen bunuda anlamassın senin namus kavramında yokur senin dagdaki piçten hiçbir farkın yok gözumde

gercek hayatta karsılasmak dilegi ile

benim al bayraklı tabutuyla gelen sehidime cıkarı için öldu demek hangi sosyuz kanı ırzı kırık piçin haddine

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek
    Kurtuluş savaşına katılan insanların internetimi vardı :/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

işte şu anda karşılık bekleseydi Türkler askerler de derdi kendi ailesi devleti içins avaşmıyor ben neden onu koruyayım sonrasını söyliyim mi?

Doğu hala böyle kalacaktı o halde pkk şu anda almıştı.BAzı senaryolar vardır o senaryolara göre gelişir ülkeler.Misal biz doğuya yardım yapsaydık yatırım yapsaydık (ki çok zor olabilir) şu an belkide zorunlu askerlik 2 ay olurdu.

Kısacası durum ne bizim düşmanlarımız çok.Siz istediğiniz edebiyatı parçalayın amerika, ingilizler, almanlar, israil, rusya, yunanistan, pkklılara destek verdikçe ve bu adamların gözleri bizim topraklarımızda oldukça ancak burda edebiyat parçalarsınz.

İşte size çözüm Türk devletlerinle iyi anlaş.Tkenolojini falan geliştir gerekirse birlik kur.Pkkya yardım eden ülkelerdeki terör gruplarına destek ver sonrada ben destek vermedim de.

İşte bir kaç başarı bununla gelecektir.

Merak etmeyin böyle giderse siz seve seve kabul edeceksiniz çünkü sokakta kapkaççılara, gaspçılara, hırsızlara karşı savaşmak zorunda kalacağız. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    eskiden askeregitmeyene kız bile vermiyorlardı amk

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı:

işte şu anda karşılık bekleseydi Türkler askerler de derdi kendi ailesi devleti içins avaşmıyor ben neden onu koruyayım sonrasını söyliyim mi?

Doğu hala böyle kalacaktı o halde pkk şu anda almıştı.BAzı senaryolar vardır o senaryolara göre gelişir ülkeler.Misal biz doğuya yardım yapsaydık yatırım yapsaydık (ki çok zor olabilir) şu an belkide zorunlu askerlik 2 ay olurdu.

Kısacası durum ne bizim düşmanlarımız çok.Siz istediğiniz edebiyatı parçalayın amerika, ingilizler, almanlar, israil, rusya, yunanistan, pkklılara destek verdikçe ve bu adamların gözleri bizim topraklarımızda oldukça ancak burda edebiyat parçalarsınz.

İşte size çözüm Türk devletlerinle iyi anlaş.Tkenolojini falan geliştir gerekirse birlik kur.Pkkya yardım eden ülkelerdeki terör gruplarına destek ver sonrada ben destek vermedim de.

İşte bir kaç başarı bununla gelecektir.

Merak etmeyin böyle giderse siz seve seve kabul edeceksiniz çünkü sokakta kapkaççılara, gaspçılara, hırsızlara karşı savaşmak zorunda kalacağız. 

Hoja sen yüzeysel değerlendirmişsin. Söz konusu olan durum, Rusya ya da İngiliz'lerin Türklere olan düşmanlığı değil, bu bilinen bir olgu. İnsan neden askere gitmez ? Barışı bahane ederek, vicdani redden bahseder ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NighT-7
    NighT-7's avatar
    Erkek
    TugrulBaba bunu yazdı:

linki genelkurmaya ileteceğim. Mutlaka bir halkla ilişkiler ya da iletişim adresi vardır.

Halkı askerlikten soğutmak suçtur. askerliğin ve vatanseverliğin damarlarında kan olarak dolaşan bir ulusa yapılan en büyük edepsizliğin böyle aşikarca serbstçe hareket alanı bulmasına seyirci kalamam.

Savaşa karşı değilim. Savaş olmazsa barışın manası kalmaz.
    evet katılıyorum.

ya şu siteye bi el atsak. HaCkLeYiN pLs.... :D

Askerliğe gitmemezlik olmaz. Bir Türk genci, askerliğini yapmalıdır. At, Avrat, Silah.
    Yani bişe yazmaya gerek yok daha. antioksidanın da dediği gibi anca o tür insanlar zaten gitmek istemez askere. Doğru demiş. Bizim için bi sorun yok yani bizi ilgilendirmeyen bir olay/site. Aslanlar gibi askerliğimizi yaparız, geliriz/şehit/gazi oluruz! Biz Büyük Türk Milletiyiz.

...
Toplam Hit: 16051 Toplam Mesaj: 76