folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Sigorta Fiyatlarında Oluşan Ciddi Fark

Sigorta Fiyatlarında Oluşan Ciddi Fark

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Açmayın böyle başlıklar moralim bozuluyor. Ehliyet 15 yıldır cepte duruyordu. ilk kez araba lazım oldu aldım şansa bak sigorta fiyatlarının nirvana yaptığı zamanı seçmişim. 17 yaşındaki arabanın zorunlusu 530tl tuttu. Sokim böyle düzene. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Olgunisik bunu yazdı

Açmayın böyle başlıklar moralim bozuluyor. Ehliyet 15 yıldır cepte duruyordu. ilk kez araba lazım oldu aldım şansa bak sigorta fiyatlarının nirvana yaptığı zamanı seçmişim. 17 yaşındaki arabanın zorunlusu 530tl tuttu. Sokim böyle düzene. 

güzel rant oluşmuş hacım başka birşey degl , her sene fiyatlar düşmesi gerekirken artıyorsa o ülkede sorun var demektir. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek

Sigortacı kişilere lafım yok benim :)
    Sadece bu kadar artış gerçekten can sıkıcı. Olayın direk içerisinde olan kişilerden fikir almak istedim. Yakın zamanda iki proje kaldı onlarda tamamlanınca ben bu işi ile alakal bir prohe yapmayı düşünüyorum ve güzel bir bilgiler edindim. 

Yazanlara teşekkürler.

www.kadirozdemir.net @kadirozdemirnet
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    darkroques61 bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

hocam bana burda cok yuklenecekler ama ben bu zammin dahi az oldugunu soyluyorum. (toplu ulasimi zorunlu hale getirmek icin) Sigorta veya vergi adi altinda arabanin parasini her yil tekrar odemek gerekiyor bence.

her sene suruculer de tekrar ehliyet kursuna gidip 1 ay egitim alip sonra sinava girip oyle tekrar ehliyet almali.

istanbulda ki trafik sorunu ancak boyle cozulur. cevremdeki dairelere bakiyorum hanedeki kisi sayisi kadar arac var. hatta inanmazsiniz kimisinde aile 3 kisi 4 arac var neymis efendim dag evine giderken jeep sehir icinde spor araba kullaniyormuslar.

yada sirket calisanlarina hemen aylik 300 euro luk bir arac kirala ver sonra trafik var diye soylen... ben 28 yasima geldim bu istanbuldaki trafik yuzunden ehliyet almadim. bana kalsa calisanlarima da araba vermem ama ortaklarim ille arac vercez diye tuturdu, 2 calisana 1 araba seklinde verdiler. benim gozumde gereksiz 5 arac trafige cikiyor. (ben genelde minibus - metrobus kullaniyorum)

Dayı sen ne kullanıyon ? Direkt araba kullanımını yasaklayalım olsun bitsin niye bu uğraş :)

yazimin sonunda belirtmisim metrobus kullaniyorum. Hocam en basitinden ben kaldirimlara park etmis araclari cekmek zorundamiyim. Otoparksiz ev satin alan adam arac kullanmamali mesela. (benim otoparkim var diye demiyorum bunu) bu sozume karsilikte belediye otoparksiz eve izin vermesin o zaman diyorlar. Belediye izin verir belediye sana arac kullanmayi zorunlu kilmiyor ki eve otopark zorunlu kilsin. sen arac kullanacaksan otoparkli ev kullanmalisin. Yarin oburgun otoparksiz ev sahipleri arac satin alamaz diye bir yasa ciksa ne guzel olur, Emin olun o zaman sigorta fiyatlari normale doner. (sigorta ronesans birligin fiyatlar artti)

Konuyu dagitmak istemezdim ama buda benim dusuncem fark normal ve her sene de acilacak bu fark.

Hocam toplu ulaşım kullanmak güzel de toplu ulaşım metrodan ibaret değil sorun burada :)

Halk otobüslerine binmek eziyet, iett eziyet, minibüs eziyet şöyle diyeyim: 10 yere gidebilecekken 1 yere aynı zamanda ancak gidiyorsun, trafiğin kapalı olduğu saatlerde ise ulan otobüste oturacağıma kendi aracımda otururum oluyor çünkü toplu ulaşım hem çok pahalı hem psikolojik olarak hem de fiziken insanı yıpratıyor, 500t hattında 1 senede 7 kez kavga ettim çoğu şoförle. Yokuştan aşağı gaza basarak inen minibüsçüye uyarılarıma rağmen sallamayınca saldırdım tahammül edemedim, bu insanlara nasıl tahammül ettiğinizi canınızı nasıl emanet ettiğinizi de anlayamıyorum çoğu bildiğin kasap.

O yüzden parası olmayana scooter yada motorbisiklet, parası olanaysa dizel küçük araba öneriyorum. Metro hattında gideceğiniz yer varsa tabi ki metroya binin onun dışında iett, halk otobüsü, minibüs çekilecek şeyler değil.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

bir sürü şey yazmıştım lan siktir et dedim sildim :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

+ Kasko 3500 çıktı

Bu sene odedigim toplam 6500 e yakın Vergi+Sigorta+Kasko bedeline satılan tofaş şahinler var.

Yurtdışında düzgün bi 2. el bi araba bile alınabilir

Araba falan almayın taksiye binin beyler

HolyOne tarafından 18/Oca/16 09:44 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

+ Kasko 3500 çıktı

Bu sene odedigim toplam 6500 e yakın Vergi+Sigorta+Kasko bedeline satılan tofaş şahinler var.

Yurtdışında düzgün bi 2. el bi araba bile alınabilir

Araba falan almayın taksiye binin beyler

Bak şimdi 3500 kasko çıktıysa ya ilk arabandır, ya araba pahalıdır, yada geçmişinde hasarlar vardır

eğer bu durumlar söz konusu değil ben 3500 verdim diyosan gel bana bakalım

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek

Hocam arabanın marka model nedir?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Ustume olan ilk araba hocam yani 2. arabam olsa daha mı ucuz oluyo? Bilsem bi alım satım yapardım =)

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek

2013 Seat İbiza 1.2 tsi 

gecen yıl kasko 1850₺

trafik sigortası 480 ₺ 

bu yıl kasko 1050 ₺

trafik sigortası 630 ₺ 

not : yıl içinde kaza bela yok ilk araba

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
Toplam Hit: 7642 Toplam Mesaj: 74
sigorta araç sigortası sigorta artışı