Siz Olsanız Ne Yapardınız ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

müridler özetle durumu anlatayım.

bir basvuru formu var, bunu internet üzerinden mümkün oldugunca cok kullanıcıya ulastırmak istiyoruz.

akla ilk gelen, adwords alıp belirli sitelerde bunu yayınlamak.

kullanıcılar text ya da banner reklama tıkladıgında karsılarına bu form cıkacak, numaralarını vs yazdıklarında kendilerine dönüs yapılacak.

tabii burada önemli olan iyi bir reklam stratejisi belirlemek.

bu isi sorusturan sahıs, aylık 3000 lira reklam parasını gözden cıkarmıs birisi, sanırım form basına da cüzi bir miktar ödeniyormus o kısmını tam anlamadım da.

siz olsanız, sadece adwords mü kullanırdınız, yoksa hic bulasmazdınız da farklı bir yolu mu denerdiniz ?

konunun biraz aciliyeti var, tecrübeli arkadaslar yardımcı olabilirse sevinirim.

tesekkürler simdiden.

edit : basvuru formu network marketing ile ilgili.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih
    Fatih's avatar
    Erkek

ne başvurusu olduğu da önemli.

enjoy i'm vaccinated
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

Pop up tarzı soldan sağdan fırlayacaksa olmaz o iş bence.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Smirnoff bunu yazdı:
    -----------------------------

Pop up tarzı soldan sağdan fırlayacaksa olmaz o iş bence.

onu ben de söyledim ama laf arasında sadece. adwords'un öyle bir olayı yok zaten, o özel reklama giriyor.

ayrıca sunu da belirteyimi, aynı sahıs, daha önceki projesinde de adwords'ü bu sekilde kullanıp olumlu sonuc almıs, o yuzden buna sıcak bakıyor ama alternatif üretmeliyim.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

form da ne tarz sorular olucak? çekiliş tarzı bişi yap 10 kişiye ayakkabı tarzı mevzu falan beleşe millet atlar doldurur :|

Bittik biz bittik
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek

gruplara ayrılmış maillistler var mesela yaşlara ve işlere göre ayrılmış maillistlerden bin adet al diyelim.daha sonra onu ver doruk a yada ixir e o maillere toplu mail atsın inbox eminimki açıp bakıcaklardır ama formu doldururlarmı bilemiyorum.

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

insidae bunu yazdı:

gruplara ayrılmış maillistler var mesela yaşlara ve işlere göre ayrılmış maillistlerden bin adet al diyelim.daha sonra onu ver doruk a yada ixir e o maillere toplu mail atsın inbox eminimki açıp bakıcaklardır ama formu doldururlarmı bilemiyorum.

o benim de aklıma gelmisti hocam.

simdi ilk olarak adwordsle text ya da banner reklam vermek var.

ikinci olarak, formun yayınlanacagı siteyi ilgili aramada sponsor baglantı haline getirip en üste cıkarmak.

ücüncüsü, facebook reklamları.

son olarakta maillist olayı var elimizde.

baska neler önerirsiniz ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    musa-90
    musa-90's avatar
    Erkek

hocam böyle bir yöntemde olabilir örnegin www.napolyon.com diye bir site var bu siteye reklamı veriyorsun ve sitede kullanıcılara mail olarak reklemını yolluyor.Kullanıcılar senin reklamını tıklarsa şu kadar puan tıklayan kişiye geliyor facebook ta paylaşırsa bu kadar puan alıyor.Bu sitede anketlerde var.Şahsen kendim üyeyim ve böyle anketleri dolduruyorum.Kısaca sen reklamı verip kenarı cekiliyorsun puan filan site ile kullanıcı arasındabu da bir yüntem siteyi ac bk yazıyor bişeyler.Kolay gelsin.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

musa-90 bunu yazdı:

hocam böyle bir yöntemde olabilir örnegin www.napolyon.com diye bir site var bu siteye reklamı veriyorsun ve sitede kullanıcılara mail olarak reklemını yolluyor.Kullanıcılar senin reklamını tıklarsa şu kadar puan tıklayan kişiye geliyor facebook ta paylaşırsa bu kadar puan alıyor.Bu sitede anketlerde var.Şahsen kendim üyeyim ve böyle anketleri dolduruyorum.Kısaca sen reklamı verip kenarı cekiliyorsun puan filan site ile kullanıcı arasındabu da bir yüntem siteyi ac bk yazıyor bişeyler.Kolay gelsin.

evet bu siteyi biliyordum da böyle bir islevi oldugunu bilmiyordum, iyi oldu ögrendigimiz.

tesekkür ederim hocam.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

adwords ile ilgili biraz daha detaylı bilgi verebilecek mürid var mı aramızda ?

mesela, ilgili kelimeye göre reklam aldıgımızda google otomatik olarak sadece bu icerigi barındıran sitelerde mi cıkarıyor reklamı ?

atıyorum, bi oyun, tasarım ya da alısveris sitesinde cıkmasının imkanı yok mu ?

bir de, verilen para, tıklama basına maliyetine göre bitiyormus sanırım, yani 3000 lira verildiyse ilk ay icin, 1500'ü giderse kalan para yanmıyor da aynı sekilde hesabımızda kalıyor, öyle mi ?

son olarak, reklamın bazı sehirlerde gözükmesini istemiyoruz mesela, böyle bir imkan var mı ?

bunları da yanıtlayabilirseniz memnun olurum.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

son sordugum sorular icin bir seferlik up..

Toplam Hit: 1755 Toplam Mesaj: 15