folder Tahribat.com Forumları
linefolder Android - IOS Programlama
linefolder Sony Xperia Z2 Flashtool Sorun

Sony Xperia Z2 Flashtool Sorun

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    huzi123
    huzi123's avatar
    Erkek

Merhabalar ,1 ay öncesinde sony xperia z2 aldım.(2.el)

Ve aldığım hafta telefonu rootlayarak recovery mod yükleyerek carbon rom 6.1 kurdum.Bugüne kadar gayet iyi çalışıyordu.Son yani 2 gün önce gelen güncelleme ile  telefon kasmaya ve düzgün çalışmamaya başladı.Bugün ise telefon açılış ekranında kalıyor ve twrp recoverye yönlendiriyor.

Sorunum ise flashtool ile stock rom kurmak istiyorum fakat kullandığım pc windows 10 olduğu için 9.18 sürümü (öncesinde 9.18 sürümü kullanarak yapmıştım fakat pc windows 7 idi ) windows 10 da çalışmıyor.9.25 ile denediğim de bu sefer driver eski hatası ile karşılaşıyorum.

9.25 sürümünü yüklediğimde driverları buradan kuruyorum fakat 5 6 kez denememe rağmen aynı hata ile karşılaştım.

Diğer Emma Tools ile denemek istediğimde username ve password soruyor üye olmama onay maili gelmesine rağmen emma toolsa giriş yapamıyorum hesabınız onay için beklemede uyarısı alıyorum.

Sony Xperia Telefonlarla root rom işleriyle uğraşmış arkadaşlardan yorum bekliyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam galiba windows 7 ile çözülüyor anladığım kadarıyla

w7 olan bir net cafeden yapsanız ?

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    huzi123 bunu yazdı

Ve aldığım hafta telefonu rootlayarak recovery mod yükleyerek carbon rom 6.1 kurdum.Bugüne kadar gayet iyi çalışıyordu.Son yani 2 gün önce gelen güncelleme ile  telefon kasmaya ve düzgün çalışmamaya başladı.Bugün ise telefon açılış ekranında kalıyor ve twrp recoverye yönlendiriyor.

Sorunum ise flashtool ile stock rom kurmak istiyorum fakat kullandığım pc windows 10 olduğu için 9.18 sürümü (öncesinde 9.18 sürümü kullanarak yapmıştım fakat pc windows 7 idi ) windows 10 da çalışmıyor.9.25 ile denediğim de bu sefer driver eski hatası ile karşılaşıyorum.

9.25 sürümünü yüklediğimde driverları buradan kuruyorum fakat 5 6 kez denememe rağmen aynı hata ile karşılaştım.

Diğer Emma Tools ile denemek istediğimde username ve password soruyor üye olmama onay maili gelmesine rağmen emma toolsa giriş yapamıyorum hesabınız onay için beklemede uyarısı alıyorum.

Sony Xperia Telefonlarla root rom işleriyle uğraşmış arkadaşlardan yorum bekliyorum.

Win10'da sürücü imza doğrulamasını devredışı bırakıp flashtool'un içerisindeki z2 driverları tekrar kurmayı dene. 

Kalıcı kaldırma için. 

CMD'i yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki kodu gir 

bcdedit.exe /set nointegritychecks on

Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Daha sonra geri açmak isterseniz:

bcdedit.exe /set nointegritychecks off
    Kernel_Panic tarafından 14/Mar/19 00:54 tarihinde düzenlenmiştir

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    huzi123
    huzi123's avatar
    Erkek
    Kernel_Panic bunu yazdı
    huzi123 bunu yazdı

Win10'da driver doğrulamasını devredışı bırakıp flashtool'un içerisindeki z2 driverları tekrar kurmayı dene 

Hocam bu driver yukleme islemlerini zaten surucu imzasini devre disi birakarak yaptim hatta en az 5 kere denedim olmadi bir turlu

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akrepkral53
    akrepkral53's avatar
    Erkek

hocam windows eski sürüm uyumluluk durumunu denedin mi?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    huzi123
    huzi123's avatar
    Erkek
    akrepkral53 bunu yazdı

hocam windows eski sürüm uyumluluk durumunu denedin mi?

hocam sorun şöyle flashtoolun iki sürümü var 9.25 ve 9.18 ilk olarak 9.25'i kurup driverları yüklemiştim.Fakat stock romu flashlamaya çalışınca hata veriyordu.

