folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Şok! Mehmet Ali Birand Ajan Mı?

Şok! Mehmet Ali Birand Ajan Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sagukn
    sagukn's avatar
    Erkek
    Bu konuyu burada uzatmak istemiyorum.Asıl konu degişmesin.Dedigine cevap vermiyorum çünkü onun cevabı dün verildi.

Deli sevdalarım vardır benim çünkü ben Al Bayrağımın aşığıyım
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

sagukn bunu yazdı:
    -----------------------------
    Bu konuyu burada uzatmak istemiyorum.Asıl konu degişmesin.Dedigine cevap vermiyorum çünkü onun cevabı dün verildi.

Tabi haklısın konu değişmesin Mehmet Ali Birand İsrail meselesine dönmesin :) 

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sagukn
    sagukn's avatar
    Erkek
    Sunu unutma birandı savunan yok.Çapraz sorgu gibi çapraz atısma yapıyorsun da.Bilerek yaptıgını sanmıyorum ama.

Deli sevdalarım vardır benim çünkü ben Al Bayrağımın aşığıyım
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

sagukn bunu yazdı:
    Sunu unutma birandı savunan yok.Çapraz sorgu gibi çapraz atısma yapıyorsun da.Bilerek yaptıgını sanmıyorum ama.

Ben zaten Birand'ı savunuyorsun da demedim ya neyse :) 

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

ne şok u?

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek

fastottoman bunu yazdı:

türkiye o kadar güzel bir ülke ki türklere bırakılamayacak kadar güzel.

m.ali birand 

yanlış anlaşıldım..

We can be more, we can be much more.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    messisa
    messisa's avatar
    Erkek
    ReDsEa bunu yazdı:
    fastottoman bunu yazdı:

m.ali birand

oooooo :S :S Bu laf çok ağırıma gitti işte..

abi o söz m.ali ye ait :S ben de başka birinin biliyom ama kim olduğunu bilmiyom.. 

Samimiyet saygisizlik dogurur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

09.05.2002
    Emin ÇÖLAŞAN
    Karen Fogg rezaleti

ecolasan@hurriyet.com.tr

EVET, Karen Fogg olayı Türkiye için gerçek bir rezalete dönüştü. Dünyanın hiçbir yerinde hiçbir ülke, böyle bir diplomatı içinde barındırmaz...

Ve ayrıca, dünyanın hiçbir ülkesi veya kuruluşu, bulunduğu ülkede kendisini temsil eden ve adı bunca rezalete karışan diplomatını orada tutmaz. Geri çeker.

Ankara'da AB Temsilcisi, -yani büyükelçi- olarak görev yapan bu hanımı geri çektirmeyi biz başaramadık. Yıllardan beri Türkiye'de bir kapitülasyon komiseri gibi davranıyor, Türkiye'yi aşağılıyor, pek çok skandala neden oluyor.

Biz ise bu yaptıklarını, bu aşağılamaları sineye çekiyoruz. Ne uğruna?

Bizi aday ülke yapacaklar ya, AB'yi kızdırmamak, bir sorun yaratmamak uğruna!

* * *

Son olarak bu hanımın Kıbrıs konusundaki ‘‘görüşleri’’ kamuoyuna yansıdı. Bazısı yabancı olan tanıkların önünde söylediği sözler son derece ilginç. Türkiye'de Mehmet Ali Birand gibi bazı gazetecileri, Kıbrıs'ta ise bazı liboşları yönlendirdiğini söylüyor ve özetle şöyle diyor:

‘‘Kıbrıs'a gidenlere (yabancılara) kimlerle konuştukları takdirde doğru bilgi alacaklarını söylüyorum. Kuzey Kıbrıs'ta baskı var. Kıbrıslı Türkler Türkiye'yi istemiyor. Bunun için mücadele etmeleri gerekiyor. Bağımsızlıkları için, Türkiye'den kurtulmak için gerekirse yollara dökülmeliler. Israrla gösteri yaparak Türkiye'den bağımsızlıklarını istemeliler.’’

Bu sözleri İstanbul'da söylüyor. Bir diplomatın, bulunduğu ülkeyle ilgili olarak böyle konuşması mümkün değildir. Her şeyden önce ‘‘diplomatlık kurallarına’’ aykırıdır.

