Sert Filtre Kahve

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı

Bu arada unuttum söylemeyi, benim gibi ya da yazdığım gibi diyim bağımlılık seviyesine geldiysen ve kesmiyorsa Şok marketlerde 1L'lik black bruin var 5.50₺ ye deli fişek kafein b12 + taurin 

tavsiye ederim çok güzel lezzeti.

eskiden gece vardiyasına gitmeden önce alırdım :D

spor dan önce eskiden bitane sert filitre kahve yapardım üstüne 200mg cafein tableti alırdım  başkası içse çarpıntıdan ölür :D sporu yapardım üstüne 6-7 saat sonrada pisliğini alsın diye aspirin içerdim.

kafeinin 6-7 saat sonra anksiyete artmasının önüne aspirin içerek geçebilirsiniz ;)

do_som tarafından 21/Kas/20 14:15 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Hocam kahveyi sadece uyku açsın diye mi içiyorsun ?? 

Ben uzun süredir mide bulantısı,halsizlik,sürekli uyuma istediği,sağ kaburga üstü ağrı sızı çekiyordum.İnternette baktım bu belirtilerin her türlü hastalığa doğru yolu var.Sonrasında kendimde eski masör olduğum için kendi yöntemlerimle çözüm getirmeye başladım.Kendime sebep sonuç ilişkisi kurarken göbeğimin kaydığını(düştüğünü) fark ettim.Göbeğimi yerine getirince şükür hiç bir sorunum kalmadığını fark etttim.Şimdi full enerji geziyorum ve şükür en ufak eski rahatsızlığımdan eser kalmadı.Çözüm bazen sadece 5 dk sürebiliyor :)

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek

allasen bana da birisi şöyle tadı güzel çok hafif bir kahve önersin ya starbucks vs'den. tchibo'dan almıştım  bu en hafifi ama yıne de cok sarmadı

N'oublie pas d'ou tu viens ..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkorbit_efsanesi
    darkorbit_efsanesi's avatar
    Erkek

Hocam mırradan şaşma adamı fişek eder walla :) 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Kenya AA top aroma alın. içimi çok güzel kahve ama kavrumu medium veya light-medium arası olsun. Kendiniz öğütün öğütülmüş almayın. Çok iyi kahvedir. 

ride or die..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TiThousand
    TiThousand's avatar
    Erkek

Asidite oranını kendi imkanlarınla artırabileceğin gibi "dark" kavrum daha serttir. 
    Tabii neticede bir espresso sertliği yakalanamaz ama sertlikten kasıt ne, onu açmak lazım.

Demlemeye yöntemini bilmiyorum ancak extraction süresinin fazlalığı sert kahve elde ettirir. Bkz: Asidite. 
    Ayrıca bununla beraber su oranını daha da aşağıya çekmek yine sertlikle sonuçlanır. 

Sonradan Ekleme:

Kahvenin uyku açtığı konusunda muhtelif yaklaşımlar mevcut.

Konu uyku açmaksa, egzersiz, elma, kaliteli uyku (kapkaranlık ve sessiz ortam vd.), temiz hava vb. birçok etken belirleyicidir. 
    Sadece çok fazla kafein tüketmekle bağırsak, mide ve kan basıncı sorunları yaşarsın.

TiThousand tarafından 21/Kas/20 17:10 tarihinde düzenlenmiştir

‎‎‎
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Yeşil çayın içine 1 kapsül atıp karıştır sonra iç

6 saatte 1 kapsül güvenli dozdur.

(Not:Bu yöntem bilişsel aktiviteyi ve odaklanmayı artırır vücudun uykuya ihtiyacı varsa vücut onu zaten senden alır. aşırı uyuma isteği varsa endokrinoloji uzmanına gözük)

C10H15N tarafından 21/Kas/20 17:53 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Belki de uykuya çözüm uyumaktır. Sürekli vücudu yoruyorsan ara ara fazla uyumak lazım gelebiliyor. Mesela son zamanlarda ortalama 3 ile 5 saat arası uyudum. Geçen hafta 2 günde 25 saat uyudum. Sonra gene aynı.

Uyku ile savaşa ara vermek çözüm olabilir.

PcK0 tarafından 21/Kas/20 17:49 tarihinde düzenlenmiştir

Sadece bi imza..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seastar
    Seastar's avatar
    Erkek

sanalbaharat.com  

sumatra ve kenya AA çekirdeklerine kefilim, özellikle kenya AA olana. oradan istediğin sert kahveyi seçebilirsin. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
Toplam Hit: 3698 Toplam Mesaj: 39
kahve