folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Sizce Kredi Cekmek Ve Araba Almak Şu An Mantikli Mi?

Sizce Kredi Cekmek Ve Araba Almak Şu An Mantikli Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murdery
    murdery's avatar
    Erkek

piyasa öyle bir oldu ki arabamı piyasa fiyatından satsam içim alıcıya acıyor, gerçek değerinde satsam o paraya 5 model daha düşük araba alırım. 

bu süreçte arabası olan çok etkilenmedi. aracının değeri yükseldi. satamasa da umrunda olmaz kullanmaya devam eder. ama araba almakta geciken kardeşlerimiz 10bin zararda net.

BİR TIKLA BE https://www.youtube.com/watch?v=I5DOCwqBuzk
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    murdery bunu yazdı

piyasa öyle bir oldu ki arabamı piyasa fiyatından satsam içim alıcıya acıyor, gerçek değerinde satsam o paraya 5 model daha düşük araba alırım. 

bu süreçte arabası olan çok etkilenmedi. aracının değeri yükseldi. satamasa da umrunda olmaz kullanmaya devam eder. ama araba almakta geciken kardeşlerimiz 10bin zararda net.

+1

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    CiRKiN bunu yazdı

Krediyi Çek araba almayı ertele hocam elindeki nakitle beraber döviz altın ve TL olarak 3 e böl

Bu mantıklı geldi

Cigu bigule :(
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

Yarın işimizin olup olmayacağı belli değilken kredi çekilmez, kıyıda üç beş bişeyimiz olmalı.

Ama devlette çalışıyorsan, polis vs gibi işini kaybetmeyeceğin bir mesleğin varsa, şu dönemde nakiti olan kral olduğundan elini güçlü kılacaktır.

Kısaca, garanti bir mesleğin ve maaşın yoksa bu topa girmemelisin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek
    DarkFall bunu yazdı

Yarın işimizin olup olmayacağı belli değilken kredi çekilmez, kıyıda üç beş bişeyimiz olmalı.

Ama devlette çalışıyorsan, polis vs gibi işini kaybetmeyeceğin bir mesleğin varsa, şu dönemde nakiti olan kral olduğundan elini güçlü kılacaktır.

Kısaca, garanti bir mesleğin ve maaşın yoksa bu topa girmemelisin.

Yok hocam ozel sektordeyim. O yuzden nisan ortalarina kadar beklemeye karar verdim

Cigu bigule :(
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dbcooper
    dbcooper's avatar
    Erkek
    DestinatioN bunu yazdı
    herlocksholmes bunu yazdı
    DrKeworks bunu yazdı
    herlocksholmes bunu yazdı
    xylgn_ bunu yazdı

Piyasa arabaya doyunca konut gibi o da düşecek. Uzun vadeli bakmanı öneririm.

Vallahi ben de ayni sekilde dusunup erteledim, bakalim gorecegiz.

Uzun vadeli bakalim da o vade dolana kadar zugurtuz hocam araba yok diye saga sola gitmiyoruz insallah beklemeye deger. Tam tersi olursa bekleyip daha fazla para ödeyeceğimizle kalacağız 

Cok haklisin hocam, ayni dertten muzdaribim. Ama tutup da siktiminin clio'suna 60bin vermek istemiyorum.

60 bine clio bile alamayacagin gunler gelecek. 

Firsatin varken al bizde araba fiyatlari dusmez

Hocam ne 60.000'i clio uçmuş.

2018 Ekim ayında 2014 model icon paket dizel otomatik clio aldım 67bin liraya. Arabaya 30.000km bindim, simdi piyasası 100.000tl olmuş. Ben utanırım o parayı istemeye ama piyasa şartları bunu gerektiriyor...

yan yatarak üzüm yiyen roma imparatoru
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Çok değil Ramazan bayramına kadar piyasa araba dolacak. Zira esnaf cebinden yiyor. Cepten yemeninde bir sonu var. Mecbur ellerindeki para eden şeyleri nakite çevirmek isteyecekler ve 3-5 bakmadan satacaklar.

Araba balonunun patlaması Corona'ya nasipmiş.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Mürid(e)ler sonuç ne oldu mantıklı mı çünkü bende 10-15k kredi çekip motor almayı düşünüyorumda birde hangi bankadan çekmek daha mantıklı enparadan 2 kez kredi kartı istedim red yedi ama enpara hesabıma sürekli ufak miktarda olsa para giriş çıkışı oluyor 

geçen sene 2. eli 7-8k olan motor bu sene 14k ya çıkmış model eskir fiyatı düşer diye bekledikçe hiç düşmüyor katlanarak artıyor

TheAvenqer tarafından 08/Haz/20 16:36 tarihinde düzenlenmiştir

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hezarfen
    hezarfen's avatar
    Erkek

hocam ben belki 6 aydır araba almaya çalışıyorum, ilanları kovalıyorum. Düzelir mi, fiyatlar düşer mi derken ben de sonunda ne olursa olsun dedim birkaç saat önce ayırttım arabayı. Krediyi çekip ödemesini yapacağım. Piyasanın düşeceği yok. Vergi indirimi falan olur mu diye düşündüm ama vergi indirimi olması için üreticilerin stoklarının şişmesi, satış olmaması lazım. Şu an piyasada sıfır araba yok. İkinci el arabalara da güvenemedim, satıcıların hepsi farklı telden çalıyor, kimseye güvenemedim. Yaptırabildiğim kadar indirim yaptırıp sıfır arabaya yaslandım. Aylarca çalışıp ödeyebileceğim kredi ile aldığım araba da Clio. En çok koyan da bu. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ray52Lewis
    Ray52Lewis's avatar
    Erkek

Araç piyasası düşmez! 5 yıldır 'fiyatlar düşecek' ciler hep var. 5 yılda -bırak gram düşmeyi- üçe, dörde katladı. Fiyat ne olursa olsun arabalar satılıyorda... O yüzden şu an aldığın arabayı ne kadara alırsan al 6 ay sonrasından çok uyguna aldın.

Toplam Hit: 5217 Toplam Mesaj: 50
kredi basvurusu ikinci el arac