Spin Olta (Kara'dan At Çek İçin)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek
    biany bunu yazdı

Balıkçılık için bu kadar pahalı oltalara gerek var mı gerçekten ?

Ben babamla küçükken olta ile balık yakalardım. Oltalarımız çok pahalı değildi. 10 kilo istavrit çıkarıp komşulara dağıttığımız olurdu.

Hatta böyle pahalı olta merakı olan bir adamla dalga geçerdi babam sen daha çok yakalayıp adama gösterirdin derdi (biraz ötedeki kayıkta balık yakalamaya uğraşırmış adam)

Ben çok küçük çocuktum tabi en son balık yakaladığımda babam elime hangi oltayı verirse onla yakalardım.

Konu hakkında çok bilgim yok tabii..

Edit:

Gerçi şimdi en ucuz olta ne kadar oldu bilmiyorum benim anlattığım bu hikayenin en aşağı 15 senesi var...

Hocam  marka ve oltanin kalitesi önemli oluyor daha iyi daha prof avlar için. kurşunla dip avciligi yapiyorum misal bunun iğnesidir kurşunu derken çok para gidiyor misal takiliyo kayalara kopuyor vs vs derken bir bakiyorsun 1 haftada 100 liralik mazemen gitmiş avlandiğin yer çok etki ediyor malesef bodrumda 2005 den 2009 a kadar olan dönemdeki av bitti tek kancayla  1.5 kg kefal çekerdik şuan kefal göremiyorsun. O buyuk av gemileri bitirdi meralari millet artik çiftliklerin orda  avlaniyor  özel teknelerle gidip turlarla gidip 100 tl tur parasi dusun.

@samaccc hocam takimimi yapayim onada yönelcem bakayim araştirma olayindayim 😃

Break Dance Bboy MaxeL
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

setini iyi diz olurda o taraflara yolum düşerse yakaladığın balıklarla keyif yaparız iyi avlar :) 

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
Toplam Hit: 1690 Toplam Mesaj: 13
spin avcılıgı balık