Bu sefer xdaya bakıp söylenenlere göre 9.18'i kurdum ve driverları tekrar yükledim.Tabi bunla da flashlama yaparken meğersem bu win10 için değilmiş.Olmadı.

Mecbur 9.25'i kurup tekrar driverları yükledim.Bu sefer de driverlar eski hatası alıyorum.Telefonu görse de flashtool flashlama yapmıyor.Sil tekrar yükle yaptım sony sitesinden güncel driverları kurdum yine aynı hata.

Bugün telefon tamamen gitti sony yazısında kaldı acil çözmem gerek.Baya canımı sıktı.(bir arkadaşın oluşturduğu custom romu deniyordum yapamadım)

win7'li bir pc olsa halledebilirim de bulamıyorum herkes win10 yüklemiş.

Bu driverları da kaldıramıyorum bir türlü bir döngü içindeyim.Sadece deniyorum sinirleniyorum sigara içiyorum.Ne berbat birşeymiş.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    huzi123
    huzi123's avatar
    Erkek
    Kernel_Panic bunu yazdı
    huzi123 bunu yazdı

Win10'da sürücü imza doğrulamasını devredışı bırakıp flashtool'un içerisindeki z2 driverları tekrar kurmayı dene. 

Kalıcı kaldırma için. 

CMD'i yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki kodu gir 

bcdedit.exe /set nointegritychecks on

Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Daha sonra geri açmak isterseniz:

bcdedit.exe /set nointegritychecks off

hocam driverları kurmada hata yok yani gidip gelişmiş ayarlardan sürücü imzasını devre dışı bırakarak kurabiliyorum fakat sorun flashtoolu çalıştırdığımda driver eski hatasıyla karşılaşmam.Fakat ne gerekiyorsa yaptım gidip sony sitesi üzerinden güncel driverları indirip aygıt yönetici üzerinden kurulumunu yaptım fakat yine aynı hata .Galiba bu driverları kaldırmam gerek ama onu da başaramadım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

xğeria z3 var bendede 2018 carbon rom var 2019 güncellemek için fatboot moda alınca pc driveri görmedi bir sürü şey indirdim denedim nafile bende eski bi pc ye win 7 kurdum bi ara deneyecem . 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    huzi123
    huzi123's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

xğeria z3 var bendede 2018 carbon rom var 2019 güncellemek için fatboot moda alınca pc driveri görmedi bir sürü şey indirdim denedim nafile bende eski bi pc ye win 7 kurdum bi ara deneyecem . 

galiba en son ben de pcye win7 format atıcam.Şimdi tekrar deniyorum driverları kaldırıp tekrar yükledim bakalım.

senin telefon yeni rom için kernel uyumlu ise twrp üzerinden flashlıyabilirsin.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    huzi123 bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

galiba en son ben de pcye win7 format atıcam.Şimdi tekrar deniyorum driverları kaldırıp tekrar yükledim bakalım.

walla sorun şu twrp giremiyorum :) önce twrp  flaslayıp sonra rom atıcam romu attıktan sonra romun içindeki boot img yi magi sk ile pach yapıcam sonra onuda flashlıyacam :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    huzi123
    huzi123's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı
    huzi123 bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

walla sorun şu twrp giremiyorum :) önce twrp  flaslayıp sonra rom atıcam romu attıktan sonra romun içindeki boot img yi magi sk ile pach yapıcam sonra onuda flashlıyacam :D

he o zaman mecbur hacı .Ben şimdi telefonun twrp menüsünü de açamıyorum telefon tamamen gitti mk Sony yazısında bekliyor sadece .

Toplam Hit: 3087 Toplam Mesaj: 14
sony xperia flashtool