folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Sizce Suriye‘Deki Olayların Benzerleri İlerleyen Zamanlarda Türkiye‘De Yaşanır Mı?

Sizce Suriye‘Deki Olayların Benzerleri İlerleyen Zamanlarda Türkiye‘De Yaşanır Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pc-ErrOr
    Pc-ErrOr's avatar
    Erkek

Yaşanmaz. Çünkü onlarda olmayıp bizde olan şey; sandık.

Beğensekde beğenmesekde halkın çoğunluğunun istediği hükümet başa geliyor.

Dalgasız denizde herkes kaptan.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

bilincli bir toplum olmadığı sürece ,ülkemiz ajan cenneti olduğu sürece, toplum mozayikleri aşırı farklı olduğu sürece her bok olur bu ülkede .

Temel adalettir .
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    zigana bunu yazdı

bilincli bir toplum olmadığı sürece ,ülkemiz ajan cenneti olduğu sürece, toplum mozayikleri aşırı farklı olduğu sürece her bok olur bu ülkede .

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    driveshaft
    driveshaft's avatar
    Erkek

yaşanacakta daha süresi var.

İlk olarak güya barış süreci yaşanıyor ya hani pkk lıların suriyeye kısa süreliğine savaşa gönderildiği süreç, pkk nın suriyedeki işleri bitip türkiyeye dönecekleri süreç . suriyenin işi bitince amerikada diyecek tamamdır artık türkiyeye sıra geldi.

sonra pkk nın ve yabancı ajanların marifetiyle suriyede yaşananların bir örneğini türkiyede yaşatacaklar. Tabi halk bu yaşananlardan sonra tayyip e oyu vermeyecek. Milliyetçi kesim doğal olarak yaşananlara karşı koyup direnç gösterecek( ki bu dönem akp nin elini taşın altına sokmayıp yırttığı dönem olacak ki zaten abd bu dönemde milliyetçi kesimin başa gelmesini istiyecektir amaç kürdü türke türkü kürde kırdırmak güçsüzleştirmek, güçsüz yönetimler daha kolay baş eğer sömürülür). direnç gösteren milliyetçi laik hükümetle türk muhalifler(güya türk) arasında ağır çatışmalar olup ondan sonra acıdır ki kukla bir kürdistan ve iyice kuklalaşmış ve toprakları azalmış bir türkiye. ve denizlere açılmış toprakları büyümüş bir ermenistan. yeni türkiyede bu sefer, bakın akp başta iken barış süreci yaşanıyordu akp iyi niyetli idi iki tarafada yaranamadılar, ama bu milliyetçiler geldi ortalığı savaş alanına çevirdi propagandası yapılacak bu propagandayla akp veya onun uzantısı bir parti tekrar başa getirilecek.

akp ye ve akp yandaşlarına soruyorum. bunların olmasını istiyor musunuz?

driveshaft tarafından 27/May/13 00:21 tarihinde düzenlenmiştir

"Sen doğru dur, eğri belasını bulur"
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    Pc-ErrOr bunu yazdı

zaten konuyu açmamdaki amaç bu hocam olurda tayyip diktatör gibi olursa sandık seçim olmazsa zaten şuan oyların gerçek anlamda sayıldığını zannetmiyorum amerika ne isterse o olduğu görüşündeyim(amerikanın türk halkını oy vermede yönlendirmeside dahil)

driveshaft bunu yazdı

İlk olarak güya barış süreci yaşanıyor ya hani pkk lıların suriyeye kısa süreliğine savaşa gönderildiği süreç, pkk nın suriyedeki işleri bitip türkiyeye dönecekleri süreç . suriyenin işi bitince amerikada diyecek tamamdır artık türkiyeye sıra geldi.

