folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Sokakta Araba Park Sorunu

Sokakta Araba Park Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    archair23 bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı
    archair23 bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

Bizim apartmanın önüne park edenlerin sileceklerini kaldırıyordum simdi camlarina yumurta kırıp kurumaya birakiyorum. Yakin tarihte cami kıracağım. Yasal olarak hiç bir yaptirimda bulunamazsın çünkü orası otopark değil.

Ne diyim hocam seninde birgün araban olursa sanada aynısını yaparlar diyeyim o zaman anlarsın. Senin deyminle sokakta araba geçmesi hiç biryerde araba olmasın istiyorsun gibi. Bu ülkede benim bildiğim şey mala verilen hasar cezasız asla kalmaz hukuk yollarında sen kırarsan senide cezalandırlar derim. Adam senn apartmanın girişine park ediyorsa haklısın ama girişini engellemiyorsa adam nereye park edecek ?

Hocam benim bir şirketim var ve kendi şirketimin 6 tane aracı var. Ben şahsi kullanmıyorum. Elemanlarim beni evime birakir evimden alır. Araç otoparkı olan adamda kalır.

Doğrusu da budur. Bende sokağa park edersem tabiki benim aracimada herseyi yapabilirler. Yolları, kaldirimlari şahsi malin gibi kullanıyorsan benim yılda 400 tl bedel ödediğim kaldirimi işkal ediyor veya ona inip binmemi engelliyorsan kusura bakma araç senin dert senin. Ben anayasal hakkım olan ulaşım hakkıma sahip çikiyorum. Dediğim gibi aslında sokakta park halındaki arac'da sigortalar bile artık sokağa park etmeseydin diyip hasar ödememeye çalisiyor civara parali otopark varsa git otoparka birak diye soyluyor. Daha bugun Jettama ambulans girdi amk. bakkalin önündeydi 2 dk alisvris icin durdum diyor satişci ama tutanak park halinde idi diye. Şimdi bu durumda bu elemani sikmek gerekmiyor mu ? sokak amk. Ambulans gececek tabiki itfaiye gececek tabiki.

Hocam iyi güzel demişssinde ben kimsenin evine girişi engellemiyorum kaldırıma park etmiyorum benm park ettğim yerden sonra sokakta 2 araba geçecek genişlikte yer kalıyor. Benim sorunum bnm park etmemi istemeyip kendsinin park etmesidir Konuyu başka yere çektiğin için söylüyorum. Geçmiş olsun hocam sanda ne diyeyim. 

Bu şekilde söylediğinde işin rengi farkli. O zmn en temizini soylim. Araç park ettiğin yer yol mu apartman önündeki pay mı ? Eğer o payda ise belediyeden taleple oraya otopark izni cikartiliyor. Hatta şuan bulgaristandayim buradaki arkadaşlar satıyorlarmış orayı.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    archair23 bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı
    archair23 bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

Bizim apartmanın önüne park edenlerin sileceklerini kaldırıyordum simdi camlarina yumurta kırıp kurumaya birakiyorum. Yakin tarihte cami kıracağım. Yasal olarak hiç bir yaptirimda bulunamazsın çünkü orası otopark değil.

Ne diyim hocam seninde birgün araban olursa sanada aynısını yaparlar diyeyim o zaman anlarsın. Senin deyminle sokakta araba geçmesi hiç biryerde araba olmasın istiyorsun gibi. Bu ülkede benim bildiğim şey mala verilen hasar cezasız asla kalmaz hukuk yollarında sen kırarsan senide cezalandırlar derim. Adam senn apartmanın girişine park ediyorsa haklısın ama girişini engellemiyorsa adam nereye park edecek ?

Hocam benim bir şirketim var ve kendi şirketimin 6 tane aracı var. Ben şahsi kullanmıyorum. Elemanlarim beni evime birakir evimden alır. Araç otoparkı olan adamda kalır.

Doğrusu da budur. Bende sokağa park edersem tabiki benim aracimada herseyi yapabilirler. Yolları, kaldirimlari şahsi malin gibi kullanıyorsan benim yılda 400 tl bedel ödediğim kaldirimi işkal ediyor veya ona inip binmemi engelliyorsan kusura bakma araç senin dert senin. Ben anayasal hakkım olan ulaşım hakkıma sahip çikiyorum. Dediğim gibi aslında sokakta park halındaki arac'da sigortalar bile artık sokağa park etmeseydin diyip hasar ödememeye çalisiyor civara parali otopark varsa git otoparka birak diye soyluyor. Daha bugun Jettama ambulans girdi amk. bakkalin önündeydi 2 dk alisvris icin durdum diyor satişci ama tutanak park halinde idi diye. Şimdi bu durumda bu elemani sikmek gerekmiyor mu ? sokak amk. Ambulans gececek tabiki itfaiye gececek tabiki.

