Sizce Ne İş Yapmalıyım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

emlaktan zaten bu millet nasıl para kazanıyor hep merak ediyordum

her sokakta bir emlakçı var. zaten evi beğenip emlakçıyı aradan çıkarmakta moda malum.

zaten emlakçısın şöyle yap bence:

ilk etapta biraz sermaye vardır ama  sonrasında paraya para demezsin ne dersin bilemiyorum :)

zaten ev alım satım işinde olduğundan hep müşterilerle ev gezdiğinden çok tecrüben olmuştur. bu tecrübenide kullanmış olursun

DONALD TRUMP adını duydunmu

yada ÇIRAK programını izledinmi

eğer cevap hayırsa çok kötü  :(

bu adam kimdir dersen Amerkanın en zengin emlak kralıdır

Bu şahıs eline düşen köhne çok ucuza işe yaramaycak evleri alıyor onarıyor satıyor, arsaları alıyor üzerine birşeyler tasarlıyor satıyor

ister müşteri odaklı ev resterasyonu gibi birşey yap, ek olarak dediğim gibi yerleri satın alabilir kiralayabilirsin

gidip aramana gerek yok zaten ayağına geliyor  müşteri..

çok para dediğini duyar gibiyim eğer bir kıvırırsan varya ciddi söylüyorum paradan uçak yapar oynarsın

Hacı sen çok film izliyon be, değişik fikir vereyim diye sıçıyon, sıvıyon. Adam karnım anca doyuyor diyo sen ne diyon.

hocam madem elinde dükkan var yerin uygunsa çiğköfte iyi iş yapıyor, çorap çamaşır da iyi para bırakır

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

@mataramasuko

sen bu işlerden anlamıyorsan ben ne yapayım.

Kimse param yok demesin isteyen bulur. sorun parayı kullanıp batırmadan çoğaltabiliyor musun ?

aldın battın,   tekrar aldın battın şeklinde işler yürümez

ama aldın borç,   işler yolunda gitti  o zaman senin gibiler öyle aval aval bakarlar diğerleri de zenginler

sonra " bu millet nasıl zengin oluyor diye " arkalarından atar tutarsınız.

ben zaten kendine güveniyorsan yapabilirsen dedim.

senin derdin en anlamadım. hadi karşısın neden küfrediyorsun ayıp ya. yardımcı olmaya çalışıyoruz şurada.

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mataramasuko
    mataramasuko's avatar
    Erkek

Yok la ne küfür edecem, günlük konuşma dili bu, ayrıca sen yapsana dediğin işi :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

inşallah neden olmasın istiyorum ama öncelikli başka planlarım var.

arkadaş gibi  bu işin içinde olsam tecrübem olsa yapardım gerçekten.

Bir iş yaparken önce o işle ilgili bir sektörde çalışman lazım.

lokanta açacaksan mesela lokantada çalışmalısın ki o dediğin olsun yoksa 1-0 yenik başlarsın.

Bu şahsın bu alanda çalışmışlığı var diye söyledim

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wh0
    wh0's avatar
    Homo
    futurist bunu yazdı

emlaktan zaten bu millet nasıl para kazanıyor hep merak ediyordum

her sokakta bir emlakçı var. zaten evi beğenip emlakçıyı aradan çıkarmakta moda malum.

zaten emlakçısın şöyle yap bence:

ilk etapta biraz sermaye vardır ama  sonrasında paraya para demezsin ne dersin bilemiyorum :)

zaten ev alım satım işinde olduğundan hep müşterilerle ev gezdiğinden çok tecrüben olmuştur. bu tecrübenide kullanmış olursun

DONALD TRUMP adını duydunmu

yada ÇIRAK programını izledinmi

eğer cevap hayırsa çok kötü  :(

bu adam kimdir dersen Amerkanın en zengin emlak kralıdır

Bu şahıs eline düşen köhne çok ucuza işe yaramaycak evleri alıyor onarıyor satıyor, arsaları alıyor üzerine birşeyler tasarlıyor satıyor

ister müşteri odaklı ev resterasyonu gibi birşey yap, ek olarak dediğim gibi yerleri satın alabilir kiralayabilirsin

gidip aramana gerek yok zaten ayağına geliyor  müşteri..

