folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sayisal-Sozel..Hangisi Zevkli?

Sayisal-Sozel..Hangisi Zevkli?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

bir sayisalci olarak rakamlarla ugrasmanin bir zaman sonra zevk verdigine sahit oldum.

cozume yaklastikca alinan hazi dunyalara degismem.

herkes konusabilir ama herkes hesaplayamaz.

sizce?

All I need is a possibility.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jannissary
    jannissary's avatar
    Erkek

ben sözele yaktın bi ea öğrencisi isim ama sayılsal derslerin verdiği zevki hiç bi ders veremez bence.

15-17 yaşları arasında ham bünyeli,cahil,karanlık beyinler tarafından yetişmiş geleceğin statükocu elitleriyle bayağı ve gereksiz tartışmalardan sıkıldığımdan dolayı artık siyasi tartışmalarda boy göstermeyeceğim. o konulara yazanlara dışardan bakıp cahilliklerini nasıl kustuklarını son derece iyi görebiliyorum.size kolay gelsin. isteyen herkes üstüne alınabilir. gocunduysanız pm atabilirsiniz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    amk sayısal olduk noldu hocalar yüzünden hiç bi şey kazanamadık :) ama sözel öyle mi amk az kafan çalışsın üni yolundasın XD amk 250 den aşağı almam sözelden ne diye sayısal oldum bende bilmiyorum :D sözel olaydım üni bitmişti amk şimdiye :F

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    harddeath0070
    harddeath0070's avatar
    Erkek
    sayısalı çöze biliyosan zevkli çözemiyosan benim gibi mesela sayısalın a.q dersin :)

Kafan seni dağıtmadan sen onu dağıt...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

memleketimizde öyle bi baskı vuku bulmuş ki,

millet öğrenmek için değil,sadece dersi geçmek,aç-açıkta kalmamak için okur olmuş.

ilerleyemememizin tek sebebi bu olsa gerek.zira Türkten zeki millet yoktur.bunu bilir,bunu söylerim :/

beklediğim yorumlar değil,yapılanlar :(

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

adam gibi öğretseler herkes sayısalı su gibi içer.

hoca geliyo mesela tahtaya 2 işlem yapıyor ve hadi çocuklar yazın diyor. tamam ders bitti gidebilirsiniz.

böyle eğitim olduğu sürece millet matematiği sevmeyecektir. ilgisizlik.

anlatayım. matematikten kalmışım. vize 35 final 10 büt 65 ! bütte 2 soru hoca söyledi çaktırmadan 1 soruda ben yaptım bi 5 puanda ordan burdan tamamdır.

valla birader geçmmişteki mat derslerini düşündükçe bizden sonraki gelen evlatlar için acıyorum çile çekme durumuna gelecek çoğu.. oysa edebiyata adam gibi çalışıyorum uzun uzun okuyorum nasıl soru gelirse gelsin yorumlarla güzel oluyor.

eğitim sistemi böyle oldukça matematik insanların korkulu ürüyası olacak 

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek

sözel her zaman için daha zevkli olmuştur

heyecanlı hikayeler romanlar , tarih dersleri filan filan hepsi bunun bir parçası

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    Sevgili mizahi hocam,
    Mizah tadında yorum yapmışsın gerçektende millet aç/açıkta kalmamak için okuyor diyerek :) Ya neden okusun hocam ? Benim karnım açken yarın ne olacağımı kara kara düşünürken nasıl olurda öğrenme işini sadece zevk olarak,kültür oalrak görebilirim ? Ayrıca herkes konuşur ama herkes hesaplayamaz lafını kullanman seni haklıyken haksız durumda düşürür.Sözel konusmaktan ibaret değildir aman deyim sakın öyle bi hataya düşmeyesin :)
    Soruna gelince sayısal dersler polisiye roman okumaya benzer bir bakıma da okumayı bitirmeden önce katili bulmaya....Elinde bazı ip uçları vardır.Senaryonu yazar ip uclarınında yardımıyla sonuca ulaşırsın.Fakat sözelde sadece o romanı okursun umarım aradaki farkı anlatabilmişimdir :)

Troubles'll come & they'll pass
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolySeclorum
    HolySeclorum's avatar
    Erkek
    Benim için sayısaldan ötesi yalan..Ne kadar uzun olursa olsun adım adım formül çıkarmak hep hoşuma gitmiştir.Direk verilen formüllerden ziyade her zaman formüle giden yol ilgimi çekmiştir.Bence sayısal olmak insana farklı bakış açıları kazandırıyor.Konuya farklı bakış açılarından bakabilmeni sağlıyor. Yorum yeteneğin artıyor.İnsanların ne düşündüklerinden daha çok nasıl düşündüklerine odaklanmaya başlıyorsun.Sorunun çözümünden çok çömzüme ulaşılan yolda düşünülenler önem kazanıyor.En azından benim için öyle.Kısaca sayısallık bir yaşam biçimidir:)

Her Hakkım Saklıdır
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

ey nikoteen sozüm sanadurr..

ilim para kazanmak icin ögrenülür ise,bir yere kadar ilerlersün,lakin kim ki büyükleri gibi bu isi bi gecim kaynagi olarak degül,sadece bilgi haznesine bikac bisey daha katmak icün okuyor ise,gel gor ki o adam ac kalmaz bi sekilde karnını doyurur,sonra ölür gider ama geride milletine kullanabilecegi muthis bi sermaye birakmıstür.Bakiniz.Einstein..duyunuz.Tesla..hissedinüz,Arsimed.

sayisal-sozel muhasebesüne gelünce,dedikerine tamamen katiliyorum..Gizemi cözmek her zaman keyif verir.zevk verir.

Nitekim sayilar kendilerini gostermez,ancaaak paragraflar bi sonrakinin temsilcüsüdür.Bakiniz okurken sonunu tahmin ettigin hikayeler..ardıardına gelen hassüktür ifadeleri..

kolay gelsüüüünn... 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek
    sayisal her türlü zevklidir ama boş işleri bırakıp oturup çözüceksin :D öyle uzaktan mat biliyom ben demek olmuyo saglam sorularda tökezliyosun :D ama o saglam sorularıda yaptınmı oooh orgazm olmuş gibi oluyorum ben :D

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
Toplam Hit: 3459 Toplam Mesaj: 24