folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Son 3 Haftadır Çin Kargosunda Sıkıntı Yaşayan Var Mı?

Son 3 Haftadır Çin Kargosunda Sıkıntı Yaşayan Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CooLSTuFF
    CooLSTuFF's avatar
    Erkek

dx veya buyincoins den fotograf makinası almıs olsak gümrük de kalma durumu nedir birde degermi.

Boş insan
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

çin ulusal bayrama girdi 10 gün bişey beklemeyin.

reklam verenim çin menşeili, destek elemanı dedi banada 10 gün tatile giriyoruz diye.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    whopper bunu yazdı

dealdan 82 liralik alisveris yaptim 4 gun once paypalla hala payment confirmed yaziyor normalmidir

Ne aldın lo

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

bende gelen giden yok sizde varmı loo?

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Katran
    Katran's avatar
    Erkek

6 eylülde sipariş ettiğim led fener vardı, 27sinde ulaştı elime, focalpricedan almıştım, bi sıkıntı yaşamadım.

Ortak atın beli kırık olur!.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek

DX Live Chat ile Bugün konuştum 1 haftaya gelmezse yeniden bize bilgi veriniz dediler.

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

arkadaşlar bi sıkıntı var mı bu siparişte normalmi herşey ingilzce yok bende anlamıyorum 1 ay olmuş benimde tık yok hala

Tnrsk tarafından 05/Eki/12 20:29 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

bu perşembede geçti kaldı 12 gün 12 gün içinde gelmezse para iadesini isteyeceğim

bir sıkıntı var nadi ilk 2 hafta dedim uçak dolmamıştır ondan a.q yerinde 1 ayda dolmadımı ya

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

donanim haberde biri şunu yazmış 26 eylül de yazılan yazı

Arkadaşlar aliexpressten tanıdığım bir kişi (orda dükkanı olan ve satış yapıyor) bana bir haberle geldi.
    Kendisinden aldığım bilgiye göre artık Çin postası Türkiye ve Rusyaya elektronik posta göndermeme kararı almış.
    Bu tabiki çoğu site ve kişi için sıkıntılı bir durum oluşturacak.Bu durumu EMS-DHL gibi firmaları kullanarak kapatmayı düşünüyor şirketler.
    Fakat EMS-DHL gibi kargo firmalarının kullanımı da maliyeti bir hayli artıracak.
    Bunun dışında bir başka problem daha var.Bu problem de alışveriş yaptığımız siteler kayıtlı hava postası ile hepimizin bildiği bize bazı kolaylıklar sağlıyordu.
    Neydi bu kolaylıklar? Öncelikle kargo maliyetimiz neredeyse olmuyordu ve böylelikle ucuza sipariş verebiliyorduk.
    Diğer kolaylık da 75 € olan gümrük bedeli yüzünden satıcılar kargo üzerine uygun fiyatlar yazıp Vergiden kurtulmamızı sağlıyordu.
    İşte bu kolaylıklardan da mahrum kalabilme durumuyla karşılaşabiliriz

Fakat özel kargoların kullanımı ile bazı sıkıntılar olacak.Siparişlerimiz air mail yani hava postası kadar kolay bir şekilde gümrükten geçemeyecek ve gümrükte kalan ürünlerimiz de özel kargoların çıkarttığı yüksek bedeller yüzünden bize maddi bir kazanç sağlamayacak.Belki de Türkiyedeki fiyatlar kadar paralar ödemek zorunda kalacağız.

Bu konuda bilgisi olan veya bişeyler eklemek-düzeltmek isteyen arkadaşlardan yorumları bekliyorum

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpArK
    SpArK's avatar
    Erkek

CPXXXXXXXXXHK Barkod Numarasna Ait İslem Listesi

NO TARIH (Date) EVENT YAPILAN ISLEM ISLEM YERI (Process Place) OFIS (Event office)
     21/09/12 08:20   2012-09-21 08:20:00   Receive item from customer (Otb)   Gonderi musteriden alinmistir   HONG KONG (Yurt Disi) 
     22/09/12 23:25   2012-09-22 23:25:00   Send item abroad (EDI-received)   Gonderi yurtdisina sevk edildi   HONG KONG (Yurt Disi) 
     24/09/12 17:06   2012-09-24 17:06:00   Insert item into bag (Otb)   Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden)   HONG KONG (Yurt Disi) 

Ben de bekliyorum, normalde biraz daha hızlı sürerdi işler her ne kadar bu siparişim de gümrüğe takılacak olsa da. Evet ilginç birşeyler var dediğiniz gibi :/

Toplam Hit: 17792 Toplam Mesaj: 165