Sinema Filmleri; Öneri Ve Bilgi 2

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Mobildeyim godzilla vardır umarım ben çok beğendim

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BrighStar
    BrighStar's avatar
    Erkek

çizikkkkkkkkkk

. Ben Kimseyi Kaybetmedim Herkez Beni KAYBETTİ... .
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Beyler sinemadan kalktı ama yorum yapmadan edemiycem kesinlikle TMNT(ninja tosbalar) gitmeyin bana o çizgi filmlerinde ki havayı bile veremedi çok boktan olmuş :D 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

2013 Enemy (Düşman)
    http://www.imdb.com/title/tt2316411/?ref_=fn_al_tt_1
    2013 senesinin bana göre en iyi yapımıdır. Cast olarak kalabalık değildir, efektleri öyle abartılacak kadar gelişmiş değildir fakat, anlatılmak istenen, daha doğrusu bariz bir şekilde anlatılan ancak, sadece çok çok donanımlı kimselerin şapırt diye anlayabileceği bir meseleden söz ediliyor. Açıkçası filmi izledim, beğendim de ancak, anlamadım. Anlayamadım. Kafamda 5000 parçalı bir puzzle meydana geldi, toparlayamadım. Utana sıkıla internete başvurdum ancak, zaten anlaşılması çok çok güç olan bir konu olduğunu okuyunca rahatladım. Ayrıca bir araştırma yazısı paylaşıyorum. İzledikten sonra buradan aklınızı aydınlatabilirsiniz. Zaten araştırma yazısından sonra ne kadar detaycı bir film olduğunu anlayacaksınız. Asla basmakalıp izlenemeyecek bir filmdir. 
    http://blog.radikal.com.tr/sinema-film-kritikleri/enemy-aciklama-ve-analiz-61603

hiç bişey anlamadım . araştırma yzasından sonra sakin kafayla başka zaman izlemem lazım sanırım 

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

2013 Enemy (Düşman)
    2013 senesinin bana göre en iyi yapımıdır. Cast olarak kalabalık değildir, efektleri öyle abartılacak kadar gelişmiş değildir fakat, anlatılmak istenen, daha doğrusu bariz bir şekilde anlatılan ancak, sadece çok çok donanımlı kimselerin şapırt diye anlayabileceği bir meseleden söz ediliyor. Açıkçası filmi izledim, beğendim de ancak, anlamadım. Anlayamadım. Kafamda 5000 parçalı bir puzzle meydana geldi, toparlayamadım. Utana sıkıla internete başvurdum ancak, zaten anlaşılması çok çok güç olan bir konu olduğunu okuyunca rahatladım. Ayrıca bir araştırma yazısı paylaşıyorum. İzledikten sonra buradan aklınızı aydınlatabilirsiniz. Zaten araştırma yazısından sonra ne kadar detaycı bir film olduğunu anlayacaksınız. Asla basmakalıp izlenemeyecek bir filmdir. 
    http://blog.radikal.com.tr/sinema-film-kritikleri/enemy-aciklama-ve-analiz-61603

hiç bişey anlamadım . araştırma yzasından sonra sakin kafayla başka zaman izlemem lazım sanırım 

Film bittikten sonra direk araştırma yazısına bir göz gezdirseydin de tüm filmi anlayabilirdin hocam. Aslında bunun bir festival filmi olması gerekirdi ancak, beyaz perdede gösterime girmiş, hata edilmiş. Geniş kapsamlı bir ön bilgi olmadan kavrayabilmek, izlerken fikir yürütmek çok çok zor. Film bittiği zaman bir süre tepkisiz düşündüm ama söylediğim gibi ben de hiç birşey anlamadım. Araştırma yazısında her şey net bir şekilde açıklanmış ki, zaten çok çok basit ama ustaca gizlenmiş detaylar.

Yazıya bir göz gezdir lütfen, hoşuna gidecek.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek

aralarından kesinlikle önerdiklerim herkesin izlemesi gereken filmler;

1968 2001: A Space Odyssey (2001: Uzay Yolu Macerası)

2007 The Man From Earth (Dünyalı) 

2006 The Fall (Düşüş)

2007 The Darjeeling Limited (Küs Kardeşler Limited Şirketi) 

2009 Mr. Nobody (Bay Hiç Kimse) 

2012 Into the White( geçen bu filmi sormuştum ismini hatırlayamadım)

2011 The Help 

ayrıca the darjeeling limited'ı sevdiyseniz yine aynı tarza aynı yönetmen wes andersonun filmleri hepsi 10 numaradır.

büyük budapeşt oteli

moonrise kingdom

teenbaum ailesi

Converse giyen uzaylı
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    MeeTTehann
    MeeTTehann's avatar
    Erkek

çözök

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeyrekli
    zeyrekli's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı
    samaccc bunu yazdı

2013 Enemy (Düşman)

Film bittikten sonra direk araştırma yazısına bir göz gezdirseydin de tüm filmi anlayabilirdin hocam. Aslında bunun bir festival filmi olması gerekirdi ancak, beyaz perdede gösterime girmiş, hata edilmiş. Geniş kapsamlı bir ön bilgi olmadan kavrayabilmek, izlerken fikir yürütmek çok çok zor. Film bittiği zaman bir süre tepkisiz düşündüm ama söylediğim gibi ben de hiç birşey anlamadım. Araştırma yazısında her şey net bir şekilde açıklanmış ki, zaten çok çok basit ama ustaca gizlenmiş detaylar.

Yazıya bir göz gezdir lütfen, hoşuna gidecek.

Üstat listedeki bir kısım filmi izlemiş, bir kısmını da kayda almıştım Enemy gibi daha sonra bir ara izlemek üzere, senin listede görünce de birkaçını izledim. Teşekkür ediyorum her şeyden önce uzun zamandır nitelikli filmler izlemeyi özlemiştim. Sayende epey bir şeyler izleyeceğim gibi görünüyor. Sinema zevkin kesinlikle TBT' ye göre sıradışı:) Güneş İmparatorluğu çekilmiş en objektif savaş filmlerinden biridir, sinema izlemeyi seven herkesin bu filmi izlemesini öneririm.

Listelerini yakından takip etmeye devam edeceğim üstat, kolay gele:)

Bilmem kaç bin (artık bilmiyorum) özgün makale referansı ile makale yazarlığı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byhackerx12
    byhackerx12's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

------

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Çizik çok güzel konu :)

Toplam Hit: 6517 Toplam Mesaj: 48