folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Sınavsız İkinci Üniversite Başvuruları Başlamış (2022 Yılı Konusu)

Sınavsız İkinci Üniversite Başvuruları Başlamış (2022 Yılı Konusu)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

yarin ayrintili bakacagim ama bilenlere sorayim merak ettim. 

tam istedigim bir iki bölüm var

birincisi birden fazla bölüme basvurabilirmiyim. iki farkli veya ayni üniversitede? 

ikincisi bölümün birindeki neredeyse 10 dersin 5 ini gördüm. onlardan muaf olabiliyormuyum. oyle olursa direk 2. veya 3.dönemden basliyorum. boyle birsey var mi? 

Aynı üniversitede birden fazla bölüme başvuru yapamazsınız, ama mantıken farklı üniversitelerde farklı bölümlere başvuru yapabilirsiniz, ancak sınav tarihlerinin çakışma ihtimali var.

Birinci sınıfta bazı derslerde muafiyet var, ama diğer sınıfların tüm derslerini almanız mecburi...

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    blackhammer bunu yazdı

Sinavlar online mi oluyor?

Tarihe ilgiliyim, sinavlar online ise kayit olurum

Pandemi sürecinde sınavlar online idi, ama artık sınavlar yüz yüze.

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek

Ben de ikinci üniversite kaydı olarak Adalet bölümünü okumayı düşünüyorum fakat YÖK açıktan okunmayacağı konusunda karar almış diye haber okudum Anadolu AÖF den kaldırılmış. Bilgisayar Programcılığı bölümü ile Bilişim Yönetim Sistemleri arasında kaldım. Bilişim Yönetim Sistemleri nedir ne değildir ne iş yapar? bilen varsa anlatırsa sevinirim.

Yargılamak için bilmek, bilmek için anlamak, anlamak için dinlemek gerekir...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    TR-SCOPJE bunu yazdı

Ben de ikinci üniversite kaydı olarak Adalet bölümünü okumayı düşünüyorum fakat YÖK açıktan okunmayacağı konusunda karar almış diye haber okudum Anadolu AÖF den kaldırılmış. Bilgisayar Programcılığı bölümü ile Bilişim Yönetim Sistemleri arasında kaldım. Bilişim Yönetim Sistemleri nedir ne değildir ne iş yapar? bilen varsa anlatırsa sevinirim.

Bilgisayar Programcılığı 2 yıllık bir bölüm, Yönetim Bilişim Sistemleri ise 4 yıllık bir bölüm.

Yönetim Bilişim Sistemlerinde hem bilişim dersleri (programlama dilleri, veritabanı) hem de işletme dersleri (muhasebe, yönetim organizasyon, maliyet muhasebesi) dersleri alınmakta.

Böylelikle işletme yönetiminde bilişim teknolojilerini kullanmayı öğrenen öğrenciler oluyoruz.

Alınan derslere ait liste https://ebs.istanbul.edu.tr/home/dersprogram/?id=15374&birim=yonetim_bilisim_sistemleri__lisans_programi__(acikogretim)&yil=2021

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    SerYolcu bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

yarin ayrintili bakacagim ama bilenlere sorayim merak ettim. 

tam istedigim bir iki bölüm var

birincisi birden fazla bölüme basvurabilirmiyim. iki farkli veya ayni üniversitede? 

ikincisi bölümün birindeki neredeyse 10 dersin 5 ini gördüm. onlardan muaf olabiliyormuyum. oyle olursa direk 2. veya 3.dönemden basliyorum. boyle birsey var mi? 

Aynı üniversitede birden fazla bölüme başvuru yapamazsınız, ama mantıken farklı üniversitelerde farklı bölümlere başvuru yapabilirsiniz, ancak sınav tarihlerinin çakışma ihtimali var.

Birinci sınıfta bazı derslerde muafiyet var, ama diğer sınıfların tüm derslerini almanız mecburi...

dogru sinav cakisir buyuk ihtimal o zamanda yil uzar.

ben emlak yönetimi düşünüyorum ilk olarak.

baktim iktisatta gordugum belkide 10 ders var. hepsinden muaf olsam sadece 2 dönemlik dersi verip 1 yilda bitiririm. ama sadece tarih ingilizce turkce muaf demisler. ben niye bir daha iktisat dersleri alayim?

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaksi
    manyaksi's avatar
    Erkek

sınavlar çakışmıyor arkadaşlar bunun için üniversiteler düzenleme yapıyor ya biri erken yapıyor yada diğeri birbirlerinin tarihlerini takip ediyorlar genelde ona göre düzenliyorlar

peki sizce en okunabilir bölümler hangileri olabilir bir sıralama yapsanız ufaktan da açıklayarak güzel olur okuyacak kişiler için ben de cevremdekiler için soruyorum fikir olsun anlamında 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick üstü yazısı.
    uguraba
    uguraba's avatar
    Erkek

Ben bu dönem AOF YBS'ye kayıt oldum. Herkese hayırlı olsun.

Vir sapit qui pauca loquitur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Sınavlar bakımından en avantajlı üni hangisi? Anadolu üni girtlagimiza  çöküyor mq

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek
    dcpromo bunu yazdı

Sınavlar bakımından en avantajlı üni hangisi? Anadolu üni girtlagimiza  çöküyor mq

Erzurum Atatürk Üniversitesi diye duymuştum.

Ama kesin bir şey diyemeyceğim...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Palulu
    Palulu's avatar
    Erkek

sınav online değilmi, diyelimki ben Diyarbakırda okuyorum ikinci ünv Ankara veya Eskişehir sınav için oralara gitmemmi gerekiyor. Her sınav için git gel kalacak yer bayağı zor görünüyor.

Beklenen Gün Gelecekse Çekilen Çile Kuıtsaldır
Toplam Hit: 4552 Toplam Mesaj: 54
eğitim üniversite ikinci üniversite moruklar üniversitede