folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Sevdiklerimize Güzel Davranmak

Sevdiklerimize Güzel Davranmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Hasta gibiyim, internetten bıkmışım.Dışarıya çıksam hava berbat..İçimde bi sıkıntı....Dedim her zaman düşündüm yazıyı aktarayım.

Sürekli düşündüğüm birşeydir, annemle, babamla yada sevdiğim bi insanlar tartışmı aklıma gelir.Bir gün hepsi ölecek.Yani bize bakan, muhtaç olduğumuz, karşılıksız seven insanlar..Yeri geldimi bağırdığımız yeri geldimi en kötü sözleri söylediğimiz hatta bazen öldürmeyi bie düşündüğümüz ama sevdiğimiz insanlar..Onlar ölecek.

Anne, baba, babaanelerimiz, anneannemiz, dedelerimiz, dayı, amca, hala, teyze hepsi..Teker teker mezarlara koyacağız.Sonra küçüklüğümüzde hiç olmayan insanlar dolacak etrafımıza.Biz bu sefer birilerine bakacağız.Biz büyüteceğiz, bizlere kötü söz söyleyecekler..Sonunda bizde gideceğiz.

Hiç ama hiç gerek yok şu dünyada sevdikleirmizin kalbini kırmaya.ÖYle bir an gelir ki herkesi kaybede biliriz.Villalarımız, arabalrımz, çok büyük gücümüz olacağına iyi kötü bir hayatımız olsun sağlığımız ve sevdiklerimiz olsun önemli olan budur.

Vay mq.Yanında güldüğümüz, oynadığımız eğlendiğimiz insanların hepsi bir gün ölecek.Hareket etmeyen bedenlerini göreceğiz..Günlerce ağlayacağız fakat sonunda kabulleneceğiz..

Ne garip yer şu dünya. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

yazmayın hacım böyle konular :| okudukça ne kadar yufka yürekli birisiyim diyorum :| ağliycaktım resmen...

daha iki saat önce tartıştım sevgilimle.. halbuki onu o kadar çok seviyorum ki... o ölmesin ben öleyim diyebilirim ama bagırdım ona :| sinir neler yaptırıyor insana...

şimdi kalbini almaya çalışıyorum ama nemümkün... hala telefonu kapalı..

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

birgün annen ağlayarak tel açıyor işte o ağlamaklı ses diyorki baban öldü baban öldü ,hiçbir şey soramıyorsun tel elinden düşüyor ve ilk istikamet ev.

tek istediğin bunun bir rüya olması,diyorsunki biraz sonra uyanacağım.

ama öyle olmuyor .

herşey laylay lomda olmuyor ama ne kadar az kalp kırarsanız okadar az vicdan azabı çekersiniz.

ulen zumsuk nerden aklına geldi şimi bu konu. geyik geyik dolanıyordum sanalda .

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

abi sinirlerimize hakim olmak lazım işte.Ben bu yüzden bağırmadan yada birşey yapmadan önce tekrar düşünüyorum.Cidden insan kötü oluyor.

Can dündarın bi sunumu vardı baya bi ağladığım sunumu mq. Bulursam vereyim.Knedinizi değersiz hissettiğinizde.. diye başlıyordu galba.Biz öldüğümüzde mezarımızın bşaında kim olacak abi :)

Karımız yani en sevdiğimiz insan.Sonra çocuklarımız, en iyi arkadaşlarımız, eş dost...Allah korusun başka türlü evlat acısı yaşatmasın Allah.Biz kıymetini bilmiyoruz anne-babanın cidden bilmiyoruz.Fakat biz anne-baba olduğumuzda öğreniceğiz..Çocuğun ne demek olduğunu anlayacağız.Fakat biraz iş işten geçmiş olacak.

Saçma arkadaşlar uğruna anne babayı yada boktna bir olay uğruna sevdiklerimizin kalbini kırmaya değer mi ?? Onları ağlatmaya, üzmeye...Hiç değmez. 

edit: erkan7 yeni gördüm yazını.Şimdiye kadar çok yakın akrabalarımı kaybetmedim fakat babaannem çok yaşlandı.Babaannemin eşi zaten hayatta değil şimdi.

Çok sevdiğim fakat 10-11 yaşlarında kaybettyiğim süleyman dedem vardı.Anneannemin babası.İnsan inanamıyor.Oyunlar oynadığınız, konuştuğunuz adam artık olmuyor.Şakalar yaptığınız, eğlendiğiniz kişi yok.Çok zor bir durumdur yaw..Bunları düşünüp sevdiklerimize tavır alırsak çok daha sğalıklı olur.3 günlük dünyada bize karşılıksız sevgilerini veren insanları kırmaya hiç gerek yok 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eray
    eray's avatar
    Erkek
    en mutlu olduuğumuz an sevdiklerimizin de mutlu olduğu andır bana göre..ve her zaman kendimden çok düşündüğüm insanlar oldu hayatta şimdi düşününce iyiki herkese iyi davranmış ve onları sevmişim..çok sevdiğim insanlar başka yola saptı kimi zaman ama ben hala seviyorum onları herkesin de istisnalar hariç böyle yapması gerektiğini düşünüyorum..yazıda da demiş ya hayat kısa, kim öle kim kala..sevelim sevilelim dünya kimseye kalmaz :D

Nihayet kendimle başbaşa kalabileceğim günler geldi..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiLoZoF
    FiLoZoF's avatar
    Erkek
    İslamda da ana babaya verilen ehemmiyet çok manidardır. "üf" demeyeceksin der.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı:
    -----------------------------

Çok sevdiğim fakat 10-11 yaşlarında kaybettyiğim süleyman dedem vardı.

-----------------------------
    hacım benım dedemde ben 11 yasındayken oldu :| bır kurban bayramının ılk gunuydu...

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Abizittin
    Abizittin's avatar
    Erkek
    yeri gelir bağırır çağırırız ama onlar bizim ana babalarımız.tabi iş işten geçtikten sonra kıymetini biliyoruz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

abi işte düşünsen gördüğün son an söylediğin kelime "sen ne biliyorsun ki defol git seni sevmiyorum!"

olursa ?? en son biribirinizi üzseniz sonra allah korusun kaza geçirse, intihar etse yada ölse...İşte bu yüzden hayatta dargın durmayın. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek
    hoca iyi hoş demişsin de mümkün mü bu? her gece yatmadan önce yaptğım hataları düşünüyorum ama ertesi gün gene aynı hatalar. olmuyor zor

We can be more, we can be much more.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Scarlett
    Scarlett's avatar
    Dişi

sahip olduklarımızın kıymetini anlamamız için onları kaybetmemiz mi gerekiyor?

Benim trajedim şu birkaç satırda: Sevebileceklerim dilsiz, dilimi konuşanlarla konuşacak lakırdım yok...
Toplam Hit: 3070 Toplam Mesaj: 23