folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Siteyi Arama Motorunda Çıkartmak İçin?

Siteyi Arama Motorunda Çıkartmak İçin?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

hımmm beklediğim cevaplar değil ama ben yanlış sordum ozaman...istediğimi anlatamadım...

ama cevaplardan tekrar sorma gereğinin olmadıgını anladım..

swordfish@ 

senin bu konuya yorum yazabilecek bilgi ve beceriye sahip olabileceğini sanmıyorum...

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

adwords satın al kelimelerinde ilk sıradasın hoca

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    robots.txt ile google botlarını dissallow edebilirsin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

siyahbereli bunu yazdı:
    -----------------------------

hımmm beklediğim cevaplar değil ama ben yanlış sordum ozaman...istediğimi anlatamadım...

ama cevaplardan tekrar sorma gereğinin olmadıgını anladım..

swordfish@ 

senin bu konuya yorum yazabilecek bilgi ve beceriye sahip olabileceğini sanmıyorum...

-----------------------------

:) Hay allahım...

yeni açılacak siteyi arama motorunda nasıl çıkartabilriz..google bu hizmeti veriyormu.satın alabilrmiyiz.. diye soru soran bir vatandaş bana konu hakkında gerekli bilgiye sahip olmadığımı söylüyor..

Senin gibi arkadaşlar olmasa can sıkıntısından patlarız inan burda.Ara sıra güzel oluyor gülümsetiyor senin gibi bir kaç arkadaş milleti..

Devam devam...

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    deathmaster
    deathmaster's avatar
    Erkek

Dostum sitenin bulundugu paltform nedir bilmiyorum (html, wordpress, joomla, asp vsvs) ama genel olarak bir cevap istiyorsan bu iş öyle ha deyince olacak bir iş değil. Bir çok webmaster bu işten para kazanıyor yani demek istediğim şey bu iş çok zor olmayan çok fazla parçanın bir araya gelmesiyle biraz kompleksleşiyor.

Şimdi gelelim senin bu işe nasıl başlayacağına: (Hazır kurulu bir siten oldugunu varsayarak)

Siteye ekleyeceğin dökümanların meta tag -üst etiket- lerini doldurmalısın. Bu Google Bing Yahoo gibi arama motorlarının sitendeki anahtar kelime ve içerik uyumunu algılaması için şart. Bunları asla doldurmadan bir post - makale yayınlama.

Makale veya postlarında her zaman ilk paragraf diğer kısımlardan daha önemlidir. Bu yüzden ilk paragrafda yazıyı özetleyen kısımları anlat. Birde önemli anahtar kelimeleri <bold>

yap.

Siteni potansiyel kitlene göre hazırla arama motorlarına göre değil. Çünkü senin hedef kitlen insanlar Arama örümcekleri değil.

Sitene ekleyeceğin resimlerin alt (alternate text) bilgilerini ve boyutlarını mutlaka doldur.

Sitenden dışarıya verdiğin linklere dikkat et. Google ın sevmediği sakat yerlere link vermek siteni googleın gözünden düşürür.

Sakın ha virüslü içerik paylaşma. İndex listesinden çıkartılmaya kadar gider. Yine aynı şekilde arama motorlarını aldatmaya yönelik sahte/kopya içerikler düzenlersen yine değer kaybedersin.

Eğer Joomla Wordpress vsvs gibi içerik yönetim sistemleri kullanıyorsan sitene çok fazla bileşen - modül kurup siteni şişirme mesela joomlanın kendi seo bileşeni var onu kullan.

Site açılış hızın ve site derinliği çok önemli bu yüzden hostunu çok dikkatli seç. Site derinliği nedir dersen şudur: Tree yapısı gibi düşün. Yani Anasayfa > Blog > Konu 1 > konu 2 gibi sayfadan sayfaya verdiğin linklerin uzaklığı en fazla 3-4 sayfa olsun.

Bunlar indexlenme konusunda basit birkaç değişken google'ın kendi dökümanlarını okuyarak daha güzel bilgi sahibi olursun. Türkçe kaynakların yanında ingilizce kayanklara da bakmayı ihmal etme.

Ha eğer ben sadece reklam vericem diğerleri beni ilgilendirmez diyorsan, o sistem de şöyle işliyor : AdWords hizmetinden anahtar kelime seçip belirli bir ücret ödüyorsun. Daha sonra google, senin seçtiğin kelime araa satırına girildiğinde senin siteni reklam veren siteler arasında gösteriyor. Ama en iyisi organik sonuçlarda yer almak ama yine de sen bilirsin hocut.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yemillie
    yemillie's avatar
    Erkek

siteye bol bol tıkla ,en üste ücretsiz bir yöntemle çıkarırsın yukarı kısa zamanda eğerçok tıklayan olursa :)

Toplam Hit: 2253 Toplam Mesaj: 17