Spin Olta (Kara'dan At Çek İçin)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek

merhaba arkadaşalar üniversteden dolayı çanakkaledeyim  çoook fazla vaktim var bende spin at çek  olayına merak saldım öğrenci oldum için   3 4 yer bana 300 350 400 260 270 tl arası fiyat çekti bende araştırıyorum. kendi oltalarımı kendim yaparım normalde ama spin olayını bilmiyorum... ideal rapala sahte yemler hangisidir bu  gösterdiğim takımlar için 

kalamar ve levrek için başlangıç için ideal midir? elinde fazla kullanmadığınız ürünlerde varsa bana hediye etmek isteyen varsada çok minnattar kalırım  büyük heves ettim

1. beğendiğim bu 

https://www.decathlon.com.tr/balangc-seviyesi-olta-kam-seti-essentiel-tele-240-id_8237127.html

2.

https://www.decathlon.com.tr/media/823/8237126/classic_659440.jpg

3.

https://www.decathlon.com.tr/media/835/8350932/classic_931454.jpg

Break Dance Bboy MaxeL
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

yanlış anlama da bu işler gerçekten pahalı hobiler. 

yani vakit sabır ve nakit gerektirir. oltaya hiç merak girişiminde bulunmadım hatta 1 kere zorla götürdüler sabahı zor ettim. 

bunun yerine bence dalışa başla derim. çanakkale de müjdat turan var :) yapışabilirsen kendisine yapış ücretli dalış kursları var. en azından levrek mi gelecek kalamar mı gelecek akya mı gelecek derdine son verirsin. en azından günlük balık ihtiyacını rahatça çıkarırsın.

adamın mükemmel meraları var. kilo üzeri çupra levrek akya vuruyor adam her dalışında. 

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek
    Freak bunu yazdı

yani vakit sabır ve nakit gerektirir. oltaya hiç merak girişiminde bulunmadım hatta 1 kere zorla götürdüler sabahı zor ettim. 

bunun yerine bence dalışa başla derim. çanakkale de müjdat turan var :) yapışabilirsen kendisine yapış ücretli dalış kursları var. en azından levrek mi gelecek kalamar mı gelecek akya mı gelecek derdine son verirsin. en azından günlük balık ihtiyacını rahatça çıkarırsın.

adamın mükemmel meraları var. kilo üzeri çupra levrek akya vuruyor adam her dalışında. 

Hocam  zipkinla dalişta yaptim ben zaten bodrumda yaşiyorum ama oltacilik olayini daha cok seviyorum evet masrafli ama şuan kalkip 500 400 tl bayilcak bir durumum yok mujdat beyi takipdeyim zevklede izliyorum 😃. Bakalim belki tahribattan spin olayindan anlayan çikar bana tavsiyede bulunur

Break Dance Bboy MaxeL
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek
    MaxeL bunu yazdı
    Freak bunu yazdı

Hocam  zipkinla dalişta yaptim ben zaten bodrumda yaşiyorum ama oltacilik olayini daha cok seviyorum evet masrafli ama şuan kalkip 500 400 tl bayilcak bir durumum yok mujdat beyi takipdeyim zevklede izliyorum 😃. Bakalim belki tahribattan spin olayindan anlayan çikar bana tavsiyede bulunur

kilon kaç bilmem ama xxl a sığabiliyorsan dalış kıyafetim var bir tane hediye edebilirim ( sadece dalacaksan ) :) teklifim 24 saat geçerlidir 24 saat sonra satışa koyacağım. ama dediğim gibi tek şartım dalış yapacaksan :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek
    Freak bunu yazdı
    MaxeL bunu yazdı
    Freak bunu yazdı

kilon kaç bilmem ama xxl a sığabiliyorsacn dalış kıyafetim var bir tane hediye edebilirim ( sadece dalacaksan ) :) teklifim 24 saat geçerlidir 24 saat sonra satışa koyacağım. ama dediğim gibi tek şartım dalış yapacaksan :)

hocam  daliş yapmiyorum artik  guzel hediyeniz ve duşunceniz icin cok teşsekür ederim. Bol kazançlar dilerim 😍

Break Dance Bboy MaxeL
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

oltayla balık mı tutulur :D gelcekte çekcende 

abi gece dalışı yap levrek zamanı peder günde 25 kiloyla çıkıyo hergün :d

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek
    RimPalace bunu yazdı

Gece dalisi yasak babana ilet

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Freak bunu yazdı
    RimPalace bunu yazdı

Gece dalisi yasak babana ilet

20 yıldır sıkıntı yok :d

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek

up olsun

Break Dance Bboy MaxeL
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biany
    biany's avatar
    Erkek

Balıkçılık için bu kadar pahalı oltalara gerek var mı gerçekten ?

Ben babamla küçükken olta ile balık yakalardım. Oltalarımız çok pahalı değildi. 10 kilo istavrit çıkarıp komşulara dağıttığımız olurdu.

Hatta böyle pahalı olta merakı olan bir adamla dalga geçerdi babam sen daha çok yakalayıp adama gösterirdin derdi (biraz ötedeki kayıkta balık yakalamaya uğraşırmış adam)

Ben çok küçük çocuktum tabi en son balık yakaladığımda babam elime hangi oltayı verirse onla yakalardım.

Konu hakkında çok bilgim yok tabii..

Edit:

Gerçi şimdi en ucuz olta ne kadar oldu bilmiyorum benim anlattığım bu hikayenin en aşağı 15 senesi var...

biany tarafından 20/Şub/19 11:58 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

En dandik oltayı al yada elinde mevcu olta ile Git balıkçılar ın olduğu yerde takıl .  Milletle muhabbet sohbet ederken o bölgede en rand ım anlı takımı oltayı yemi öğrenmiş olursun . 

Not . Balık tutmak tan anlamam . Burda derede balık tumak için tavsiye istedim 3646474 tl lik tavsiye beni aşmıştı .

Minimalist Değilim Tembelim
Toplam Hit: 1668 Toplam Mesaj: 13
spin avcılıgı balık