çok para dediğini duyar gibiyim eğer bir kıvırırsan varya ciddi söylüyorum paradan uçak yapar oynarsın

evet  evi begenip emlakciyi aradan cikarmak moda ama,

kadikoyde ev ariyorum uzun zamandir.. fotograflardaki resimlere bakip daireyi begeniyorum ama daireyi gidip gordugum zaman resimler ile daire birbirinden cok farkli cikiyor..

resimlere bakinca evin jakuzisi war ama evde banyo yok gibi seyler oluyor.. bu durumda kazanamamalari gayet normal...

ev sahibine, 1000 tl ev kirasi

ev sahibine, 1000 tl depozito

1400 tl emlakci komisyonu aliyorlar. + 20 TL evi gosterme bedeli.

bu emlakci komisyonu nedir aq. zaten evi gosterme bedeli olarak 20 lira oduyorsun.

sozum tarikattan disari ama batan emlakcilari gorunce mutlu oluyorum:)

wh0 tarafından 21/Mar/14 13:41 tarihinde düzenlenmiştir

🏴‍☠️Hi'dan gelen varır Who'ya, Hi'da onun adıdır Who'da...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

Emlakçılığa devam etmek istiyorsan tatil yörelerini seç. Örneğin didimdeyim emlakçıların dükkanları şu mantıkta; Emlakçı - Bakkal - Emlakçı gibi önüne gelen emlakçı yani. Dükkanı olmadan komisyonuna bakan ayaklı emlakcıları da saymıyorum mesela. Ama ne yapıyor bu adamlar 70bine döküntü villaları kapıyorlar, 20 bin lira masraf edip 150 bine satıyorlar. Yazdan yaza gelenlerin evlerinin anahtarlarını alıp temizlik, arada sırada kontrol etme, varsa sıkıntıları onları giderme (internet bağlattırma, telefon bağlattırma) gibi hizmetlerini yapıyorlar para kazanıyorlar.. O da yetmiyor altındaki araçları kiraya veriyorlar.. Tur, transfer, yat, tekne şirketleriyle anlaşıp kafa başı komisyon alıyorlar.. Yazın cüzdanı doldurup, kışın keyiflerine bakıyorlar. Tabi bunları yapabilmen için bir miktar sermaye ve atılgan olman lazım, ince düşünmen lazım, müşteriyi düdükleme odaklı çalışman lazım, e tabi biraz da yabancı dil. Çevre pek önemli değil her şekilde çevre yapılıyor tatil yörelerinde büyük şehirler gibi buz tutmuş insanlarla karşılaşmıyorsun.

:|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sunnetcioglu
    Sunnetcioglu's avatar
    Erkek
    Eğitim durumu nedir ? Emlakçılığa yakın bir meslek olarak proje okumaya elverişli ise durumunuz eksper olabilirsiniz

C-force bunu yazdı

arkadaşlar uzun zamandır emlak sektöründeyim işlerim son 10 aydır çok durgun hiç iş yapamıyorum karnımızı ancak doyurabiliriyoruz... yarı aç yarı tok tabiki bazen sigara parasını bulamadıgım oluyor velhasıl kelam işler nanay gülüm nanay....

şu sıralar maddi durumum çok kötü diyebilirim

siz olsanız ne yapardınız fikir alışverişi yapmak isterim...

Demir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

market sektörüne müracaat edip girip reyon görevlisi olarak başlayabilrsin. hem çalışlır hemde boş zamanlarında geleceğin ile ilgi araştırmalar yapabilrsin.

siyahbereli tarafından 21/Mar/14 14:06 tarihinde düzenlenmiştir

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S0KR4T3S
    S0KR4T3S's avatar
    Erkek
    benim bildiğimi sandığım bir şey var kafa + sermaye varsa bi esnaf köşeyi döner
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ustura
    ustura's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hoca güvenlik sektörünede girebilirsin bir süre idare eder seni

itsin oglum sen adam degilsin
Toplam Hit: 3071 Toplam Mesaj: 30