folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sigarayı Bırakmak

Sigarayı Bırakmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamazingo
    zamazingo's avatar
    Erkek

2 Eniştemde Sigaradan vefat etti düşünürken babamında aşırı derecede sigara ictiği aklıma geldi acayip morelim bozuldu aldım karşıma 1 saat konuştum dedim baba gel niyet et şu illeti bırak bak hem yaşında ilerliyo sağlıklı yaşa ömrünün kalanını bunları anlatırken ağlayacak oldum 2 ya babam sigaradan giderse ya sigaradan hasta olursa. Nomal ölümü insan kaldırır ama sigaradan insan kafayı yer her neyse hocalar konuştuk felan dedim baba yarın gideyim randevu alayım tamam dedi sizce faydası olurmu yada önerebileceğiniz birşey varmı inanın morelim 0 sigarayı bırakması için herşeyi yaparım 

Yol Güzeldir. Odak Bilgi İşlem
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

hoca sakızdı banttı boş iş onlar ama bu yeşilay filan yardımcı oluyor onların faydası var tabi senin pederin gerçekten bırakmayı istemesi lazım

şahsen benim arkadaşım bırakmak için bant aldı bant kolundayken sigara içti zehirlendi filan eğer kişi gerçekten istemiyorsa imkansızdır

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kalibre
    kalibre's avatar
    Erkek

valla abi şimdi belki saçma olacak ama face de cumhur onat hocam.com da 24 saat oldu sigarayı bırakı diye bi konuya yorum yazdı die bişi gördüm ama üyeliğim yk bakamıyoruum içeriğe senin varsa bi bak şimdi onu gördüm söledim :) bide askerde bi tertibim bıktım tozu diye bişi kullanıyodu bıraktı onunla bi araştır..

Herkesin hayatına kimse karışamaz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Düşünülenin aksine ne sigara ölümcül bir zarara sahip ne de sigarayı bırakan insanlar arkasından çok sağlıklı oluyor..

Sigaranın adamakıllı kanıtlanmış zararlarıyla ilgili bir tek makale yok.. Her şeyi sigaraya atmaksa kolay. Sigaradan ölüm diye bir şeyse sözkonusu değil, belki kastettiğin kalp problemi ya da kanser. Ama sigaradan ölünmüyor..

Sigaraya uzun süredir alışmış bir insan geç yaşta sigarayı bırakırsa ardından gelecek şeyler aşağı yukarı bellidir.. Mutsuz olur.. Bir de sürekli yemek yer ki bu sigaranın kendisinden çok daha ölümcül bir tehlikedir. Ve bunun gibi bir sürü şey.

Baban bu yaşına kadar sigarayla yaşamış, belki senin hiç bilmediğin sorunlarını sigaradan destek alarak aşmış, muhtemelen büyük keyifle içiyor.. İnsanın sevdiği insanların ölümünü düşünmesi korkunç bir şey farkındayım.. Ama tamamen şahsi fikrimle bu durumda karşımdaki insanın da bir beyni olduğunu düşünmeyi ve kimseyi sevdiği şeylerden mahrum bırakmaya hakkım olmadığına inanmayı seçiyorum.

Zararlı mı, elbette fiziksel sağlık açısından yararlı değil. Fakat ölümle ilişkisi doğrusal olarak tespit edilememiş bir şey halen ve zararları da sallantıda. Korkman doğal ama bence dikkat edilmesi gereken şey sigaradan çok eniştelerinin bıraktığı genetik miras ve ölümlerine sebep hastalıklardan korunmanın diğer yolları.. Kimseyi depresyona sokmaya, sinir hastası yapmaya ve özgürlüğünün kısıtlandığını düşündürmeye gerek yok..

sigara değil, balık olan.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamazingo
    zamazingo's avatar
    Erkek

hocam dinlemez bizim peder anca ilaç bant felan bilmem ne olursa inat biraz 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crafty
    crafty's avatar
    Erkek

hocam bir ilaç var adını hatırlayamadım şimdi annemde babamda o ilaçla bıraktılar. 160 tl civarında bir ilaç. her gün kullanıyorsun. sigarayı direk kesmiyorsun. 10. ile 14. günler arasında sigarayı komple kesmeni istiyor ki o zamana kadar zaten sigara günde 2-3 taneye fln düşüyor. sonrasında da ilacı almaya devam ediyorsun. shampix miydi neydi adı da eczaneye gidip fayzırın (phizer die yazılıyor olması lazım) shampix ilacı dersen bilirler. annem de babamda 3 aydır içmiyorlar. 2 çeşidi var sen ilk dozu alacaksın eğer bırakamazsa onun daha ağırı olan ikinci dozu var...

