folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Sinekler Kaç Km Hızla Uçabilir?

Sinekler Kaç Km Hızla Uçabilir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Magnificent
    Magnificent's avatar
    Erkek
    Arabayla bırlıkte ıcındekı havada gıdıyor yane arabanın ıcıne cok az hava gelır dısarıdan ustu acık bı arabanın on camına bır sınek konarsa kendını bıraktıgı anda hıc ruzgar olmasada arabaya yetısemez.......
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NovalgiN
    NovalgiN's avatar
    Erkek
    Dünya atmosferle döndüğü için sinekte arabayla aynı hızda gidiyor.

Eğer öyle olmasaydı bu gün uçaklar istedği yere gidebilmesi için saatte 1660 km nin üzerinde bir hız sarfetmesi gerekirdi

Yağmur dindi, yağmura inandık.|www.birboluiki.net
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inshadow_
    inshadow_'s avatar
    Erkek
    önce şunu söyleyeyim hız bir referansa göre alınır mesela benim sana göre hızım benim yere göre hhızım benim dünyaya veya aya göre hızım bunların hepsi birbirinden farlıdır çünkü hepsi bir şeye göre hareket halindedir...hareket eden biir şeyin içinddekiler hareket eden cisme temas ediyorlarsa o hareketlinin hızına sahip olurlar cismin içindekilerinde birbirlerine göre hızları farklıdır ama dışardakiler göre aynıdır..yani sinekle sizin hareket hızlarınız yere göre aynıdır tabi sinek sabitse.işin içine sineğin uçması girince sinek uçar ken araçtan bağımsızdır ve araca temas etmez ve aracın camları kapalıysa içerdeki hava akımı sabittir sineğin gücü belli bir hava akımına kadar karsı koyar içerdeki hava akımı sineğin karşıkoyabileceği güçten daha düşükse sinek içerde istediği gibi uçar. siz camları açtığınız anda hava akımı yani hızı artacağından sinek istediği gibi hareket edemez... yabi yerlere yapışır yada çok güçlü birsinekse gerçekten 180 km hızla uçuyordur.ama bu imkansızdır çünkü sinek okadar kuvvetili değildir....sonuç olarak kapalı bir mekanda
    kapalı yüzeye temas etmeyen cisim kapalımekanın hızına sahip olmaz ancak temastan sonra olur bu....yani sinek 180 le uçmuyordur normal uçabileceği bir hızla uçuyordur...camlar açılır hava akımı değişirse yani havanın direnci artarsa o zaman sinek apışıp kalır okey mi?beyler........

Bunu daha önce yazmıştım .........
    ikincisi dünyanın dönme hızıyla bi alakası yok çünkü dünyanın her yerinde dönme hızı aynı deildir mesela ekvatorda daha hızlı dönerken kutuplara doğru yavaşlar ve hız neredeyse sıfıra yaklaşır......ayrıca dünyanın hızı uzaya göredir yani dünya uzayda belli bi hızla döner dünyanın içindeki durumlar farklıdır .....................
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NovalgiN
    NovalgiN's avatar
    Erkek
    inshadow ben ekvatordaki dönme hızını kastettim.

Yağmur dindi, yağmura inandık.|www.birboluiki.net
Toplam Hit: 9942 Toplam Mesaj: 35