sonra pkk nın ve yabancı ajanların marifetiyle suriyede yaşananların bir örneğini türkiyede yaşatacaklar. Tabi halk bu yaşananlardan sonra tayyip e oyu vermeyecek. Milliyetçi kesim doğal olarak yaşananlara karşı koyup direnç gösterecek( ki bu dönem akp nin elini taşın altına sokmayıp yırttığı dönem olacak ki zaten abd bu dönemde milliyetçi kesimin başa gelmesini istiyecektir amaç kürdü türke türkü kürde kırdırmak güçsüzleştirmek, güçsüz yönetimler daha kolay baş eğer sömürülür). direnç gösteren milliyetçi laik hükümetle türk muhalifler(güya türk) arasında ağır çatışmalar olup ondan sonra acıdır ki kukla bir kürdistan ve iyice kuklalaşmış ve toprakları azalmış bir türkiye. ve denizlere açılmış toprakları büyümüş bir ermenistan. yeni türkiyede bu sefer, bakın akp başta iken barış süreci yaşanıyordu akp iyi niyetli idi iki tarafada yaranamadılar, ama bu milliyetçiler geldi ortalığı savaş alanına çevirdi propagandası yapılacak bu propagandayla akp veya onun uzantısı bir parti tekrar başa getirilecek.

hoca nasıl emin olabiliyorsun bu kadar? bazısı büyük ortadoğu projesinin gerçekleşeceğini yeni osmanlının kurulacağını söylüyor nasıl iş bu ben anlamadım arkadaş...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slim_38
    slim_38's avatar
    Erkek
    Pc-ErrOr bunu yazdı

Münferidin münasıbı mükafatından mütefekkir olandır
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    driveshaft
    driveshaft's avatar
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı
    Pc-ErrOr bunu yazdı

zaten konuyu açmamdaki amaç bu hocam olurda tayyip diktatör gibi olursa sandık seçim olmazsa zaten şuan oyların gerçek anlamda sayıldığını zannetmiyorum amerika ne isterse o olduğu görüşündeyim(amerikanın türk halkını oy vermede yönlendirmeside dahil)

driveshaft bunu yazdı

hoca nasıl emin olabiliyorsun bu kadar? bazısı büyük ortadoğu projesinin gerçekleşeceğini yeni osmanlının kurulacağını söylüyor nasıl iş bu ben anlamadım arkadaş...

umarım böyle olmaz ama tüm veriler bunu gösteriyor. Atatürk ün türkiyesi amaçlarına engel oluyordu, 1950 lerden beri türkiyenin altını oya oya bu noktaya getirdiler, şimdi yutabilecekleri kıvama getirdiler. Türkiyenin tek kurtuluş yolu bence natoyu abd yi bir kenara itip rusya ile çok sıkı ittifak olmaktan, çok iyi bir istihbarat teşkilatı kurmaktan geçiyor, inanan dirayetli insanlar olmalı, biri bittiğinde çekinmeden bayrağı devralacak liderler olmalı, sınırlar çok iyi korunmalı, içerde başı boş dolaşan yabancı gruplar ülkeden çıkarılmalı. abd bu durumu benimsemeyip suikatlar iç karışıklıklar yaratacaktır.

Ama bunu başarabilirmiyiz bilmiyorum içimiz dışımız hain kaynıyor sınırlar delik deşik, kürt türk laz çerkez diye insanlar sınıflandırılmış ki daha önceden alt kimlikler böyle irdelenmemişti. Ama olmaz olmaz diye birşey yok. Eğer bunu başarabilirsek o zaman bu bölgenin ağası paşası o zaman biz oluruz. Ancak bundan sonra diğer müslüman ülkelere yol gösterebiliriz, ortak adımlar atabiliriz. Ortadoğunun müslüman dünyasının bu halde olmasının en büyük sebebi abd dir.

Rusyaya yanaşalım diyorum ama kimse komunist veya solcu olduğumu düşünmesin, kaldıki rusyada artık o komunist rusya değil. Rusya ile karşılıklı çıkarlar doğrultusunda düzeyli ve sıkı bir ittifak kurulmalı. Batı dünyasından ne zaman tek bir fayda gördük ve hala niye onların kıçları dibinden ayrılmıyoruz anlayabilmiş değilim. 

