folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Şifresiz Wirelesin Yerini Tespit Etme ?

Şifresiz Wirelesin Yerini Tespit Etme ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alli
    alli's avatar
    Erkek

Hocalar yaklaşık 3 hafta önce bi akrabamın evine yerleştim. Vodafone sınırsız internetim olmasına rağmen bağlanamadım - telefon bile doğru dürüst çekmiyor. Tam türkcellden internet pakedi almayı düşünürken bir tane şifresiz wireless buldum şansıma ,bağlandım cangıl cungul çalışıyordu. Daha sonra merak ettim modemin ipyi yazdım modem arayüzünde de şifre yoktu lap diye daldım . yalnız şöyle bi şey de var modemin ismine de dokunulmamış aynen AirTies_Air5340 duruyor, yani bilmeyen biri kurmuş öyle bırakmış gibi. Gel zaman git zaman arayüzden bağlı olan ipleri mac adresleri, internet hızını (12mbit) kontrol eder oldum modemin sahibi gibi olmudum ama bi yandan da vicdan azabı yaptığım için -belki kotalı olabilir diye- sadece hürriyet, tahribat takılıyordum video fln izlemiyodum. En sonunda şöyle bişey aklıma geldi ben bu modemin sahibine ulaşayım hem hattına şifre koyması için uyarayım, hem faturasına ortak olayım diye. Apartman 3 katlı (2.katta oturuyoruz) alt kattakileri ve karşı komşumuzu tanıyorum onlara sordum yok dediler. Üst kat komşumuzun olduğuna nerdeyse emin gibiydim çünkü telefonu biraz yukarda tutunca bağlanıyor aşşağı indirince arada kesiliyor.Bir de ayak sesleri bulunduğum odaya doğru gelince net gidiyordu, sanki benim kullandığımı anlamışlar da uyarı olsun diye modemi kapayıp açıyolarmış gibi. Neyse bugün, lan internetimizi sen mi kullanıyodun amcık hoşafı gibi gelebilecek laflara cevap hazırlayarak çıktım üst kata. Çok güleryüzlü bi amca çıktı dedim abi falancanın yeğeniyim, okuyorum internet lazım oluyor sizin hattı kullanabilirmiyim. Adam tabi şifreyi vereyim dedi (!) . Ben şaşırdım bi yalnış olmasın şifreli mi ağ deyince emin olduğunu söyledi, ortaklığımı da kabul etmedi. 

-Kısa kes de aydın havası olsuncular aşağıdan itibaren okuyabilirler-

Ben şimdi hem helallik almak için hem de kullandığımın kadarının parasını teklif etmek için bu adamı bulmaya niyetlendim. Elimde modem markası, ttnet k.adı ve yıldızlanmış şifre var. Fatura yatırma yerlerine gidip TTnet k.adından isim öğrenebilir miyim ? yada yıldızlanmış şifreyi bişekilde çözüp kota bilgisinden öğrenebilir miyim . Adını bişekilde bulabilirsem kendisini de bulurum. Kapı kapı dolaş da demeyin çünki yan apartmanlardaysa dolaşmakla bitmez. 

durum bu hocalar ne yapabilirim.

https://i.imgur.com/lCgZ0V0.jpg
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

sinyal gücünü db olarak ölçen bi program vardı ismini hatırlarsam bakarım

10 metrede 39.2 db yaklaştıkça 60db 100 db 140db diye artıyodu en sonda %100 geldiginde yep yeşil diyodu modemin dibindeyken

öle bi programla elinde laptop ile dolasabilirsin :)

"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alli
    alli's avatar
    Erkek

eyv hocam hemen araştırayım

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

kulanıcı adı tel nosuysa alan kodunun yazılmamış hali şifre olarak veriliyo genelde mesela

k.adı: 2163335566

şifre: 3335566

kullanıcı adında numara varsa zaten o hattı arayabilirsin buda yazarken aklıma geldi :)

test 1 2
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BiUyeOlamadim
    BiUyeOlamadim's avatar
    Erkek

Wireless özellikli bir telefon ile tespit edebilirsin, ben öyle yapmıştım.

The tip of the tongue taking a trip of three steps down the palate to tap, at three, on the teeth. Lo. Lee. Ta.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

olayı çözdük :) kullanıcı adı telefon numarası. arar sanırım birazdan :)

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alli
    alli's avatar
    Erkek

__hsyN__ bunu yazdı:
    -----------------------------

kulanıcı adı tel nosuysa alan kodunun yazılmamış hali şifre olarak veriliyo genelde mesela

kullanıcı adında numara varsa zaten o hattı arayabilirsin buda yazarken aklıma geldi :)

evet hocam eskiden kullanıcı adı atıyolardı mehmetcan23 fln gibi artık random rakamlar atıyolar sandım onu görünce. meğer tel numarasıymış şimdi farkına vardım. eyv hocam biarayım ben en iyisi

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

alli bunu yazdı:

__hsyN__ bunu yazdı:

evet hocam eskiden kullanıcı adı atıyolardı mehmetcan23 fln gibi artık random rakamlar atıyolar sandım onu görünce. meğer tel numarasıymış şimdi farkına vardım. eyv hocam biarayım ben en iyisi

bizim 2. kez ttnete geçişimiz arada turknet yaptik, ttnette iki sefer bu şekildeydi, bikaç yerde de bu şekilde olduğunu gördüm umarım bulursun adamları :)

test 1 2
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

modemin yıldızlı şifresi sayfa kaynağında görünebilir bi baksana?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

BiUyeOlamadim bunu yazdı:

Wireless özellikli bir telefon ile tespit edebilirsin, ben öyle yapmıştım.

aynen işe yarayabilir. hacı şöle düşün. bu adam şifreyi bile değiştirmeyi bilmiyosa muhtemelen sabit hattı kullanıyordur net de ek gelmiştir. hani kullanıcı adını bi ara muhtemelen telefon bağlıdır.

ayrıca şu kısa kes aydın havası olayını sevdim. +++repp

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

http://www.downloadarsivi.com/detay/4148/Araclar/Guvenlik---Sifreleme/Sifre-Cozucu.html

bunu kullanarak yıldız sifreyi kırıp kotadan Ad Soyadı Alıp Adresi Cıkarma Sansı var 

Ugrasmak istersen bide bu var :)

http://www.adeosecurity.com/guvenlik/wardriving-hakkinda/

itsin oglum sen adam degilsin
Toplam Hit: 2067 Toplam Mesaj: 15