folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Şkoda Octavia (2020) Vs Ford Focus (2020)

Şkoda Octavia (2020) Vs Ford Focus (2020)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek

Amarok ile skodayla yariştim skoda iyi gidiyordu..:) tutuluyor sanki ford da iyi araba..ikiside iyi..eskiden nisan kulaniyorduk şimdi vw nisan daha sağlamdi. Yani vw'nin bir şöhreti de var buna da dikat etmek gerek..

Baktığınız benim gördüğünüz sizsiniz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

abi git ikinisine de bin ondan sonra karar ver. Geçen gün pedere tourneo bakmaya gittiğimde focus a da bindim, içi inanılmaz dar geldi. Ben 1.70 boyunda kısa boylu bir adamım. koltuğua oturunca kafamdan sonra max 1 karış boşluk kaldı. içinde bunaldım resmen.

ikisine de binip test sürüşü vs yapmadan karar verme bence hocam.

Test vermiyorlar pandemi ayağına :/

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı

Skoda ile karşılaştırma hocam focusu filan :)

Oo rene reyiz :)

Hangisini övdün daha açık konuş :D

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Eğer otomatik olacaksa focus (Çünkü bildiğim kadarı ile focus tam otomatik şanzıman, octavia ise çift kavrama??)
    Eğer manuel olacaksa octavia (Çünkü yeni çıkmış bir araç ve hem tasarımı güzel hemde focus a göre daha konforlu ve ekonomik olacağını düşünüyorum)

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

iki arabayıda kullanmadım.

ama 2018 de arkadaşta superb vardı sıfır almıştı.

çok fazla kronik sorun olduğundan baya dert yanıyordu. en çok muzdarip olduğu da start stop düğmesi :D iki sefer içeri çöktü çıkartamadı arabayı çalıştıramadı vb 0 arabayı servise çekiciyle götürdüm filan demişti.

şimdi baktım şikayetvar da da baya aynı şikayetlerden var. sen araştırmışsındır zaten hocam kazasız belasın bin inş. hangisini alırsan

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asi27
    asi27's avatar
    Erkek

Belki alakası yok ama bunu eklemek istedim... 

asi27 tarafından 01/Şub/21 10:48 tarihinde düzenlenmiştir

BİZDE BİLİRİZ BİR KALBİN EN DERİN YERLERİNE İZ BIRAKMASINI,ŞAYET FARKINDA OLMASAYDIK YÜREĞİMİZDEKİ TAHRİBAT'IN...!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    renegadealien bunu yazdı

Skoda ile karşılaştırma hocam focusu filan :)

Oo rene reyiz :)

Hangisini övdün daha açık konuş :D

octaviacıdır o onu övmüştür :)

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Super b tabiki

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoQaN
    GoQaN's avatar
    Erkek
    asi27 bunu yazdı

Belki alakası yok ama bunu eklemek istedim... 

PSA ve Fiat Chrysler grupları birleşti, STELLANTIS adı ile dünyanın en büyük dördüncü otomotiv grubu oldu..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Umarım birgün "kripto alemine dalmak yerine gittim araba aldım" diye dertlenmezsin (Yatırım tavsiyesi değildir)

90 lı yıllarda koca koca arsaları almadık da o paraya gittik tofaş şahin aldık diye ağlayan emmiler geldi gözümün önüne... Böyle dert yanan çok kişi tanıdım ve dedikleri doğru ise........ (Yahu eskiden ne kolaymış bazı şeyler :D)

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
Toplam Hit: 4206 Toplam Mesaj: 30
ford focus skoda octavia