Sıfırdan İngilizce

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

Liseden çok az bilgi olmasıyla birlikte baya bi azimliyim biraz zmanımda boşaldı yaz olması haliyle bu işe giriştim ozkancelen.com takip ediyorum evde bir çok şey hallettim bunuda halledeceğimi.düşünüyorum ha kursada gidecem bi kaç ay sonra ama bana tavsiye verin int. Ortamı olur kitap olur ne yapayım.   Ozkan hoca yı beğendim bu hocanın yanında başka birilerinide takip edeyim diyorum 2 veya 3 koldan gideyim. 

matematik24.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

yapman gereken tek şey bir amerikan veya ingiliz hatun bulup onunla beraber ülkesine gitmek ve bir daha dönmemek

aslında dil öğrenmek bu kadar basit

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

kursa gitmedende kesinlikle öğrenebilirsin.heleki başlangıç seviysindeysen kursa gitmemen daha iyi.kursa aşamasına internetin yetersiz kaldıgı yerde başvur.mesela pratik yapmak istiyrsun belki netten bulamayabilirsin.yada bazı kuralların ismini bilmediğin için öğrenemiyor olabilirsin.işte o durumlarda kursa git.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

kursa gitmedende kesinlikle öğrenebilirsin.heleki başlangıç seviysindeysen kursa gitmemen daha iyi.kursa aşamasına internetin yetersiz kaldıgı yerde başvur.mesela pratik yapmak istiyrsun belki netten bulamayabilirsin.yada bazı kuralların ismini bilmediğin için öğrenemiyor olabilirsin.işte o durumlarda kursa git.

işte demek istediğim bu. belli bir seviye den sonrakursa gideyim en azından bir iki kur geçmiş olurum.  hızlı bir giriş yaparım.

matematik24.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

amacın ne ıngılızce ogrendıkden sonra?

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı

amacın ne ıngılızce ogrendıkden sonra?

yds ye girebilirim ama onun eğitiminin daha başka olduğunu öğrtemen arkadaşlarımla konuştum onun için özel ders alabilirim ilerde  o şimdi uzak seçenek

benimki  konuşma dili şuanki hedefim hobi diyelim bir şeyler öğrenmek diyelim.

matematik24.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

geçen yolda yürürken tanışım bir arkadaşıyla konuştu. ondan ayrıldıktan sonra kızın yabancı olduğunu öğrendim ve gayet güzel bir türkçesi vardı 2 yılda o seviyeye gelmiş. çok şaşırdım.

hatta yıllarca ingilizce çalışıyoruz. sonra öteki sene tekrardan başlıyoruz dedim.

yani konuşmaya mecbur kalmadıkça öğrenilmiyor. süreklilik yabancı dilde çok önemli.

ben bir dönem çok iyi gidiyordum . biraz üstüne koysam tamamdı. hocam türkçe konuşmuyordu benimle.

sonra bir bıraktım yıllarca hiç kitap açmadım . geri döndüğümde come ne demekti diye düşünürken buldum kendimi.

şimdilerde tekrar taktım dil mevzusuna. tek avantajım gramerim iyi elimde sözlükle her türlü yazıyı çeviririm.

ama listening ve speakinde çok problem var pratik yapacak adam yok.

ingilizce biliyorum diyen kişi bu 4 şeyi yapabilecek

1- reading

2-writing

3- speaking

4- listening

bu 4 maddeyi yapabilmen için önce gramer çalışmalısın düzenli bir şekilde farklı kaynaklardan git.

gramerin kuvvetlendikçe

stage yada level yazar kitaplkarın üstünde hikaye kitabı al 1den başla 6 ya kadardır. oku ( reading) gelişir

güzel bir okul kitabı varsa onların sonunda writing bölümleri olurdu bir koınu verilir sende o konu hakkında yazı yazarsın. sonra yazım hatalarına bakılırdı. buna benzer sende kendi özgeçmişini, aileni, hobilerini .... yada bir film senaryosu gibi ne istersen yazı yaz.

listening için altyazılı filmler ingilizce kanallar izleyebilirsin.

ama spaeking için biri lazım kendin bir odada writing gibi bir konu bul,  konuşursun ama tam ne işe yarar işte:)

bunlar başlangıç mevzusu biraz kendince kendini toprla sonra ingilizce konuşacağın birşeyler yap. mesela turistlere bedava tur yaptır gibi .

mümkünde başka ülkeye  kendini.

writing kısmında yazı yaz burada bir hayırsever belki yanlışlarını düzeltir.  hatta böyle birşey olursa bende katılırım. böyle bir konu açalım mı

kitap tavsiyesine gelince:

yabancı basım okul kitabı al ünite ünite çalış benim  okuldaki hotline dı çok severdim. terry sue vince casey vardı :) nerden başlasam şaşkınlığı yaşamazsın çünkü o kitaplar o düzende basılıyor

gramer olarak seviye seviyede olsa yine asla türk basım alma derim az buçuk anlıyorsan gramer in use vardı çok kalitelidir 3 kitap bendeki mavi ama kırmızı ve yeşilide var googleda resmi var.

ankaradaysan kızılayda zafer sitesinde 2. el ingilizce kitaplar var her biri 1 tl sıfırı 20 tl olan kitap almıştım önceden.

dal oraya seviyene göre başla okumaya. kitap fark etmez ama ben tree man in a boat okumuştum zevkliydi :) denk gelirsen tavsiye ederim ama stage4 o.

internte kaynak olarak ben çok süper birşeye denk gelmedim varsa söyleyin tabi.

google ingilizce aratıp oralarda dolan çok özel bir sitem yok.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esquire
    Esquire's avatar
    Erkek

türkçe yazmada ne kadar zorlanıyorsan o kadarda ingilizcede zorlanırsın.

türkçe okumada ne kadar zorlanıyorsan o kadarda ingilizcede zorlanırsın.

türkçe dinlemede ne kadar zorlanıyorsan o kadarda ingilizcede zorlanırsın.

türkçe konuşmada ne kadar zorlanıyorsan o kadarda ingilizcede zorlanırsın.

boş
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jilet_Boris
    Jilet_Boris's avatar
    Erkek

https://www.duolingo.com/

Ve yanına da şunu alırsan epey iyi olur

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=21334

bi müddet sonra livemocha.org gibi sitelere de girip yabancılarla pratik yapabilirsin.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    omrcyln
    omrcyln's avatar
    Erkek

Bir köşede kalsında banada lazım olacak :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

İngilizce önemli ya. zamanında selçuk üniversitesini ftp adresini paylaşmışlardı orda baya ingilizce dosya vardı daft olması gerek ona bir sor iştersen

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
Toplam Hit: 5742 Toplam Mesaj: 50