folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sigara Krizinden Kurtulma

Sigara Krizinden Kurtulma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek
    catlax bunu yazdı

hocalar sigarayı bırakmamın 3. günündeyim şu saate kadar hiç bir kriz yoktu ama birden bire öyle bir kriz vurduki çıldıracağım. yatıyorum uyuyamıyorum geri kalkıyorum resmen uyuştu her yerim.

şeytana uymayım diye kriz vurur vurmaz evdeki sigaraları kırıp balkondan dışarı salladım.

durmadan su içiyorum bir müddet geçiyor kriz sonra tekrar başlıyor. Hiç bir şeye dikkatimi veremiyorum. Sanki beynimin içinde birisi farklı yöne yönlendiriyor beni.

yardım edin

imzanı hatırla

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

geçenlerde güzel bi yazı yazmıştı birisi.

ya bi süre disiplinin getirdiği acıya katlanırsın

ya da disiplinsizliğin getirdiği her acıya. 

hayatın her alanında geçerli güzel bi motto. sigara içersen başına gelebilecekleri biliyosun maddi manevi, içmezsen elde edeceklerini. pes etme

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek
    ultrAsker bunu yazdı

hayatın her alanında geçerli güzel bi motto. sigara içersen başına gelebilecekleri biliyosun maddi manevi, içmezsen elde edeceklerini. pes etme

İyi de sigara içince zevk alıyorsun sonuçta. Onu da hesaba katman lazım.

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek
    DevilRullz bunu yazdı
    ultrAsker bunu yazdı

:D tüh bak sigara içmeyenlerin hayatında bi zevk eksik desene. aynı kafayla eroin de içebilirsin.

bu laflar sigara içenlerin kendisini kandırma yöntemidir başka bir şey değil.

bu arada ben de içiyorum ama sizin gibi masumlaştırmaya çalışmıyorum. madde bağımlısıyım.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek
    ultrAsker bunu yazdı
    DevilRullz bunu yazdı
    ultrAsker bunu yazdı

:D tüh bak sigara içmeyenlerin hayatında bi zevk eksik desene. aynı kafayla eroin de içebilirsin.

bu arada ben de içiyorum ama sizin gibi masumlaştırmaya çalışmıyorum. madde bağımlısıyım.

La ben masumlaştırmaya çalışmadım. Şimdi adam bi sigara çekse onun zevki owwwww süper olur :D Ama asıl sen adamı kandırmaya çalışıyorsun. Evet sigara içmek zevk veriyor ama bu sağlığını kötü yönde etkiliyor bu yüzden içmemelisin demiyorsun. Sigara içtiğin zaman akciğer kanseri olma riskinden dolayı torunlarını göremeyebilirsin. Hala sigaraya devam mı edeceksin? demiyorsun. Direk sigara içince şöyle oluyor böyle oluyor diyorsun. İçme, kötü, kaka, pis diyorsun.

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek
    DevilRullz bunu yazdı
    ultrAsker bunu yazdı
    DevilRullz bunu yazdı
    ultrAsker bunu yazdı

La ben masumlaştırmaya çalışmadım. Şimdi adam bi sigara çekse onun zevki owwwww süper olur :D Ama asıl sen adamı kandırmaya çalışıyorsun. Evet sigara içmek zevk veriyor ama bu sağlığını kötü yönde etkiliyor bu yüzden içmemelisin demiyorsun. Sigara içtiğin zaman akciğer kanseri olma riskinden dolayı torunlarını göremeyebilirsin. Hala sigaraya devam mı edeceksin? demiyorsun. Direk sigara içince şöyle oluyor böyle oluyor diyorsun. İçme, kötü, kaka, pis diyorsun.

dostum onun zevkinin owww süper olmasının sebebi geçmişte sigara bağımlısı olması. vücudu ihtiyacı olan şeyi alıyor rahatlıyor sen de bunu keyif zannediyorsun. hiçkimse ilk sigarasında 'lan bu ne mükemmel bişey' diyerek bağımlı olmamıştır.

benim kastettiğim acı zaten içtiğin an gelecek acı değil. bi anlık gafletle gelecekte çekeceğin sıkıntıların önünü açman. kısaca ifade ettim kanser vb şeyleri yani