driveshaft tarafından 27/May/13 02:25 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    driveshaft bunu yazdı

hocam bir üstteki mesajında da demişsin tüm veriler bunu gösteriyor diye hangi veriymiş? amerika türkiyeye nasıl saldırabilir. en önemli müttefiki

ve natonun kurucu üyesiyiz biz. suriye ile türkiyeyi nasıl karıştırabilirsin. abd türkiyeye saldırdı diyelim hadi ne elde edecek ? türkiyenin petrolü

mü var? ermenistan krulacak diyorsun iyi de abd nin bunla ne alakası var, ermenilern nüfusu 2 milyon hadi 4 milyonda avrupada var 6 milyonla

ermeniler ne yapacaklar ? yani teorilerinin hiç bir mantığı yok. akp bir amerikan projesidir, olayı milliyetçilere falan bağlamışsın da onla alakayı

zaten hiç kuramadım..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    driveshaft
    driveshaft's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı
    driveshaft bunu yazdı

hocam bir üstteki mesajında da demişsin tüm veriler bunu gösteriyor diye hangi veriymiş? amerika türkiyeye nasıl saldırabilir. en önemli müttefiki

ve natonun kurucu üyesiyiz biz. suriye ile türkiyeyi nasıl karıştırabilirsin. abd türkiyeye saldırdı diyelim hadi ne elde edecek ? türkiyenin petrolü

mü var? ermenistan krulacak diyorsun iyi de abd nin bunla ne alakası var, ermenilern nüfusu 2 milyon hadi 4 milyonda avrupada var 6 milyonla

ermeniler ne yapacaklar ? yani teorilerinin hiç bir mantığı yok. akp bir amerikan projesidir, olayı milliyetçilere falan bağlamışsın da onla alakayı

zaten hiç kuramadım..

hocam amerika türkiyeye devamlı alttan alta saldırıyor zaten illa uçakları tankları ile girmesimi lazım. pkk yıllar boyu kimin sayesinde oralarda barınıyor sanıyorsun. Özal ve baba bush kuzey ırağı beraber inşa ettiler. çekic güç kuruldu, saddamın uçaklarının kuzey ırak dediğimiz bölgede uçması yasaklandı. Amerikanın hedefi türkiyeyi parçalamak. savaştan çıkmış güçsüz devletler yaratmak. İç savaş çıkarsa akp hükümeti seçimleri kaybedecek yerine ulusalcı veya milliyetçi bir hükümet geçicek demek istiyorum sanıyorum o kısmı anlamamışsın. yeni hükümet abd nato avrupa birliği her ne haltsa batıya sırtını çevirmeli ve rusyaya yanaşmalı diyorum. her alanda ülke savunmasını güçlendirmeli(istihbarat olsun, sınırların güvenliği olsun). Eğer bunu yapmayıp hala batı diye tutturursak bu savaşı kaybedeceğiz ve parçalanacağız diye düşünüyorum. Amerika adım adım ilerliyor, arap baharı bahar getirmiyor amerikanın yardakçısı yönetiler başa geçiyor sadece. tunus cezayir libya mısır suriye sıra kime geldi sanıyorsunuz. suriyeyi bitirmek istiyen abd türkiyeyi bitirmek istemezmi sanıyorsun. Atatürkün kurduğu ülke diğer ülkelere örnek olması açısından önlerinde bir engeldi. amerika kafkaslara, türki cumhuriyetlere kadar ilerlemek istiyor. Türkiye bu bakımdanda önlerinde büyük bir engel.

driveshaft tarafından 27/May/13 02:51 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    driveshaft bunu yazdı

hocam amerika türkiyeye devamlı alttan alta saldırıyor zaten illa uçakları tankları ile girmesimi lazım. pkk yıllar boyu kimin sayesinde oralarda barınıyor sanıyor. Özal ve baba bush kuzey ırağı beraber inşa ettiler. çekic güç kuruldu, saddamın uçaklarının kuzey ırak dediğimiz bölgede uçması yasaklandı. Amerikanın hedefi türkiyeyi parçalamak. savaştan çıkmış güçsüz devletler yaratmak. İç savaş çıkarsa akp hükümeti seçimleri kaybedecek yerine ulusalcı veya milliyetçi bir hükümet geçicek demek istiyorum sanıyorum o kısmı anlamamışsın. yeni hükümet abd nato avrupa birliği her ne haltsa batıya sırtını çevirmeli ve rusyaya yanaşmalı diyorum. her alanda ülke savunmasını güçlendirmeli(istihbarat olsun, sınırların güvenliği olsun). Eğer bunu yapmayıp hala batı diye tutturursak bu savaşı kaybedeceğiz ve parçalanacağız diye düşünüyorum. 

