folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Sınavlara Çalışamamak Ve Bunu Aşabilmek ?

Sınavlara Çalışamamak Ve Bunu Aşabilmek ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

Selamlar,

Normalde bu konuyu başka biri açsa bir sürü şey yazabilirdim, var olması gerekenleri biliyorum ama kendime uygulayamıyorum. Perşembe günü ve salı günü iki tane sınavım var. Ve ben daha perşembe günkü sınava çalışmaya başlayamadım. 11 slayt var 2 tanesini falan anca bitirdim ama daha da gitmiyor..

Sanırım ders çalışmaktan bıktım.. Zaten normalde ders çalışmam ama şimdi iş biraz daha spesifik olduğu için çalışmak zorundayım. Sınav java'dan multi-threading üzerine ama çok detaylı bir konu. Adam her şeyi anlatmış, zaten derslerin 5-6 tanesine gittim, burdan 1 saat uzaklıkta üniversite (neuchatel de), sabah 6 da kalkıp gitmek koymuştu bana..

Java yı az biliyorum, yani multi-thread uygulama da yaparım ama bu ders onla ilgili olduğu için haliyle çok detay var. Slaytlardan çalışmaya çalışıyorum ama yapamadım bir türlü..

Sınavlar bittikten sonra kaynakları sitede paylaşacağım (video ve slaytlar) şimdi indirip upload etmek için zaman yok..

Neden çalışamıyorum bilmiyorum, büyük ihtimal sıkıldım artık çalışmaktan.. Yapmak zorunda olduğumun bilincindeyim, dışarı çıktım hava aldım, çalıştığım ortamı değiştirdim ama aynı şey.. bir türlü yapamadım.. Arkadaşlarla çalışma ihtimalim yok zaten öyle arkadaşlık ortamı pek yok..

Son çare dedim tahribatta belki bir iki şey bana ilham verir ve başlarım.. 

Sınav 2 saat sürecek, açık kaynak değil.. Kendime çok güvendiğim için çalışamıyor da olabilirim ama yeterli olmadığını biliyorum bunun.. Bu konudaki önerileriniz nelerdir?

Yaklaşık 2 haftadır boştum, iOS çalıştım o ara ama sınava çalışma hevesim gelmedi.. son günler geldi işte o yüzden çalışmam gerekiyor ama bu sefer sorun çalışamıyorum :)

teşekkürler

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek

modeme tekme at çalışırsın paşa. geçen hafta ben de öyleydim. bilgisayarı kaldırdım koydum yerine kitapları çalıştım bitti gitti oh mis.

SUPERBICO tarafından 10/Haz/14 23:34 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

haklısın ama slaytların çıktısını alamıyorum, wifi nin ssid sini gizlettim, şimdi printer görmüyor, usb kablo da yok. çıktı alamıyorum.. yoksa slaytların çıktısını alıp çalışacaktım.. o yüzden bilgisayar şart.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    holederma
    holederma's avatar
    Erkek

Hocam çalışma süreni uzun zamana yay ama aralıklarla çalış.Mesela 30 dk çalış 15 dk bişey izle filan kafanı dağıt.Bi oturuşta çalışmak benimde zoruma gidiyor bi dene istersen.

İtten korkmam kemiksizim , s.kten korkmam deliksizim...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

bleach i izliyorum tekrar hocam :D ama ondan sonra çalışaıyorum yine de.. bi arkadaş dediki kütüphaneye git.. yarın sabahtan gideceğim kütüphaneye orada çalışırım belki.. 

bugün çalışmayacağım büyük ihtimalle.. yarın artık olduğu kadar.. bu mantığı hiç sevmiyorum.. son güne bırakıyoruz her şey.. adamlar her gün düzenli çalışıyor.. ev arkadaşım isviçre doğumlu türk, gördüm göreli nerdeyse her gün ders çalışıyor.. ben ise sadece sınav zamanı.. bu adamlar gibi disiplinli olamadım bir türlü.. iş hayatında da böyleler.. ayak uydurmakta çok zorlanıyorum. aşırı tembel olduğumu fark ettim

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

haklısın ama slaytların çıktısını alamıyorum, wifi nin ssid sini gizlettim, şimdi printer görmüyor, usb kablo da yok. çıktı alamıyorum.. yoksa slaytların çıktısını alıp çalışacaktım.. o yüzden bilgisayar şart.. 

