folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Şkoda Octavia (2020) Vs Ford Focus (2020)

Şkoda Octavia (2020) Vs Ford Focus (2020)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı

Umarım birgün "kripto alemine dalmak yerine gittim araba aldım" diye dertlenmezsin (Yatırım tavsiyesi değildir)

90 lı yıllarda koca koca arsaları almadık da o paraya gittik tofaş şahin aldık diye ağlayan emmiler geldi gözümün önüne... Böyle dert yanan çok kişi tanıdım ve dedikleri doğru ise........ (Yahu eskiden ne kolaymış bazı şeyler :D)

Kolay degildi

Ev almak icin ya saglam kooperatif ya da emekli ikramiyeni beklerdin.

Araba almak icin ise emekli ikramiyen ya da iyi bir maasin olacakti ki kiyiya koseye biriktirip alabilirdin.

Şimdi bankalar onune gelene kredi veriyor

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    blackhammer bunu yazdı
    LhaNeT bunu yazdı

Umarım birgün "kripto alemine dalmak yerine gittim araba aldım" diye dertlenmezsin (Yatırım tavsiyesi değildir)

90 lı yıllarda koca koca arsaları almadık da o paraya gittik tofaş şahin aldık diye ağlayan emmiler geldi gözümün önüne... Böyle dert yanan çok kişi tanıdım ve dedikleri doğru ise........ (Yahu eskiden ne kolaymış bazı şeyler :D)

Kolay degildi

Ev almak icin ya saglam kooperatif ya da emekli ikramiyeni beklerdin.

Araba almak icin ise emekli ikramiyen ya da iyi bir maasin olacakti ki kiyiya koseye biriktirip alabilirdin.

Şimdi bankalar onune gelene kredi veriyor

Elbette öyle hocam. Gariban insana hangi dönemde ne kolay olmuş ki ? :(
    Misal ben şuan 300 bin üzerinde bir araç alacak durumda değilim (benim için imkansız) ama bu durumda olanlar var (Kredi kullanılıyor falan ama oluyor bir şekilde.. Allah daha çok versin)

İşte.. Eskiden bilmem kaç dönüm arsa almak yerine, durumu olan bu adamlar gidiyor şahin alıyor ve bugün o adamlar geçmişte almadığı o arsaların üzerindeki trilyonluk yapılara bakıp bakıp ağlıyorlar.. Dünlerdeki parlak gelecek, hafifce ıssız olan yerlerdeki arsalardaymış.. Ve belki bugünlerin parlak geleceği kripto paralarda? (Belkide değil)

Edit: Eskiden bankalar kredi vermiyordu belki ama güzel faiz veriyordu ? Evde sadece baba çalışıyor ve yarı aç halde dolaşıyor belki ama hem çocuklarına bakıyor hemde bankada para biriktirerek 2 - 3 daire alıyor.. Böyle bir sürü insan vardı bir zamanlar.

LhaNeT tarafından 01/Şub/21 16:14 tarihinde düzenlenmiştir

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    asi27 bunu yazdı

Belki alakası yok ama bunu eklemek istedim... 

çok can sıkıcı görsel.... hepsini bi arada görmek... hangi ülkede yaşadığını hatırlamak falan...

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    LhaNeT bunu yazdı

:d mining bile yaptık hocam

"yürü ya kulum!" demeden olmuyor bak yaş 26 halâ baba evinde, halâ okuyorum >.<

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Octovia seçkin bir araba, yani markanın en iyi aracı gibi bir şey. Tercihim Škoda olurdu heralde 

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Skoda yıldan yıla bayağı değişti ama hep aklıma aşağıdaki araç geliyor. Bir de mahallede bir kadın vardı. Bu araçlarda tekerlekler içe doğru yatık olduğundan çarpık bacaklılara "Skoda bacaklı" diye hakaret uydurmuştu. Bu anılar sebebiyle Skoda'nın yeri gözümde iyi değil.

anonim6918524 tarafından 01/Şub/21 21:03 tarihinde düzenlenmiştir

λ
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

octavi 2017 galiba . 2015 te olabilir

istanbul - kandıra 

kandıra - ankara 

ankara karabük 

karabük istanbul yaptım 2 ay var yok

param olsa düşünmeden alırım 

tavsiyem şu uyglamalardan her 2 arabayıda boş zamanında 2 3 gün kiralayıp kullan kendin karar ver . 

sırf bagajı için skoda  diyorum 

Minimalist Değilim Tembelim
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MATH
    MATH's avatar
    Erkek

Eskiden olsa piyasası olduğu için Ford derdim. Ama artık bütün arabaların piyasası var. Onun için octavia diyorum. Çok şık bir araba. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Amerika da uber ciler var temas kurduklarım oluyor çoğuna sorduğum soru şu oluyor neden uber aleminde japon arabaları tercih ediliyor diyorum abi uberi bırak havalanına indiğinde taksilere bak alayı Toyota Honda japon diyor sağlam arabalar dayanıyor diyorlar alman arabaları premium araba hoş ama o kadar dertli her an ne olacağı belli değil o yüzden hangi memleketteysen o ülkenin aracını kullanmak mantıklı diyorlar.skoda wolksvagen olmasa iyi bir araç çarpık bacak örneği gibi almanların general motors u wolksvagen den uzak durulmalı. Ford da kurtarmaz civic veya corolla daha sorunsuz arka koltukları daha geniş. GM demişken gm 2008 krizinden sonra anavatanında boy gösteriyor avustralya holden kapalı bildiğim.fiat-psa pazarlama anlaşması fransızlarında abd pazarına girmesi demek ama abd pazarına chrysler i satın alarak giren Fiat dandik şeyleri götüremiyor çünkü abd pazarına Avrupa'daki gibi iteleyemiyorlar çünkü orası gelenekselleşmiş bir pazar PSA ise Kanada ya satış yapıyor cılız da olsa oda Fransız kesim den dolayı bu anlaşmanın 10 yıl sonraki resmi ne olur bakarız. 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
Toplam Hit: 4205 Toplam Mesaj: 30
ford focus skoda octavia