Sigorta Kasko Fiyatları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

her kazada millet sigortayi sikior. sonra fiyatlar kol gibi olunca da yine bize giriyor.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

birazdan serkan gelir niye yolunduğumuzu anlatır.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bugün Habertürk TV'de Sigorta şirketlerinin birliğiyle ilgili bir yetkili açıklamalar yaptı. Yayını youtube da bulamadım. İzlemenizi tavsiye ederim bulabilirseniz. Bakış programın ismi 7 aralık 2015 yayını.

Sigorta şirketleri 2014 yılında 1 milyar tl zarar etmişler. Şöyle ki prim havuzunda toplanan para geçen yıl 4.8 milyar tl civarında, ödenen davalar, hasar ödemeleri, ölüm yaralanma vs. tazminatları toplamı 5.2 milyar tl civarındaymış. Türkiye'de toplam 14 milyon sigortalı araç varmış 1 yılda 800 bin küsür maddi hasarlı kaza olmuş. 30 bin küsür yaralanmalı 2 bin 500 civarı ölümlü kaza oluyomuş. 

Dolayısıyla zarar yazan bir sektör otomatikman primleri ortalama %15-20 civarında artış yansıtmışlar 2015 de.. Ayrıca acentelerin %10 olan komisyon oranı da artık % 7 veya %8 e düşürülecekmiş.

Bir de yeni getirilen bir kanuna göre sigorta şirketleri kaza durumunda karşı tarafın değer kaybını da ödemek zorunda. Bu durum da kanunda geçmiş 2 yılı da kapsadığı yönündeymiş. Bu da adamlara piyangodan çıktı  bütçede yokken beklenmedik bi şekilde geçmiş 2 yılın değer kaybı davalarını ödüyorlar.

Bu şu demek, eğer geçmiş 2 yılda trafik kazası yaptıysanız ve sizin aracınızda hatanız olmadığı halde değeri düştüyse geçmiş 2 yıla dönük dava açabiliyorsunuz. Ama eleman özellikle bizimle yani sigorta şirketiyle anlaşmaya çalışsınlar diyor, bazı kişiler bizimle hiç irtibat kurmadan direkt dava açıyor diyor. Aman dikkat artık trafik kazası yapan, arkadan çarpan vs. olursanız s.çtınız. 

Sonuç olarak bu sigortacı amcalar ciddi zarar ediyorlarmış. Bunun açıklaması özetle şu, kuruyla birlikte yaşlar da yanıyor.

2014 de toplam 1 milyar zarar eden sigorta şirketleri bu yıl da yıl dolmadığı halde şu anda 3 milyar tlye yakın zarar etmişler. Halen devam eden davalar da cabasıymış.

2016 da rakamlara % 18-20 civarında bir zam olacakmış.

Kazasızlık indirimleri de kademe kademe yapılmış. Örneğin 3 yıl kaza yapmadınız 3. kademeye çıkıyorsunuz %30 indirim alıyorsunuz. Sonra bir kaza yaptınız kademe dereceniz 3 den 2 ye düşürülüyor. Bir sonraki yıl %20 indirim alıyorsunuz. Tabi her yıl kâr zarar durumuna göre fiyat artışı yapıldığı için %15-20 zam yapıldığı için sizin indirim zammı engelliyor, o yüzden aynı fiyattan devam ediyorsunuz.

Program yarım saat sürdü 2 satırda özetledim size 

Bütüüün primlere zamlar gelmeye devam edecek. Şaşırmayın gari...

ALINTIDIR

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

firmadan firmaya farklılıklar gösteriliyor.

Evet fiyatlar uçtu. Haziran ayından beri sürekli artış. Gün içerisinde 3 defa farklı fiyat aldığım oldu bir araç için.

DJ_Alper de sigorta işinde bende sigorta işindeyim. 

Poliçe bitim zamanları geldiğinde bana da ulaşabilirsiniz. En uygun olan fiyat ile geri dönüş yaparız.

Ayrıca belirteyim öyle trafiği kilitlemek köprüde eylemlerle olacak işler değil bunlar :)

Karşınızda ki firmaların en fakiri bütün mal varlığımızı satın alacak güçte. Bizde istiyoruz fiyatlar düşsün komisyonlarımız artsın. Müşteri ofisimize geldiğinde geçen sene bu paradı bu ne yaaa diyip gidiyor. Tavuk gibi akşama kadar geziyor en sonunda yorulup bulduğu ilk sigortacıda poliçesini kestiriyor. E ben müşterimden oluyorum. Güven sarsılıyor mecburen. 

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qckmrdrr
    qckmrdrr's avatar
    Erkek

Geçen sene 204 liraya yaptırdığım trafik sigortasına 03.12.2015'te geçen hafta 647 lira yatırdım :(

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek
    qckmrdrr bunu yazdı

Geçen sene 204 liraya yaptırdığım trafik sigortasına 03.12.2015'te geçen hafta 647 lira yatırdım :(

keşke ulaşsaydın. daha uygun bulurduk

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

her kazada millet sigortayi sikior. sonra fiyatlar kol gibi olunca da yine bize giriyor.

Kasko sigortaş şirketleri şöyle bir şey demişlerdi Ölümlü kazalarda çok tazminat verdigimiz için zarar ediyoruz bir şekilde bizden cıkarıyorlar.

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek
    Bir de yeni getirilen bir kanuna göre sigorta şirketleri kaza durumunda karşı tarafın değer kaybını da ödemek zorunda. Bu durum da kanunda geçmiş 2 yılı da kapsadığı yönündeymiş. Bu da adamlara piyangodan çıktı  bütçede yokken beklenmedik bi şekilde geçmiş 2 yılın değer kaybı davalarını ödüyorlar. 

Benim aracıma biri kapısına çarpti kapı degişti sıfır almıştım aracı o da ilk yilinda oldu şimdi araci alalı 2 yil oldu ben bunu nasil yaparım.

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tahriford
    Tahriford's avatar
    Erkek

10 15 20 sene hic kaza yapmadan , sigorta bedellerini kuzu kuzu ödeyen zavallı milletimin sucu nedir o zaman..... Turkiyede zarar eden sektör yoktur, KÂR dan zarar eden gözü duymaz , daha çok kazanma zihniyetine, uygun bahane bulma mantığı vardır.... Zarar eden dükkanı kapatsın da görelim. Bırakmazlar , neden AKAN GELİR BALLİ LOKMA TATLİSİ.....

imza: ben
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    Tahriford bunu yazdı

10 15 20 sene hic kaza yapmadan , sigorta bedellerini kuzu kuzu ödeyen zavallı milletimin sucu nedir o zaman..... Turkiyede zarar eden sektör yoktur, KÂR dan zarar eden gözü duymaz , daha çok kazanma zihniyetine, uygun bahane bulma mantığı vardır.... Zarar eden dükkanı kapatsın da görelim. Bırakmazlar , neden AKAN GELİR BALLİ LOKMA TATLİSİ.....

Aynen, kârdan zarar ediyorlar.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
Toplam Hit: 4741 Toplam Mesaj: 46
sigorta kasko fiyatları