Hocam iyi güzel demişssinde ben kimsenin evine girişi engellemiyorum kaldırıma park etmiyorum benm park ettğim yerden sonra sokakta 2 araba geçecek genişlikte yer kalıyor. Benim sorunum bnm park etmemi istemeyip kendsinin park etmesidir Konuyu başka yere çektiğin için söylüyorum. Geçmiş olsun hocam sanda ne diyeyim. 

Bu şekilde söylediğinde işin rengi farkli. O zmn en temizini soylim. Araç park ettiğin yer yol mu apartman önündeki pay mı ? Eğer o payda ise belediyeden taleple oraya otopark izni cikartiliyor. Hatta şuan bulgaristandayim buradaki arkadaşlar satıyorlarmış orayı.

yol hocam direk bina payı yok.

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Bu araçların hiç birinin buraya park edebilme hakkı yok mu yani (yasal olarak) ? E araçla yeri geliyor başka ilçeye başka şehre başka ülkeye gidiyoruz. Araba satışları toptan yasaklansın üretimi durdurulsun o zaman, gittiğimiz yerde durup araçtan inemeyeceksek ne anladık o işten 🤔

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Iruretta
    Iruretta's avatar
    Erkek
    coLin bunu yazdı

Beterin beteri vardır. Bizim apartmandaki adamın yerine kim park ederse adam istisnasız silecekleri kırıyor.

adresini ver gelip onun sileceklerini ve aynalarını kırmazsam orospu çocuğuyum. İstanbul içi olsun yeterli adres ve plaka lütfne

bende bizim sokakta yer bualamıyorum bir gece bizim evin 30 metre ynaında arka sileceğimi kırmış orospu çocuğunun teki. Böylelerinin canı yanması lazım. Adres alaıym kardeşim

http://yanduvar.blogspot.com/
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    noname bunu yazdı

Bu araçların hiç birinin buraya park edebilme hakkı yok mu yani (yasal olarak) ? E araçla yeri geliyor başka ilçeye başka şehre başka ülkeye gidiyoruz. Araba satışları toptan yasaklansın üretimi durdurulsun o zaman, gittiğimiz yerde durup araçtan inemeyeceksek ne anladık o işten 🤔

Bak hocam orada 2 şerid var ya park edilmiş. onu teke düşürmek gerek. ben illa uzman bir şöför olmayabilirim. Benim gidişimi engellememeli.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

ışınlanma icat edilse de yer üzerine tartışmasak.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı

ışınlanma icat edilse de yer üzerine tartışmasak.

işin özeti bu :)

Titanyumun gücü adına!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Bak hocam orada 2 şerid var ya park edilmiş. onu teke düşürmek gerek. ben illa uzman bir şöför olmayabilirim. Benim gidişimi engellememeli.

Kendine has ilginç bir bakış açın var :)

O sağlı ve sollu park etmiş araçların olduğu bölgeden iki tır karşılıklı rahatlıkla geçer :)

Ayrıca insanları araçlarına zarar veriyorsan bir gün bedelini ödeyebilirsin. Öyle bir hakkın yok. Park yasağı varsa cezasını da kesecek merci belli ve tüm sokaklarda park yasağı uygulaması gibi bir sistemimiz yok.

+ Bir gün denk gelirsin dengesizin birine, bir bakmışsın arkandan fatiha okuyorlar.

Kısacası böyle davranmamalısın, saygı bekliyorsan sen de biraz empati yapıp saygı göstermelisin. ( Yol ortasına, parka, engelli yerine vs vs vs çekip giden istisnalar hariç )

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    AnaMuhalefet bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Kendine has ilginç bir bakış açın var :)

O sağlı ve sollu park etmiş araçların olduğu bölgeden iki tır karşılıklı rahatlıkla geçer :)

Ayrıca insanları araçlarına zarar veriyorsan bir gün bedelini ödeyebilirsin. Öyle bir hakkın yok. Park yasağı varsa cezasını da kesecek merci belli ve tüm sokaklarda park yasağı uygulaması gibi bir sistemimiz yok.

+ Bir gün denk gelirsin dengesizin birine, bir bakmışsın arkandan fatiha okuyorlar.

Kısacası böyle davranmamalısın, saygı bekliyorsan sen de biraz empati yapıp saygı göstermelisin. ( Yol ortasına, parka, engelli yerine vs vs vs çekip giden istisnalar hariç )

Dostum o konuda haklisin benim zarar verdiğim araç(lar) emin ol insan gibi park etmemiş olanlardır. Yoksa sadece biraz absurtluk varsa silecek kaldiriyorum. Cok ileri ise camina yumurta kiriyorum. Ama zaman gelicek lastiğine kibrit copude sokucam :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Benim Evimin bahçesine park ediyorlar .

Dükkan var altta onun direk kaldırımdan önüne 1.5 araç Sığacak oto parkı var .  Çoğu zaman akşamları boş kalıyor ve yabancılar cuk giriyor bahçeye . 

Bunlara zarar versem kendi bahçemde şuç olurmu ?

Minimalist Değilim Tembelim
Toplam Hit: 5184 Toplam Mesaj: 33
araba park araba sokak parksorunu