Kasnak yuvarlandı elek oldu, eski orospular melek oldu...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jawsap67
    jawsap67's avatar
    Erkek

ilaç falan hikaye olay kafaya koymak ve vazgeçmemek

Düzen hayatından memnun, düzülen ne zaman değişecek
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

izzmarit bunu yazdı:
    -----------------------------

Düşünülenin aksine ne sigara ölümcül bir zarara sahip ne de sigarayı bırakan insanlar arkasından çok sağlıklı oluyor..

Sigaranın adamakıllı kanıtlanmış zararlarıyla ilgili bir tek makale yok.. Her şeyi sigaraya atmaksa kolay. Sigaradan ölüm diye bir şeyse sözkonusu değil, belki kastettiğin kalp problemi ya da kanser. Ama sigaradan ölünmüyor..

Sigaraya uzun süredir alışmış bir insan geç yaşta sigarayı bırakırsa ardından gelecek şeyler aşağı yukarı bellidir.. Mutsuz olur.. Bir de sürekli yemek yer ki bu sigaranın kendisinden çok daha ölümcül bir tehlikedir. Ve bunun gibi bir sürü şey.

Baban bu yaşına kadar sigarayla yaşamış, belki senin hiç bilmediğin sorunlarını sigaradan destek alarak aşmış, muhtemelen büyük keyifle içiyor.. İnsanın sevdiği insanların ölümünü düşünmesi korkunç bir şey farkındayım.. Ama tamamen şahsi fikrimle bu durumda karşımdaki insanın da bir beyni olduğunu düşünmeyi ve kimseyi sevdiği şeylerden mahrum bırakmaya hakkım olmadığına inanmayı seçiyorum.

Zararlı mı, elbette fiziksel sağlık açısından yararlı değil. Fakat ölümle ilişkisi doğrusal olarak tespit edilememiş bir şey halen ve zararları da sallantıda. Korkman doğal ama bence dikkat edilmesi gereken şey sigaradan çok eniştelerinin bıraktığı genetik miras ve ölümlerine sebep hastalıklardan korunmanın diğer yolları.. Kimseyi depresyona sokmaya, sinir hastası yapmaya ve özgürlüğünün kısıtlandığını düşündürmeye gerek yok..

Hoca sigaradan sonrası konusunda haklıısn ama ne demek zararı yok ? Ben 9 ay bıraktım ve ağzıma sürmedim hiç.Ama sonra 1 sigara yaktım ve kaldığım yerden devam ettim.Kimse gerçekten sigarayı bırakamaz.7 sene bırakıp tekrar başlayanlar var.Yani bu illet bir kez bulaştımı kurtulmak çok zor.Alllah belasını versin, mutlu olurum içerim, sıkınıtılı olurum içerim, boşta olurum içerim ben anlamadım ki hangi zamanda sigara tatlı gelmiyor ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cayan
    Cayan's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam ilaca, bant'a o kadar parayı ben de versem, ben de bırakırım yani.

https://www.youtube.com/watch?v=jQk82bpUy1Y
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamazingo
    zamazingo's avatar
    Erkek

izzmarit bunu yazdı:

bırakmasınmı yani bumudur babama kalsa hep içer ?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

Şunu seyrettir üyeliksiz izlenebiliyor mu bilmiyorum ayrıca bu postu yazarken sigara içiyorum :(

http://www.facebook.com/home.php?#!/video/video.php?v=161082247263982&oid=127380307290987&comments

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
Toplam Hit: 4610 Toplam Mesaj: 35