Başka bir ülke olsaydı, Karen Fogg'u çoktan istenmeyen kişi ilan eder, AB'ye ısrarla başvurup geri çekilmesini ister, gerekiyorsa kulağından tuttuğu gibi sınır dışına koyardı.

Biz ise aciz durumdayız. Hanımefendi bol kepçe konuşuyor, söylenmeyecek şeyleri söylüyor, ismi birçok skandala karışıyor ve biz izlemekle yetiniyoruz.

Aman aman, AB ile sorun yaratmayalım! Hikáye bu kadar basit!

* * *

Bu hanımın Türkiye'de bazı gazetecilerle yaptığı vıcık vıcık yazışmalar ortaya döküldü. ‘‘Sevgilim, darling, tatlım, bu gece eğlenelim mi, Kör Agop meyhanesine gidelim mi, makbuzunu gönder de sana para verelim’’ muhabbetleri!

Son olarak Doğu Perinçek'in bir kitabı çıktı.

‘‘Karen Fogg'un E-Postalları’’ (Kaynak Yayınları).

Bu kitabı okuyun, rezaletin önemli bir bölümünü bir kez daha ve belgelerle görün.

Perinçek, bu olayı ‘‘şebeke’’ olarak tanımlıyor ki, haklıdır.

* * *

Bugün ‘‘Avrupa Günü’’ imiş. Kutlamalar yapılacak, törenler düzenlenecek, nutuklar atılacak.

Neyi kutlayacağız? Türkiye'yi bir sömürge olarak gören AB'yi mi? Türkiye'de bir sömürge valisi gibi görev yapan Karen Fogg'un büyük başarılarını mı? Bu hanımla vıcık vıcık bireysel ilişkilere giren bizim anlı şanlı, dönek, paragöz ve çıkarcı gazetecileri mi?

Bu hanımın yaptıklarına göz yuman T.C. Dışişleri Bakanlığı'nı mı?

Onu Türkiye'de tutmakta ısrar eden, bize sömürge muamelesi yapmaya kalkışan AB'yi mi, kimi?

Açık söyleyeyim, ben olayda Karen Fogg'la birlikte, temsilcisi olduğu AB'yi suçluyorum... Çünkü hiçbir diplomat, bulunduğu ülkede böylesine rezilliklere kendiliğinden karışamaz. Eğer karışıyor ve hakkında AB tarafından hiçbir işlem yapılmıyorsa, demek ki o doğrultuda direktif almıştır ve kendisine verilen emirleri aynen uygulamaktadır.

Bu da onlardan çok, bu duruma göz yuman bizim ayıbımızdır. Bizim utanmamız gereken bir olaydır.

KARAYOLLARI’NIN FERYADI

Dün konuştuğum Karayolları Genel Müdürü Dinçer Yiğit yakınıyordu:

‘‘IMF'nin istemi doğrultusunda bizim bölge müdürlüklerimizi de kapama kararı alındı. Son derece yanlış bir karardır. Merkez ve taşradan oluşan bütüncül yapımız mutlaka korunmalıdır. Aksi takdirde hizmetler aksayacak. Bizim yapımız DSİ ve Köy Hizmetleri gibi değil. Bölgeler kapatılırsa, hizmetlerimizi şubeler eliyle yürütemeyiz ve karayolu hizmet standartları zorunlu olarak düşer. Kaldı ki, böyle bir işlem sonucunda, Türkiye her yıl 650 trilyon parasal kayba uğrayacak. Bu kararname mutlaka yeniden düzenlenmelidir.’’

İşin gerçeğini ben elbette bilemem. Ama bir genel müdür böylesine ve ismini ortaya koyarak yakınıyorsa, konunun gerek kendi içimizde, gerekse yakında Türkiye'ye gelecek IMF heyetiyle yeniden değerlendirilmesi gerekir.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek
    konpicyus bunu yazdı:

fastottoman bunu yazdı:

m.ali birand

hiç sevmem kendisini ama böyle doğru şeyler diyor bazen

ya yazıyı yanlış okudun, ya da sana küfretmemi gerektiricek bi durum söz konusu :| 

screw you guys! i"m goin" hoooome!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PriesTBT
    PriesTBT's avatar
    Erkek

Şok! Mehmet Ali Birand Ajan mı?

Nedense şok olmadım. 

selam gençlik!
Toplam Hit: 8858 Toplam Mesaj: 48