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek

Tamam öyle dedin ama sigaranın zevkini hesaba katmadın. Bu zevki söyleyip onu yenecek başka birşey daha söylemelisin ki adam sigara içesi geldi vakit senin dediğin şey ağır bassın ki içmesin. Yoksa bu konuda yazılan şeyleri adam daha öncede duydu. Hiç bi sike yaramadı.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek
    DevilRullz bunu yazdı

Tamam öyle dedin ama sigaranın zevkini hesaba katmadın. Bu zevki söyleyip onu yenecek başka birşey daha söylemelisin ki adam sigara içesi geldi vakit senin dediğin şey ağır bassın ki içmesin. Yoksa bu konuda yazılan şeyleri adam daha öncede duydu. Hiç bi sike yaramadı.

nikotin kana en hızlı karışan maddedir. Sigara dediğin eroin'in gibi ağır uyuşturucunun aksine çok çok küçük dozlarda fakat çok hızlı dopamin salgılatan bir orospu çocuğudur.

ultrasker'in dediği gibi ilk sigara'nın süper olma gibi bir durumu yok, ilk sigaramı adım gibi hatırlıyorum ben, zevkten ziyade öne çıkan etkisi beni uyuşturmasıydı. Ciğerlerimi ele geçiren, her bronşun içine giren dumanı hissettikten sonra pat diye uyumuştum zaten.

Ben çok severek sigara içtim, sağlıktan dolayı siksen bırakmazdım. Tek birşey diyeyim, Türk kızı hani gerçekten nefretlik birşey olsada, sigara içmeyen kızlar sigara içen erkekler tanışıp kaynaşıyorlarsa gerçekten duygusallar öyle diyeyim. Erkekler öyle pis sigara kokuyor ki, yemin ediyorum yürüyen küllük gibi kokuyorlar, fiziksel olarak bir çekimin aklı başında biri için imkanı yok. İçen kadınlar birşekilde o kokuyu izole ediyorlar bak şimdi aklıma geldi tanıdığım kadınlardan almadım sigara kokusu.

Zevkini bana soracaksın yani sigaranın. Uyuşturucularıda imkanım olduğu kadar denedim, bir tek LSD içmedim zaten içmiş gibi dolandığım için ve ters teper diye, sigara uyuşturucudur, sigara tiryakisi madde bağımlısıdır. Say say bitmez sigarasızlığın güzelliği, o kadar seven ben arada alışkanlık olarak yoklasada beni, sigarasız hayat mükemmel. Bazen sigarayı bıraktığımı unuttuğum falan oluyor "neden içmedim lan bugün" diye düşündüğüm oluyor o denli bir alışkanlık olmuş. Sigara ilk 2-3 senesi güzel, 5 seneden sonra tiryakilik başlıyor, boku yemiş dopamin reseptörlerinden sonra sigarada keyif vermez oluyor.

Bırakın gitsin, ilaçsız falan bırakın direk kafadan dalın, zaten ilk savaşmalar basit, ilk karşında görünür bir düşman oluyor içmeyeceğim diyorsun, sonra "bir tane yak gitsin" tarzı sinsilikte bir düşman geliyor herkes onda başarısız oluyor zaten.

Bir zamanlar hayatında ki en güzel şey sigara olan biri olarak şunu diyorum, bırakın gitsin. Bırakmak hiç içmemiş olmaktan daha güzel bence.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek
    DevilRullz bunu yazdı

müdür hala zevk diyorsun ben de diyorumki o zevk bir ilizyon. bağımlılar hisseder sadece. hiç içmeyen birinin sigara içip zevk alması diye bir şey söz konusu değil.

hiç sigara içmemiş birine çıkıp 'ya sen nasıl sigara içmezsin çok zevkli bir şey' diyebiliyo musun? diyebiliyosan senin durum vahim :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek
    ultrAsker bunu yazdı
    DevilRullz bunu yazdı

müdür hala zevk diyorsun ben de diyorumki o zevk bir ilizyon. bağımlılar hisseder sadece. hiç içmeyen birinin sigara içip zevk alması diye bir şey söz konusu değil.

hiç sigara içmemiş birine çıkıp 'ya sen nasıl sigara içmezsin çok zevkli bir şey' diyebiliyo musun? diyebiliyosan senin durum vahim :D

Hoca bir maddenin işleyişini falan tam bilmeden konuşuyorsun. Git araştır. Sigaranın zevki ilizyon falan değildir üstteki arkadaşın dediği gibi dopamini arttıran bir maddedir. Yani zevki gerçektir.

Toplam Hit: 3911 Toplam Mesaj: 43