folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sezer, Giderken 2 Makam Aracı Götürdü

Sezer, Giderken 2 Makam Aracı Götürdü

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lethe01
    lethe01's avatar
    Erkek

Meclis'teki bütçe sunumunda konuşan Mustafa İsen, Sezer'in en yeni aracı aldığını söyledi ve "Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, daha yeni araç bulunamadığı için hala Dışişleri Bakanlığı'ndaki aracını kullanıyor" dedi.

Eski Cumhurbaşkanlarının yasal olarak personel ve makam aracı götürme hakkı var. Sezer'in korumalar hariç 16 Köşk personelini de beraberinde götürdüğünü anlatan İsen "Kenan Evren 5, Süleyman demirel ise 6 personeli beraberinde götürmüştü" diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı'nın 2008 bütçesi 55 milyon YTL olarak belirlendi. Gül'ün maaşı da yüzde 5.5 oranında artırılarak, yaklaşık 17 bin YTL'ye çıktı. Bütçeden Köşk'teki büyük onarımlar için 3 milyon YTL ödenek ayrıldı. "Ülkenin vitrini konumundaki makam 16 yıldır yenilenmedi" diyen İsen, Cumhurbaşkanı'yla bir devlet başkanının telefon görüşmesinin teknik aksaklıklardan üç kez kesintiye uğradığini söyledi.
    (Milliyet)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

kenan evren 5, demirel 6 personeli götürmüşte acaba sezer 16 personeli ne yapacak merak etmemek elde değil. görevi bitmesine rağmen yine sırtlarını devletten ayıramıyorlar

bknz: http://www.ilkimwebtasarim.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek
    bıraktıklarını yanında götürdükleri devede kulak kalır

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CameL
    CameL's avatar
    Erkek

FOXXLY bunu yazdı:
    -----------------------------
    bıraktıklarını yanında götürdükleri devede kulak kalır
    aynen.

bide dönemindeki tasarruflarıyla bıraktıklarını bul.

Haberin var mı seni çok sevdiğimden ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    retrem
    retrem's avatar
    Erkek
    iyi lan gene ucuza gitmiş bazı masonlar daha fazla götürüyolar Türkiye içinde !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lethe01
    lethe01's avatar
    Erkek

ya bıraksın bırakmasın sorun o değil. gördüğüm bi haberi paylaştım ve garip bi haber, görevi bitiyor giderken alabildiklerini alma gibi şeyler yapmış..

sizin söylediklerinize 50 tane cevapda verilir örneğin bi tanesi galiba iş başındayken daha medya da olacağından fazla alamamıştır ama şimdi çekildi giderken aldı. önce halkı güldürür gibi gösterip sonra "son gülen iyi güler" mantığıyla 16 koruma araba falan almış..

yada adamın hakkı cumhurbaşkanı alacak tabii falan filan

hemen adamı savunma olayına girmeyelim sizin eski cumhurbaşkanınızsa benimde eski cumhurbaşkanım.

bknz: http://www.ilkimwebtasarim.com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hayrünnisa hanımın cumhurbaşkanlığı bütçesi ile yaptırdığı (fuzuli) büyük tadilatın fiyatını görünce şok oldum. 30.7 trilyon... 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Ahmet Necdet Sezer, Aldırdığı günlük gazete, dergi ve kitapların parasını bile kendi cebinden ödeyen,

her sene köşk ödeneğinin yarısından fazlasını yeniden hazineye aktaran,

Oğlunun düğününde harcanan elektrik faturasını kendi cebinden ödeyen bir cumhurbaşkanıydı...

Her cumhurbaşkanının yasal hakkı yanında calışan götürmek, araba vs götürmek ve gerektiğinde konut tahsis edilmesidir...

Ama Ahmet Necdet Sezerin değeri trilyonlar tutan kişisel hediyeleride Köşk envanterine kaydedip, kendi resimlerini bile bırakmaması konuşulmuyor, yerine götürdüğü 2 araba ve 16 kişi konuşuluyor...

Adam kendi kişisel hediyelerini bile götürmedi diyoruz, 2 araba diyorsunuz...

Bu arada Yeni cumhurbaşkanımızın first ladysinin, Köşkün tasarımını baştan yapıp 3 Milyon Dolarcık Ödenek ile köşkü yeniden restore edilmesi emrini verdiği, ve bütceden ödenek ayrıldığını kimse görmüyor...

Nede olsa, 3 milyon dolara bizim oğlan gemicik almış sizde alabilirsiniz banka kredisiyle dien bi neslin devamıdır kendileri, bişey demeye gerek yok....                

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ismailca
    ismailca's avatar
    Erkek
    hope_siz bunu yazdı:

ya bıraksın bırakmasın sorun o değil. gördüğüm bi haberi paylaştım ve garip bi haber, görevi bitiyor giderken alabildiklerini alma gibi şeyler yapmış..

sizin söylediklerinize 50 tane cevapda verilir örneğin bi tanesi galiba iş başındayken daha medya da olacağından fazla alamamıştır ama şimdi çekildi giderken aldı. önce halkı güldürür gibi gösterip sonra "son gülen iyi güler" mantığıyla 16 koruma araba falan almış..

yada adamın hakkı cumhurbaşkanı alacak tabii falan filan

hemen adamı savunma olayına girmeyelim sizin eski cumhurbaşkanınızsa benimde eski cumhurbaşkanım.

Hoca zaten yasal olarak alma hakkı var neyin tartışmasını yapiyorsun ki? + koruma değil, personelini almiş yüzeysel okuma

Yakarız Bu Gezegeni...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FischExistenz
    FischExistenz's avatar
    Erkek
    Köşkün içine 3-5 tanede camii yaptırırlar artık
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Hayır hocam, benim sana karşı vs bi kızgınlığım yok çünkü aynı haberi sabah haber sitelerindede gördüm ve uyuz oldum...

Ona karşı yazdığım mesajdır bu...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    rene hoca %100 doğru söylemektedir.Ahmet Necdet Sezer markete kendisi gidip cebinden ödüyordu bildiğim kadarıyla...
Toplam Hit: 5454 Toplam Mesaj: 43