şimdi hocam, amerikanın hiç bir zaman mantıksız bir hamlesi yok, adamlar her şeyi yıllar önceden planlar ve uygularlar. türkiyeyi parçalamakla

ellerine bir şey geçmez aksine müslüman alemini kışkırtır, türkiye gibi bir müttefiki kaybederek..  biz osmanlı devleti olsaydık o zaman derdim

tamam parçalamak istiyorlar ancak öyle büyük bir devlet değiliz, bizi parçalamak sadece o bölgede yaşamak isteyen ülkelerin işine gelir bunlar

ermenistan, rusya, iran ve israil dir. 

benim bu konudaki mesajlarımı okursan bop dan bahsettim ve amerikanın bununla ilgili çalışmaları olduğunu söyldim hatta akp bunun için

kurulmuştur dedim, muhalefetteki adam dahi obama yı yeni osmanlı devletini kurdurmakla suçluyor.

gelelim diğer bir çelişkiye. sen diyorsun ki sırtını amerikaya dön rusyanın kucağına otur. ruslar emperyal değil mi? git türki cumhuriyetlerine hep

rus işgalindeler(ydi) adamlar her yere saldırdılar, bulgaristana kadar geldiler, istanbul u alıp sıcak denizlere açılmak bunların tarihler boyunca

amacı değil mi? denize açılması lazım bir ülkenin.. zamanında bizi paylaşan ingiliz ve ruslar arasındaki anlaşmazlığın sebebi boğazlardı, çünkü

rusya hep boğazları istemiştir ancak avrupalılar bunun çok tehlikeli olacağı için anlaşamamışlardır..

ermenileri destekleyen ruslardır (1900 lü yıllardaki ermeni hareketlerinin arkasında onlar vardır), büyük ermenistan ı kurup mersin limanı

üzerinden açılmak istiyorlar sıcak denizlere..  çünkü istanbul boğazını alamayacağını anlamıştır. ermenistan ın kurulması için de kürtleri

kullanıyorlar o yüzden pkk, asalanın devamıdır.. 

türkiyenin izleyeceği politika ya eskisi gibi küçük bir devlet olalım kimseye karışmayalım , azıcık aşım ağrısız başım mantığında yani.. ya da dünya

devleriyle kafa tutacak büyük bir imparatorluğu tekrar kurmak için çalışmak..  tayyip ikincisini istiyor ancak bunun tek başına olması mümkün

değil çünkü etrafımız düşmanlarla çevrili o yüzden büyük baş hayvan olan amerikadan izin almak gerekiyor, amerika da ortadouyu bir maşa

devlet aracılığı ile kontrol etmek istiyor ki savaşa girmesin o işleri maşa devlet halletsin.. onlar da yeni osmanlıcığı destekliyorlar. daha önce

dediim gibi türkiye ile abd arasında mutual bir ilişki var, ha dizginler abd nin elinde orası ayrı.. abd enerjiye muhtaç bir ülkedir, kendi bir sürü

çıkardığı halde dışa bağımlıdır o yüzden müslüman ülkelerindeki doğal kaynaklara ihtiyacı var. bunları almak için de savaşıyor bir bahaneyle ama

hem çok zarar görüyor hem de dünya tepki gösteriyor o yüzden türkiye arada bir köprü olursa onlar bu sıkıntıyı aşacaktır. abd yeri geliyor

türkiye için israil i karşısına alıyor ki  israil in garantörü olarak kendini tanımlamış bir ülke bunu yapıyor. türkiye abd için köprü vaziyetindedir o

yüzden türkiyenin zarar görmesini istemez. sözünden dışarı çıkarsa da uyarı amaçlı bir şeylr düzenlemesi normaldir.. 

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 6398 Toplam Mesaj: 78