Çok saçma gelebilir ama bir öğrenci olarak çalışmadığım zamanlarda konu ne onu düşünüyorum. Stres yapmıyorum sınavda çıkcak diye. Merak ediyorum merak ediyorum tüm gece uyku girmiyor gözüme. Sırf bu yüzden bi oturdunmu dersin başına kalkamıyorum :D tabi hiç bi yazılıma yapamadım bunu ama en azından lys için böyle bugün mesela son haftadayız oturdum denemelerin belini kırdım yoksa alışkanlık olmuş siksen çalışamam

iyibu! yeniden..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    holederma
    holederma's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

bleach i izliyorum tekrar hocam :D ama ondan sonra çalışaıyorum yine de.. bi arkadaş dediki kütüphaneye git.. yarın sabahtan gideceğim kütüphaneye orada çalışırım belki.. 

bugün çalışmayacağım büyük ihtimalle.. yarın artık olduğu kadar.. bu mantığı hiç sevmiyorum.. son güne bırakıyoruz her şey.. adamlar her gün düzenli çalışıyor.. ev arkadaşım isviçre doğumlu türk, gördüm göreli nerdeyse her gün ders çalışıyor.. ben ise sadece sınav zamanı.. bu adamlar gibi disiplinli olamadım bir türlü.. iş hayatında da böyleler.. ayak uydurmakta çok zorlanıyorum. aşırı tembel olduğumu fark ettim

Anime izleyince benimde bişey yapasım kalmıyo bütün gün naruto izlediğimi bilirim :) fazla cezbetmiyecek bişey dene.Kütüphanede güzel fikir belki milleti görünce sende gaza gelirsin hocam :D 

Malesef hepimizde var tembellik bende hayran kalıyorum adamların bu çalışma azimlerine.11.sınıfın yazında ben arkadaşlarla gezip denize girerken bi tane holding sahibinin kızı ders çalışıyodu.Bunun gibi nadir insanımızda var.Ama turistlerin çoğunda görüyorum adam tatile gelmiş yinede ders çalışmayı veya işini aksatmıyo.

İtten korkmam kemiksizim , s.kten korkmam deliksizim...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anil
    anil's avatar
    Erkek

hocam aynısı bendede var 20 haziranda toefla gireceğim, basit bir tane sınav programı buldum  40/50  doğru soru yapıp kendimi kandırarak mutlu oluyorum :D 50 den sonrası nerde diyecekler için sıkılıp sallıyorum 50 den sonraki soruları :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whopper
    whopper's avatar
    Erkek
    AnilCarkci bunu yazdı

hocam aynısı bendede var 20 haziranda toefla gireceğim, basit bir tane sınav programı buldum  40/50  doğru soru yapıp kendimi kandırarak mutlu oluyorum :D 50 den sonrası nerde diyecekler için sıkılıp sallıyorum 50 den sonraki soruları :D

ibt girer haberin olmaz dikkat et.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    hoca, git ılık bi duş al, sonra duruma göre bi film seyret bilg. veya yazılımla ilgili. olmadı ise yat 3 4 saat uyu, kalk, kaldıgın yerden devam çalışmaya. :)

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aybke
    aybke's avatar
    Dişi

Spor + düzenli uyku biraz da motive..Motive konusunda bizim yapabileceğimiz bir şey yok, sen kendini bizden daha iyi bilirsin ama bu üçlüyü uygularsan ders çalışmada çok zorlanmazsın.

Toplam Hit: 1771 Toplam Mesaj: 20