folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Sinekler Kaç Km Hızla Uçabilir?

Sinekler Kaç Km Hızla Uçabilir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    corvette
    corvette's avatar
    Erkek
    tongueofcolicab başlattığın geyiği görünce aklıma şu geldi...
    Dedim ki bu arkadaş bizimle taşşak mı geçiyo....Baba koskoca tarikatı bu geyikle nsl meşgul ettirdin yaa walla bravo...
    Bu neye benziyo şimdi sana başımdan geçen bi örnekle anlatıym...
    Bi gün arkadaşlarla bira içerken biri dedi ki..."Abi aslında bulutlar sabit duruyo ama dünya döndüğü için hareket ettiklerini görüyoruz"
    Bu arkadaşım da senin gibi aslında atmosferin dünya ile birlikte döndüğünü esgeçiverdi ve hemen fantazisini kurdu....
    Aslında deneyini CABRİO arabada yapsaydın bu konuyuda buraya kadar getirmez TARİKATI da böle bi geyikle meşgul etmemiş olurdun biladelim...
    Kal sağlacakla....

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HELLOWEEN
    HELLOWEEN's avatar
    Dişi
    NowalgiN bunu yazdı:
    -----------------------------
    Benim odamda 2 hafta aynı sinekle birlikte yaşadık. Walla test ettim (sinğin pipisine ip bağladım oradan tanıom yane) buna rağmen yaşadı helal wallaç

-----------------------------
    puhahahaha::))))alemsin lam sen:)sineen cükünü nassı gördün ve nası ip baaladın??mikrocerrehi yöntemiynen mi:)))mikroskop altında falan??

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NovalgiN
    NovalgiN's avatar
    Erkek
    Apla sinein kıçına biras bastırınca çıkıyo ortalık yere ((: bazılarından çıkmıyo çıkanlar erkek die düşündüm. ((:

Yağmur dindi, yağmura inandık.|www.birboluiki.net
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fartziuhm
    fartziuhm's avatar
    Erkek
    BEN SENİN FİZİKÇİDEN ŞÜPHELENMEYE BAŞLADIM

SEN ÖNE DOĞRU KOLUNU UZATABİLİRSİN ARABA GİDERKEN ŞÖDÖRÜN YAN KOLTUĞUNA DA GEÇERSİN ARABA KAÇ BASARSA BASSIN
    SEN GEÇEBİLİRSEN SİNEK DE UÇAR SİNEK BU SONUÇTA

SENİN FİZİKÇİ HAYAT OKULUNDAN MI MEZUN OLMUŞ
    ÖYLE İSE KALDIRIM MÜHENDİSİ OLMASI GEREKLİYDİ

ARZU m a aşık FATİH
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shadow_in_diamond
    shadow_in_diamond's avatar
    Erkek
    önce şunu söyleyeyim hız bir referansa göre alınır mesela benim sana göre hızım benim yere göre hhızım benim dünyaya veya aya göre hızım bunların hepsi birbirinden farlıdır çünkü hepsi bir şeye göre hareket halindedir...hareket eden biir şeyin içinddekiler hareket eden cisme temas ediyorlarsa o hareketlinin hızına sahip olurlar cismin içindekilerinde birbirlerine göre hızları farklıdır ama dışardakiler göre aynıdır..yani sinekle sizin hareket hızlarınız yere göre aynıdır tabi sinek sabitse.işin içine sineğin uçması girince sinek uçar ken araçtan bağımsızdır ve araca temas etmez ve aracın camları kapalıysa içerdeki hava akımı sabittir sineğin gücü belli bir hava akımına kadar karsı koyar içerdeki hava akımı sineğin karşıkoyabileceği güçten daha düşükse sinek içerde istediği gibi uçar. siz camları açtığınız anda hava akımı yani hızı artacağından sinek istediği gibi hareket edemez... yabi yerlere yapışır yada çok güçlü birsinekse gerçekten 180 km hızla uçuyordur.ama bu imkansızdır çünkü sinek okadar kuvvetili değildir....sonuç olarak kapalı bir mekanda
    kapalı yüzeye temas etmeyen cisim kapalımekanın hızına sahip olmaz ancak temastan sonra olur bu....yani sinek 180 le uçmuyordur normal uçabileceği bir hızla uçuyordur...camlar açılır hava akımı değişirse yani havanın direnci artarsa o zaman sinek apışıp kalır okey mi?beyler........

vesselam !!1
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zekeriyaakyol
    zekeriyaakyol's avatar
    Erkek
    valla bu sineklerin zaman zaman yüz yüz elli km hızla uçtukları görülmüştür. ve kendi aralarında yarıştıkları bile görülmüştür
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUTINEER
    MUTINEER's avatar
    Erkek
    baba o sineği ben biliyom o sinek 180-190 komaz ona o en az 300 basıyo da çaktırmıyo :)) onda turbo dizel var zaten porche larda bundan esinlenelere yapıldı abi :)

Nush İle Uslanmayana Etmeli Tekdir Tekdirle Uslanmayanın Hakkı HACKTİR.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buruksu
    buruksu's avatar
    Erkek
    bi araba 100 km hızla giderken arabanın içindeki sinek nassı oluyorda 100 km hızla gidebiliyor... sanırım o sırada arabanın (yada otobüsün) içindeki hava da sizinle birlikte 100 km hız yapiyor olmalı.. yani ortam saatte 100 hesabı.. yanlız açık havada traktörün üstünde giderken böcüklerin seninle aynı ivmeyi yapabiliyor oolmasına mantıgım elvermiyor.. sadece paranoyam azıyor kalın saalıcakla....

:) mutluyum, huzurluyum
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bavkir
    bavkir's avatar
    Erkek
    traktor 100'le mi gidiyor? bisikletli kizlar bile traktoru geciyo be.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordofdarkness
    swordofdarkness's avatar
    Erkek
    gerçekten de bu ivmeye alakalı bişi.

1)a=0 olabilmesi için ya hareketsi ya da sabit hızda hareket ediyor olması lazım.iki durumda da aracın içinde rahatlıkla dolaşabilirsiniz.mesela otobüsün.kalkarken ilk 15 dk rahat yürüyemezsiniz. şehirden çıkana kadar hızında değişiklikler olur.sonra sbt hızda gitmeye başlar.

2)Böyle bir durumda da içerdideki basınç açık hava basıncı olur.oysa pencereleri açtığınızda basınç ve yönü değişir.sineği de bi oraya bi buraya sürükler..

ayrıca neden 14 temmuzdan beri böle bişile uraşıyonuz onu da anlayabilmiş deelim...

Kısa Pantolon, Paslı Çakı, Dizde Kabuk Bağlamış Yara, Kısa Çakı, Paslı Pantolon, Yarası Gözde Kalmış Kabuk
Toplam Hit: 9940 Toplam Mesaj: 35